Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N96 zbliża się do Polski

Nokia N96 zbliża się do Polski

sirmark 17 Września 2008 11:28

0 0

nokia n961. października do sprzedaży w Polsce trafi flagowy model Nokii z serii N - N96. Producent już przyjmuje zamówienia.

Nokia N96 dostępna ma być w detalicznej cenie 2349 zł, a zamówienia można składać na stronie www.nokia.pl/N96-sklepy.

N96, który zastąpi "wysłużony" już model N95, to tak jak jego poprzednik telefon o rozsuwanej obudowie. Zaopatrzona jest w 2,8-calowy wyświetlacz QVGA wyświetlający 16 mln kolorów, aparat cyfrowy 5 Mpix z optyka Carl Zeiss i autofocusem, moduł GPS, WLAN oraz tuner TV w standardzie DVB-H. Użytkownik dostaje też do dyspozycji 16 GB wbudowanej pamięci, którą można wzbogacić o karty microSDHC (do 32 GB). Całość pracuje pod kontrolą systemu Symbian w wersji 9.3, Series60 rel. 3.2. Telefon obsługuje cztery standardy transmisji pakietowej: GRPS, EDGE, UMTS oraz HSDPA (o prędkości do 3,6 Mb/s).




Producent zmieścił wszystkie te funkcje w obudowie o wymiarach 103 x 55 x 18 mm i wadze 125g z baterią. Za zasilanie odpowiada bateria BL-5F o pojemności 950 mAh, ma ona wystarczyć na maksimum 220 min rozmowy, 220 h czuwania, 5 h o oglądania wideo, 14 h słuchania muzyki lub 4 h oglądania telewizji w standardzie DVB-H.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4. ~oli  2008-09-17 11:55:08  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    właśnie jakość, a puki co nokia przypomina chińskią plastikowa zabaweczke a samsung i8510 wykonany z magnezu, aluminium i kwarcowego szkła, nie wspomne że nokia powtórzyła bład z baterią jaki był w n95, jak dobre potrzyma bedzie dobrze

  • 0

    5. ~  2008-09-17 12:10:18  host: zs3.eth0.tahoe681-s-zs3.lubman.net.pl

    Następny odgrzewany kotlet ze stajni nokii...

  • 0

    6.  2008-09-17 12:34:48

    Telefon przedni ale ta cena nie dla mnie

  • 0

    7. ~~  2008-09-17 12:35:34  host: hts194.internetdsl.tpnet.pl

    olio... Ty jakis maniak jestes z obsesja na punkcie nokii. Zeby na roznych portalach klepac ten sam komentarz to juz musi byc niezdrowe mowiac delikatnie. Co do nokii... Taka sobie. Nie lubie takiego designu. 10yrs nokia user. Pozdro dla wywazonych ludzi.

  • 0

    8.  2008-09-17 12:36:11

    DVB-H to duzy plus - ilosc modeli z DVB na pokladzie mozna policzyc na palcach jednej (?) reki... Ale bateria efektywnie zabije sens mobilnego ogladania - znowu taka sama, jak w N95, powtorka z rozrywki. Tylko, ze tam nie bylo tej jednej opcji, ktora jest zreszta mocno pradozerna. W stosunku do N95 8 GB dorzucili drugie tyle pamieci wewnetrznej i - co nawet wazniejsze - slot karty pamieci. Dochodzi wyzsza klasa zwyklego GPRSa (choc czy to tak naprawde ma znaczenie...) i nowsza edycja Symbiana, rowniez to minimalna zmiana. Reszta tak naprawde (oprocz designu klawiatury, sam slider chyba bardziej wygodny - ale za to na gorze 'nackali' jeszcze wiecej klawiszy, co niekoniecznie wplynie pozytywnie na ergonomie ;) to to samo. Ewidentnie ladowanie codzienne - a dla sporej czesci osob, tak naprawde koniecznosc kupienia drugiej baterii od razu. Predkosc dzialania zapewne bedzie satysfakcjonujaca wiekszosc userow. Co do jakosci wykonania nie bede sie wypowiadal - zrobie to, jak bede mial z nia stycznosc. A wiec pozostaje poczekac jeszcze troche na DVB-H (tak przy okazji - jesli ktos dysponuje takimi danymi - ile jak dotad wyszlo na polski rynek modeli posiadajacych DVB-H ? Jestem niezmiernie ciekaw: )

  • 0

    9.  2008-09-17 12:44:33

    Wg. mnie dużo lepszy jest HTC Touch Pro 288 MB ramu robi wrażenie. A zresztą jak oglądałem zdjęcia zrobione N95 i moim k800i (w terenie), te z k800i było duuużo lepsze. A zreszta N95 nie może złapać dobrej ostrości dokumentów, co w k800i jest łatwością.

