Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N91 i mobilny podcasting

Nokia N91 i mobilny podcasting

sirmark 31 Lipca 2006 11:35

0 0

Nokia zaprezentowała wersję beta programu Nokia Podcasting Application, który umożliwia użytkownikom urządzeń mobilnych wybieranie, a następnie odtwarzanie cyfrowych audycji ("podcastów"). Za pomocą aplikacji działającej w mobilnym komputerze multimedialnym Nokia N91 oraz innych urządzeniach z platformą Nokia S60 3rd Edition użytkownicy mogą wyszukiwać i pobierać bezpośrednio do urządzenia podcasty dźwiękowe i wideo w obsługiwanych formatach. Aplikację tę można uzyskać bezpłatnie pod adresem www.nokia.com/podcasting.

"Podcasting to szybko rozwijający się środek przekazu, którego grono użytkowników i twórców powiększa się z każdym dniem. Podcasty poświęcone różnym tematom oferuje już na przykład wiele agencji informacyjnych" - mówi Tommi Mustonen, dyrektor działu Multimedia firmy Nokia. "Pragniemy przyczynić się do rozwoju podcastingu, oferując aplikację, za pomocą której można łatwo wyszukiwać i bezprzewodowo pobierać audycje, a także uzyskiwać automatyczne aktualizacje".
Nokia Podcasting Application umożliwia także odtwarzanie fragmentów podczas pobierania nagrań, pobieranie kilku podcastów jednocześnie, a nawet wykonywanie innych czynności podczas pobierania w tle. Aplikację można personalizować, dodając nowe podcasty i katalogi, a także udostępniając i importując pliki OMPL. Z blogami i witrynami autorów podcastów można się kontaktować i zamieszczać w nich komentarze przy użyciu łączy mobilnego internetu. Do urządzenia mobilnego można również przenosić podcasty pobrane do komputera.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet