Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N96 MINI

Nokia N96 MINI

LuiN 29 Grudnia 2008 10:20

0 0

Jeśli standardowa Nokia N96 jest dla nas za duża do dyspozycji mamy także jej mniejszą wersję. Show Blade N96 MINI to chiński telefon utrzymany w stylistyce produktu Nokii, jednak o znacznie mniejszych gabarytach i dwukrotnie pojemniejszej baterii. Tradycyjnie już dla tego producenta - telefon obsługuje dwie karty SIM jednocześnie.

n96 mini n96 mini n96 mini n96 mini

Zamiast telefonu o wymiarach 103 x 55 x 18 mm, otrzymujemy kompaktowe 78 x 40 x 19 mm. To 60% objętości oryginalnego produktu - chwali azjatycki producent. Choć nie zagramy na N96 MINI w gry z platformy N-Gage, a do zdjęć dostaniemy aparat o matrycy VGA, to wybierając mniejszą wersję telefonu zostanie nam jeszcze pieniędzy na porządną konsolę i aparat cyfrowy.




n96 mini n96 mini n96 mini n96 mini

Telefon ładowany jest przez port USB (tego w Nokii nie ma), ma rozbudowany odtwarzacz multimedialny, czytnik eBooków, obsługuje profil Bluetooth Stereo i ma gniazdo słuchawkowe typu JACK 2,5 mm. Menu stylizowane jest na platformę S60 Nokii, do czego producent dokłada nawet trójwymiarowe efekty przejść między poziomami menu.

Źródło tekstu: ePrice, wł     

Dodaj do:
w sumie: 58
  • 0

    39.  2008-12-29 14:01:38

    WitekT-a tak z ciekawosci,ile kosztuje taka zabawka u producenta?

  • 0

    40.  2008-12-29 14:03:32

    hettmann: u producenta w sensie, że z Chin. Myślę, że nie kosztuje więcej jak 50 zł...

  • 0

    41.  2008-12-29 14:04:27

    @ 31, Prawdziwe Nokie też ponoć trzeszczą i skrzypią - sam posiadam N82 więc powinno mi to przeszkadzać a w ogóle nie wiem o co się rozchodzi. Wiadomo, że jak coś składa się z plastikowych elementów, które pracują pod naciskiem to jakieś tam dżwięki konstrukcja może wydawać. Ale bez przesady, nie są to hałasy zagłuszające przejezdżający obok samochód czy rozmowy w tłoku ;)

  • 0

    42.  2008-12-29 14:10:29

    Witek,a nie myslales nad testem takiego telefonu na Telepolis bo opcje 2 sim za 150 zl mimo wszystko jest ciekawa:) p.s.-ile trzyma bateria?

  • 0

    43.  2008-12-29 14:16:21

    hettman: bateria trzyma około 5 dni na czuwaniu. Ile z rozmowami - nie wiem, mam tam wsadzone 2 aktywki z mało używanymi numerami. Co do testu - chyba nie ma sensu. To zwykły telefon GSM z dwoma modułami, dotykowy wyświetlacz, aparat VGA, Bluetooth, odtwarzacz muzyki i... to w sumie wszystko. Można powiedziec, że to identyczna konstrukcja (nawet menu bardzo podobne graficznie) do tych myPhone'ów. Obudowa stylizowana na N95. ;-)

  • 0

    44.  2008-12-29 14:25:12

    @ 36 hettman, ależ to jest raczej nie możliwe aby ktoś tak lekkomyślnie podszedł do tematu. Skoro taki laik przeczytał tego newsa, to widzi czarno na białym: CHINY. Ile osób w Polsce wierzy, że chińskie = lepsze? Po drugie cena - podejrzewam iż jest niższa (i to dużo) od N96, a to już powinno dać do myślenia. Jestem zdania, że jeśli ktoś kupuje coś na czym się nie zna na podstawie tylko jednej wiadomości i kilku zdań, to sam sobie jest winny. Myślę, że większość ludzi najpierw orientuje się troszkę szerzej w temacie a pózniej dokonuje wyboru. Jeśli taki delikwent nie pyta na forum, czy wśród znajomych to chociaż u jakiegoś fachowca, lub zwykłego sprzedawcy. Tyczy się to przecież nie tylko telefonów. Ja nie muszę znać się na pralkach więc pytam, a nie kupuję na podstawie 1 reklamówki, czy zdjęcia w pisemku. Ty nie musisz znać się na samochodach. Spodoba Ci się jakiś wizualnie i co, biegniesz od razu do salonu z kasiorą? Nawet laik potrafi korzystać z internetu, pomocy znajomych i fachowców.

  • 0

    45. ~robbo2k  2008-12-29 14:25:44  host: w3cache.tktelekom.pl

    No nie dziwne ze czuwa 5 dni bo tam nie ma co żreć prądu, transmisja danych GPRS a na ilu slotach ? do 30kb/s się chociaż rozpędzi ? Wyswietlacz rozdzielczość ma "na papierze" :) a kolory to tylko w folderze reklamowym. Ale sobie tez kupie z Warszawy a nie jakiegos Pekinu i nawet przeplace ale za to beda mial "prawie eXperie" albo "prawie Iphona". A test zrób za pół roku jak sie rozleci :)

  • 0

    46.  2008-12-29 14:27:28

    robbo2k: ma za to 2 baterie, jak niektóre Samsungi. ;-) Chodzi już prawie pół roku i działa. Co do netu - nie korzystam z tych aktywek do przeglądania sieci, prędzej z iPhone'a.

  • 0

    47.  2008-12-29 14:28:51

    @ 43 a jak z jakością rozmów? Szafa gra czy różnice (względem normalnej N95) są wyczuwalne? Pytam bo kiedyś miałem BenQ-Siemensa i tam było troszkę za cicho, nawet przy maksymalnym ustawieniu głośności. Można też pogadać o innych drobiazgach i funkcjach telefonu... :)

  • 0

    48. ~robbo2k  2008-12-29 14:29:27  host: w3cache.tktelekom.pl

    Wyswielacz moze i ma dotykowy tylko jakos pisac sie nie da. Bo jak pacniesz rysykiem to wykrywa pacniecie z dokladnoscia +/- 50pixeli Tuner TV ooo tak swietnie znasz kogos kto przeczytal pasek na TVP Info ?

  • 0

    49.  2008-12-29 14:29:53

    MADMAX: jakość normalna, porównywalna z innymi telefonami. Wkurzające jest tylko niewyłączenie wyświetlacza podczas rozmowy, co często skutkuje rozłączanie (dotykanie policzkiem czułego ekranu). ;-)

  • 0

    50. ~robbo2k  2008-12-29 14:32:14  host: w3cache.tktelekom.pl

    Witek ale rozróżniasz procek pedzony w setkach megaherzow na windows mobile i zracy prad UMTS z HSDPA od takiego Ziloga Z80 w tych cudakach z Chin co to raz na 6 godzin odmelduja sie sieci ze jeszcze dzialaja ? Inna rzecz ze gdyby bylo po 99zł mozna by po wyczerpaniu baterii wyrzucic i juz

  • 0

    51. ~robbo2k  2008-12-29 14:33:41  host: w3cache.tktelekom.pl

    ... a poniewaz mnie wk& kupie sobie i zrobie test :) a co... kurcze 9 lat nie robilem testu telefonu "dla prasy" ... ciekawe czy jeszcze potrafie

  • 0

    52.  2008-12-29 14:50:06

    robbo2k: zaraz, zaraz - mówiłeś o tym, że bateria jest kiepska i do tego się odnoszę. Co ma do tego co telefon ma na pokładzie? Jak ktoś kupuje, to mu najwyraźniej inne parametry wystarczają...

  • 0

    53. ~robbo2k  2008-12-29 15:08:24  host: w3cache.tktelekom.pl

    Witek bo bateria jest kiepska, to ze trzyma 5 dni to zapewniam cie ze N95 tez trzyma jeszcze dłużej jak jej wyłączysz UMTS i nie dotkniesz telefonu a jak wydłubiesz wyświetlacz to nawet i 14 dni. Co to za porownanie ta chinska smieciozabawka NIE MA BATERII 1800mAh to kit jeden z wielu

  • 0

    54.  2008-12-29 15:58:24

    no suuuper, biere ;-)

  • 0

    55. ~s1k0r3k  2008-12-30 10:00:45  host: ip-94-42-57-208.multimo.gtsenergis.pl

    A ja się zastanawiam ile ta zabawka kosztuje. Jeśli 200-300 zł to porównałbym do nokii za 200-300zł. I co kupimy? Gówienko sprzedawane w Saturnie czy Media Markt za 200 zł nie mające w środku nic oprócz kolorowego wyświetlacza i TRZESZCZĄCEJ obudowy. Za tą cenę byłbym zadowolony za telefon do rozmów z fajnym wyglądem i nie ciskałbym się że nie ma funkcji prawdziwej n96. Tylko żeby sie zaraz nie rozleciał. Ps. koleżanka ma myPhona od poł roku i nie narzeka.

  • 0

    56. ~oli  2008-12-30 15:28:21  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    55 - n96 też trzeszczy i materia użyte do wytworzeia obudowy są pewnie podobne jak w pradziwej n96 - samplastik hehehe

  • 0

    57.  2009-01-01 22:07:31

    kurcze...a ja bym sobie sprawil takie male gowienko jezeli by kosztowalo nie wiecej niz 200 zl. :) chcialbym sie przekonac co to male cacko potrafi..ze ma aparat VGA to mnie nie odrzuca bo zdjecia robie aparatem...ale interesuje mnie wyswietlacz...jaka ma rozdzielczosc kolory i kontrast...bo lubie kiedy wszystko jasno i czysto widac :)

  • 0

    58. ~*  2009-01-06 14:41:40  host: chello089077001253.chello.pl

    Wpiszcie sobie w allegro NOKLA to jest ten sam producent !!!!!!! P.S. nie wpisuwać nokia tylko nokLa

Dodaj swoją opinię