Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N96 w sprzedaży od 1. października

Nokia N96 w sprzedaży od 1. października

sirmark 2 Sierpnia 2008 10:11

0 0

nokia n96Nokia oficjalnie poinformowała, że jej topowy model N96 trafi do sprzedaży w Europie 1 października. Telefon pojawi się w Wielkiej Brytanii w: sieci 3, Carphone Warehouse, Orange, Phones4U, T-Mobile oraz Vodafone.

Nokia N96, który zastąpi "wysłużony" już model N95, to tak jak jego poprzednik telefon o rozsuwanej obudowie. Zaopatrzona jest w 2,8-calowy wyświetlacz QVGA wyświetlający 16 mln kolorów, aparat cyfrowy 5 Mpix z optyka Carl Zeiss i autofocusem, moduł GPS, WLAN oraz tuner TV w standardzie DVB-H. Użytkownik dostaje też do dyspozycji 16 GB wbudowanej pamięci, którą można wzbogacić o karty microSDHC (do 32 GB). Całość pracuje pod kontrolą systemu Symbian w wersji 9.3, Series60 rel. 3.2. Telefon działa w czterech zakresach GSM, GRPS, EDGE oraz WCDMA z HSDPA (o prędkości 3,6 Mbps)




Producent zmieścił wszystkie te funkcje w obudowie o wymiarach 103 x 55 x 18 mm i wadze 125g z baterią. Za zasilanie odpowiada bateria BL-5F o pojemności 950 mAh, ma ona wystarczyć na maksimum 220 min rozmowy, 220 h czuwania, 5 h o oglądania wideo, 14 h słuchania muzyki lub 4 h oglądania telewizji w standardzie DVB-H.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Pocket-Lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 57
  • 0

    39.  2008-08-02 21:02:44

    ***rosa , nie to zebym sie chcial spierac , ale zapytaj sie dlaczego Samsung doklada ostatnio do modeli i druga baterie. Ja wiem to z doswiadczenia. Nokia nie jest dla mnie synonimem idealu , ma swoje wady. Uzywalem bardzo wielu SE , miedzy innymi k500i ktory w swoim czasie po prostu zgniatal swoja konkurentke 6610. Ale do rzeczy... To o czym piszesz to sa sprawy generalnie drugorzedne , trudno na powaznie przyjac za wyznacznik "starosci" odtwarzanie divix , co mozna sobie zapewnic Divix Playerem , hsdpa 3.6 a 7.2 , coz , ja nie wyciagnalem wiecej niz 200KB/s , o jakiejs tam detekcji usmiechu , ktora ma bycgwozdziem do trumny n96 , nie wspominajac.

  • 0

    40.  2008-08-02 21:08:27

    Tak jak pisalem zdecydowana wiekszosc uzytkownikow godnych siebie konkurentow Samsunga i Nokii , nie uzyje funkcji w ktora sa wyposazone te telefony. Uzywasz na codzien mobilnego internetu? Jak chocby ja... Przypuszczam ze nie. Nie mowie , ze 7.2 to nie zaleta , ale niektorzy klienci sie ciesza jak maja edge. I to wcale nie chodzi o standard transmisji danych jaki obsluguje telefon... Jak pisalem na przykladzie e61 i e71 , nie ma aktualnie na horyzoncie technologii czy gadzetu , ktory moglby sprawic , ze przez najblizsze dwa lata jeden czy drugi telefon stanie sie "przestarzaly". O wyscigu na mp. nie pisze , ja mam 3.2 w e90 i jak na moje potrzeby to szczyt marzen.

  • 0

    41. ~Mikuma  2008-08-02 21:17:03  host: nat.spray.pl

    Samsung czy Nokia, po co się spierać. Zostawmy spory na moment kiedy zarówno 8510 i ta N96 będą dostępne w sklepach. Wtedy każdy sobie sam sprawdzi.

  • 0

    42.  2008-08-02 21:27:06

    Alez ja nie prowadze tu sporu na temat wyzszosci jednego producenta nad drugim. Wydaje mi sie jednak , ze informacje o smierci Nokii sa , jak to sie mowi , grubo przesadzone. A ze Samsung jest bardzo mocny i produkuje swietne telefony , to nie podlega watpliwosci.

  • 0

    43. ~Ticom  2008-08-02 22:41:09  host: 195.117.179.8

    Nie no, super!!! Kilka pokoleń po N6310i z bat. li-pol 1200 mAh - trzymajacą 2 tygodnie. Duzy postęp. N97 będzie miala 500 mAh i wytrzyma 3h. BRAWO!!!!!!!!!

  • 0

    44. ~T  2008-08-02 22:44:32  host: 195.117.179.8

    To jest jakaś logicznie- logika inaczej. Im więcej dany aparat żre energii tym mniejsza bateria. Pozdrawiam.

  • 0

    45.  2008-08-03 01:05:00

    @43,44: zachciewa się wam (klientom, projektantom itd.) małych zgrabnych telefonów "wszystkomogących") to są tego efekty w postaci takich fenomenów. Gdzieś tą dość skomplikowaną elektronikę upchnąć trzeba, a by to zrobić obcina się miejsce przeznaczone dla akumulatora, przez to też jego pojemność.

  • 0

    46. ~cleo  2008-08-03 05:12:36  host: enh107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Znowu mała bateria jak w N95 ver. 1 o ile się nie mylę. Userzy będą musieli chodzić z plecakiem i akumulatorem trochę większym od 900 mAh.

  • 0

    47. ~Mimuma  2008-08-03 06:31:36  host: nat.spray.pl

    do issa: zawsze będą okopani zwolennicy tego czy innego producenta. A moim zdaniem to najpierw należy sobie zadać pytanie - czy wykorzystam te wszystkie bajery w telefonie, a potem rozważać zakup. Albo inaczej - który model jest dla mnie przyjaźniejszy w obsłudze. A w większości przypadków to są "chłyty materkingowe" firm, chcących jak najwięcej na nas, kupujących, zarobić.

  • 0

    48.  2008-08-03 10:31:06

    31 # nie sądziłem, że klawisze (wygodne zresztą) mogą być koronnym argumentem w dyskusji nt. tego który telefon Nokii jest flagowym modelem :) 48 # hmm... jeszcze nie spotkałem tylnej części ciała z wyświetlaczem, aparatem i wbudowaną pamięcią :)) Ale być może takim organem właśnie dysponujesz więc nie będę się kłócił ;)

  • 0

    49.  2008-08-03 10:34:29

    Co do baterii, należy mieć tylko nadzieję że telefon lepiej gospodaruje dostępną energią a nie połyka ją w całości na jedno posiedzenie.

  • 0

    50.  2008-08-03 12:26:56

    ***Mimuma - odcinam sie od wszelkiego rodzaju swietych wojen pod sztandarem Nokii , Samsunga , Plusa , Playa czy czegokolwiek innego... Kiedy uwazam , ze mozna pochwalic robie to , jesli mie sie nie podoba pisze bez zmruzenia oka. Na razie Nokia mnie zdecydowanie dosiebie przekonuje. Najwazniejsze jest to "na razie":)

  • 0

    51. ~mateo  2008-08-03 18:35:04  host: aahd244.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja wtrącę tylko jedno zdanie do dyskusji: wg mnie nie ma flagowej Nokii na dzień dzisiejszy, ani w zapowiedzi, ani na rynku. Była nią E90, ale to było rok temu. Jako porównanie podam firmę HTC, która ma flagowy model: Touch Pro.

  • 0

    52. ~xXx  2008-08-03 22:31:38  host: adaa183.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co jak co, jako kontynuator flagowego modelu serii N Nokia tworząc N96 nie wprowadza żadnych innowacji. Dziwi mnie to, bo Nokia zawsze chyba była na pierwszym miejscu w tej dziedzinie... Gdyby nie Symbian, to bym się może skusił, już nawet na N95 czy na N81... :P

  • 0

    53. ~alter  2008-08-04 01:25:50  host: karpackie-b-sko20320022377.c200.msk.pl

    No cóż. Możliwe, że po narzekaniach na N95 (zwłaszcza GPS i bateria) Nokia postanowiła zrobić zamiast rewolucji ewolucję. Moim zdaniem, jeżeli rzeczywiście Nokia spełni swoje obietnice wobec N96, to jest dobry krok na dzień dzisiejszy. Wg zapewnień GPS ma być stabilniejszy, procesor i DSP mniej prądożerne. Czy tak będzie przekonamy się jesienią. Na razie chwalenie i narzekanie na N96 jako cały model nie ma sensu. Jak dla mnie to na razie robi wrażenie jedynie 16GB + slot. Niestety ale dla mnie w N95 8GB to za mało. A co do świętych wojen to mam w domu SE, Samsunga, N95 i E51 i każdy z nich ma swoje zalety.

  • 0

    54. ~kwistas  2008-08-08 12:20:03  host: w3cache.wignet.pl

    Co do baterii się zgodzę sporo właścicieli Nokii starzy się na baterie. Co do N96 odgrzewany kotlet nic specjalnego, z takimi funkcjami można kupić starsze nokie za o wiele tańsza cenę.

  • 0

    55. ~kwistas  2008-08-09 16:26:41  host: w3cache.wignet.pl

    I tak SE C905 wymiata :)

  • 0

    56. ~p  2008-08-09 18:45:16  host: ns.cnow.pl

    dvb-t, ale mpeg4 stream też?

  • 0

    57. ~Rafał  2008-08-12 12:22:11  host: aduh54.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dokładnie jak wyżej - odgrzewany kotlet. Obudowa N81, hardware N95 8GB. Co nam po tych paru nowościach, skoro płacimy za nie kilkaset złotych więcej? W dodatku piszą, że zainstalowano najnowszy Symbian, który poprawia żywotność baterii - problem w tym, że jest ona mniejsza niż w np. N95 8GB i wszystko się równoważy. Jedenym dużym plusem jest tutaj pojemność i możliwość załadowania kart microSDHC (inna sprawa, że na razie kart większych niż 8GB nie ma na rynku, być może niedługo będą 12GB).

  • 0

    58. ~SKINHEAD  2009-03-07 14:16:34  host: g228155062.adsl.alicedsl.de

    mam n 96 i zygac mi sie chce jak musze ja ladowac raz dziennie ... gdybym wiedzial ze to taka MUKA to bym tego badziewia w zyciu nie kupil - ODRADZAM INNYM

Dodaj swoją opinię