  • 0

    10.  2008-09-17 12:52:56

    Troszke bidnie to wyglada, flagowy model Nokii a słabszy od Samsungow czy HTC... a bateria to juz w ogole jakis zart.

  • 0

    11. ~  2008-09-17 13:05:33  host: 82.160.4.8

    Co za shit jak za tą cenę:-O

  • 0

    12.  2008-09-17 13:41:33

    No cóż Nokia trochę się spóźniła z wprowadzeniem tego modelu na rynek i podejrzewam że nie odniesie on jakiegoś sukcesu - to jest moja subiektywna opinia na ten temat. Ten telefon za dużo ma konkurencji jak na dzisiejszy rynek. Używam Nokii od dłuższego czasu, ale w dłuższej przyszłości muszę sobie kupić Samsunga U900 - przepiękny telefon... ach...

  • 0

    13. ~jarekt  2008-09-17 13:48:02  host: eck248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia ladnie pociagnela z N95 ktory ciekawym telefonem byl mimo tragicznych materialow, wykonania i slabiutkiej baterii. Wyglada na to, ze na tym modelu wszystko stanelo podczas gdy konkurencja nie spi. Jeszcze ten design jak z zetafonu wziety. Bralem ostatnio u900 soul w Playu i jesli chodzi o design/materialy/wyglad/ergonomie to nic ze staji nokii mu nie podskoczy...

  • 0

    14. ~mohamed  2008-09-17 14:22:54  host: 62.29.136.37

    Rok temu jeszcze ten telefon Nokii N96 robił wrażenie. Dzisiaj jest to po prostu już przstarzały model i konkurencja wyprzedziła Nokię. Przede wszystkim zawsze w tym modelu odstraszał mnie mała pojemność baterii w stosunku do mnogości funkcji. Dziękuję za telefon , który codziennie trzeba ładować. No chyba że ktos nie wychodzi z domu, ale to już mija się z celem aby posiadac telefon komórkowy.

  • 0

    15. ~pepe  2008-09-17 14:40:15  host: auo175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    oli: do szkoły podstawowej wracaj i naucz się pisać słowo póki analfabeto.

  • 0

    16.  2008-09-17 14:43:48

    DVB-H jest ściśle powiązany ze standardem zabezpieczania content'u, a w wypadku N96 wykorzystany jest DRM Profile, od którego już się odchodzi. W większości nowe sieci DVB-H będą oparte na OMA BCAST SCP, który daje większą elastyczność. Zatem jeśli nawet ktoś kupi ten telefon to może nigdy na nim nie obejrzeć DVB-H. Kolejne sprytne posunięcie Nokii. Do Autora artykułu: GSM, GRPS, EDGE oraz WCDMA z HSDPA (o prędkości 3,6 Mbps) to na pewno NIE są zakresy.

  • 0

    17.  2008-09-17 14:48:46

    Przy takiej baterii to wsadzanie takich funkcji i bajerów jest tylko "sztuką dla sztuki".... Niech się Nokia popisze i zaprojektuje jeszcze ogniwo do tego telefonu. Bo 950mAh to żenada...

  • 0

    18. ~K.D.  2008-09-17 15:57:21  host: host-89-230-64-251.rzeszow.mm.pl

    NOKIA ! SPŁYWAJ Z TYM GRATEM !!! HTC TOUCH HD RZĄDZI !!! A CENA TO SKĄD ?

  • 0

    19.  2008-09-17 16:00:21

    #16: to się wtedy wprowadzi N97 ;-) Jak dla mnie to mogą produkować kolejne modele. Skoro ludzie chcą kupować to ja nie widzę przeszkód.

  • 0

    20. ~nick  2008-09-17 16:21:17  host: car27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To bedzie hit wśród gimnazjalistów :-)

  • 0

    21.  2008-09-17 17:05:17

    hoobz: dzieki za informacje odnosnie DVB-H.

  • 0

    22.  2008-09-17 17:26:23

    hoobz - dziękuję, już poprawiam newsa. Dziękuję też za informację o DVB-H. Co zaś chodzi o samą N96 - według mnie jest spóźniona tak przynajmniej o pół roku...

  • 0

    23. ~allseyingeye  2008-09-17 19:40:13  host: eng98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Faktycznie mało, że spóźniona to jeszcze z zapóźnionym zasilaniem, które może się nadawać co najwyżej do kalkulatora. Równie dobrze do używania w domu mogli dać złącze zasilacza sieciowego, tylko po co komu w domu nieprzenośna komórka?

Dodaj swoją opinię