Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N95 8GB dosięgła DLNA

Nokia N95 8GB dosięgła DLNA

LuiN 18 Stycznia 2008 16:36

0 0

nokia n95 8gbNokia N95 8GB, jako pierwszy telefon w historii, została wyróżniona certyfikatem Digital Living Network Alliance. Atutem była obsługa WiFi i wsparcie dla standardu UPnP (ang. Universal Plug-and-Play).



DLNA (ang. Digital Living Network Alliance) to przymierze czołowych firm w branży, które dzielą wspólną wizję współdziałającej, przewodowej i bezprzewodowej sieci komputerów osobistych, elektroniki użytkowej i urządzeń mobilnych w domu. Celem tej organizacji jest zdefiniowanie struktury współdziałania, która umożliwi konsumentom proste i wygodne korzystanie z wszechobecnej zawartości cyfrowej na dowolnym urządzeniu i w dowolnym miejscu domu.




W sieci krążą zapytania, dlaczego potrafiące dokładnie to samo Nokia N80, Nokia N93 czy Nokia N95 - bez 8GB pamięci flash, nie otrzymały certyfikatu DLNA. Czyżby był to kolejny chwyt marketingowy?

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: IntoMobile, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~Tomek  2008-01-18 16:52:27  host: 87-205-61-81.adsl.inetia.pl

    no to jest ciekawe dlaczego taka N95 nie otrzymala takiego certyfikatum choc ma ale to tylko awards

  • 0

    2.  2008-01-18 17:19:18

    no 8gb jest nowsza, moze dlatego :P

  • 0

    3.  2008-01-18 17:32:25

    Nokia N95 8GB dosięgła DNA.

  • 0

    4.  2008-01-18 17:40:56

    Bardzo sluszne pytanie na koniec tego newsa... Dla mnie chwyt marketingowy calkiem mozliwy...

  • 0

    5.  2008-01-18 18:12:39

    To te "czołowe fimy w branży" nie spojrzały chyba na urządzenia HTC - duzo lepsze i tansze od nokii

  • 0

    6.  2008-01-18 18:37:17

    Urządzenia HTC mają na przykład gorsze aparaty i kręcą gorsze filmiki. Nie są więc tak do końca lepsze... No chyba że w dziedzinie komunikacji...

  • 0

    7. ~mav  2008-01-18 20:00:42  host: 77-236-6-179.net.autocom.pl

    W zastosowaniach biznesowych tylko HTC, do krecenia filmikow sa kamery, do zdjec aparaty :P Telefon ma byc asystentem i umozliwiac rozmowy. Takie gadzety jak N95 to dla niewyzytych dzieciakow i szpanerow :D

  • 0

    8.  2008-01-18 22:03:41

    JA też uważam, że HTC to nic specjalnego. I wolę N95 8GB toteż ją kupiłem...

  • 0

    9.  2008-01-18 23:41:12

    a patrzyl któryś z was na urządzenie HTC Athena?? z USB typu host oraz wszystkimi waszymi szpanerskimi bajerkami typu aparat 3mpx, wyswietlacz 640x480. niech mi ktos powie co mozna robic z n95 czego nie mozna z HTC Athena ( http://pdaclub.pl/view.php?news_id=13578 )

  • 0

    10. ~mx2  2008-01-19 01:51:12  host: nat-pr4.aster.pl

    nokia , jak zwykle nic ciekawego. Duży wolny zawieszający się telefon...

  • 0

    11. ~  2008-01-19 08:55:03  host: 195.117.208.112

    w dodatku telefon który trzyma 15 godzin potem domaga się prądu ;p

  • 0

    12.  2008-01-19 22:42:21

    mx2 co Ty wiesz o N95??? :/ Od razu widać, że nawet jej w rękach nie miałeś :/ To jeden z najszybszych telefonó z systemem operacyjnym

  • 0

    13.  2008-01-19 22:55:23

    maxbike: dla niego ideałem jest motorola f3. Poczytaj w komentarzach pod głuchymi telefonami. ;)

  • 0

    14. ~Jarek  2008-01-20 14:23:33  host: aic84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie używałem n95 8gb, ale mam n80 od ponad roku i z doświadczenia wiem że wlan w niej to na nagrody nie zasługuje... Niby działa bez problemu, ale musie mieć stosunkowo mocny sygnał, czasem są problemy z połączeniem itp. Cóż innymi fonami z wi-fi styczności nie miałem więc nie wiem jak to wygląda na tle innych, ale nie zapominajmy że to nadal tylko telefon. No może smartfon :D

  • 0

    15. ~xxx  2008-01-22 20:45:30  host: emn227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak dla mnie to cena tej Nokii w wersji 8 GB sięgnęła DNA, dzisiejsza w sklepie sieci sprzedaży AGD cena to: 2999 zł. Pogięło?

  • 0

    16. ~Kysiex  2008-01-24 12:34:50  host: host-78-157-190-75.ustronet.net

    xxx: Jak poszukasz to znajdziesz za 1800zł nówke z gwarancją 24miechy! Może ta gwarancja nie jest z Nokii Poland ale uważam osobiście że to nie ma znaczenia, a dobrym dużym serwisom mniej czasu zajmuje ewentualna naprawa i na wgranie nowego softu nie musisz czekać tygodnia:p Pozdrawiam

  • 0

    17. ~p1o7r3k  2008-02-18 21:28:06  host: cpc3-seve10-0-0-cust681.popl.cable.ntl.com

    witam was czytam wasze wypowiedzi o Noki N95 i N95 8Gb i zastanawiam sie ilu z was mialo te telefony choc na 1 dzien osobiscie mialem n95 przez 3 miechy teraz mam n95 8gb tak rozdaja w vodafonie w uk hehe i powiem ze co do oprogramowania w n95 to te pierwsze wersje naprawde lubialy sie zwiesic ale jak wgralo sie nowego softa to smigala ostro i nie bylo zadnego problemu a co do n96 8gb jest w niej duzo poprawek telefonik chodzi naprawde szybko i co do bezprzewodowki to powiem wam ze chodzi lepiej czasami niz ta co mam w laptopie nie wiem czy ja poprawili czy nie ale naprawde sciaga fajnie i nie gubi sygnalu a pozatym jest to telefonik godny zainteresowania!! ja osobiscie POLECAM !!

  • 0

    18. ~lucas  2008-07-05 14:08:22  host: 212.183.134.65

    ci co tak sie wypowiadaja na temat n95 8g negatywnie to naprawde nie trzymali jej w rekach nawet!!!!nie da sie tego telefonu nie lubic!!!miarzdzy wszystko!tez mieszkam w uk i dostalem go w O2 za free na abonament

  • 0

    19. ~do lucas  2008-10-06 17:56:59  host: 87-205-243-153.adsl.inetia.pl

    Dostałeś za free bo to NOKLA (tandeta z chin)Do tomek bo NOKLA n95 za słabą baterie ma co popracuje 3 godziny w sieci

  • 0

    20. ~camil  2010-01-13 15:59:26  host: ip-85.128.68.42.static.crowley.pl

    Super telefon,robi piękne zdjęcia jak i filmy. posiadam go już prawie rok i nic sie z nim niedzieje. godny polecenia-naprawdę. mnówstwo funkcji dobry b.dźwięk, porównywałem z n97 i n95 8gb bije go na kolana!!!!

Dodaj swoją opinię