Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N900 to jednak telefon!

Nokia N900 to jednak telefon!

Q! 25 Sierpnia 2009 08:29

0 0

Co prawda Nokia jeszcze nie przedstawiła oficjalnie swojego najnowszego modelu smartfonu o nazwie N900 lub RX-51, jednak nie przeszkodziło to serwisowi Mobile-Review w szerszej prezentacji tego urządzenia.



new nokia n900 new nokia n900 new nokia n900 new nokia n900

Niedawno informowaliśmy o tym, że pomimo swoich bardzo dobrych parametrów wciąż nie wiadomo czy Nokia N900 będzie telefonem. Jednak teraz jest już wszystko jasne. Tak - Nokia N900 będzie telefonem i patrząc po jej specyfikacji technicznej - może to być nie tylko jedno z najbardziej zaawansowanych, ale również jedno z ciekawszych urządzeń, jakie już wkrótce pojawią się na rynku.




Nokia N900 pracować będzie pod kontrolą najnowszej wersji platformy Maemo o nazwie Fremantle. W porównaniu z poprzednikiem znajdziemy w niej znaczną liczbę usprawnień zarówno funkcjonalnych, jak również wizualnych. I właśnie to jest jedną z ciekawszych rzeczy, które znajdziemy w najnowszym produkcie tego fińskiego producenta.

Jak sugeruje autor prezentacji, przesiadka Nokii z dobrze znanego i wykorzystywanego do tej pory w smartfonach Symbiana S60 może oznaczać, że system ten już nie nadąża za potrzebami rynku. Co prawda oferuje on dosyć bogate możliwości, jednak jego zastosowanie ogranicza się praktycznie tylko do telefonów i smartfonów, co w dzisiejszych czasach może już nie być wystarczające. Brakuje tutaj systemu, który można by było wykorzystać zarówno w telefonach, jak i komputerach przenośnych czy MID-ach (Mobile Internet Devices). Ma to umożliwić właśnie Maemo i jego kolejne wersje.

Urządzenie charakteryzuje się bardzo bogatymi możliwościami, na które składają się m.in. 3,5-calowy ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), 5-Mpix aparat fotograficzny wyposażony w optykę firmy Carl Zeiss czy 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością jej rozszerzenia dzięki kartom microSD. Wśród wielu innych funkcji znajdziemy tu również moduł GPS, WiFi oraz HSDPA. Więcej o N900 pisaliśmy w tej wiadomości.

Nie wiadomo dokładnie kiedy N900 trafi na półki sklepowe, jednak według niepotwierdzonych informacji mogłoby to nastąpić jeszcze w tym roku. Jej cena może wynieść około 550 euro, jednak również ta informacja nie została przez nikogo z pracowników Nokii potwierdzona.

Źródło tekstu: Mobile-Review, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1.  2009-08-25 08:59:21

    Rewelacja. Trzeba ją mieć...

  • 0

    2. ~ed3master  2009-08-25 09:05:32  host: chello089075110082.chello.pl

    JA tam jak już z noki N810 przesiądę się na HTC Leo, wyświetlacz 4 cale to jest to !!!

  • 0

    3. ~iskra  2009-08-25 09:11:26  host: xdsl.050.c88.petrotel.pl

    a ja czekam na n87 mini mmmm to bedzie cudenko :D

  • 0

    4. ~danieluk  2009-08-25 10:05:05  host: p09-09.opera-mini.net

    A ja czekam na wygorowany oficjalny cennik tego telefonu w PL.

  • 0

    5. ~Toto  2009-08-25 10:07:17  host: chello089074153038.chello.pl

    Telefony fińskiego producenta są bardzo proste w obsłudze ale z wygląd mają bardzo sztuczny. Powinni zrobić jak LG - proste modele z dotykowym ekranem. Tego właśnie mi brakuje u nich.

  • 0

    6. ~  2009-08-25 10:10:14  host: rea.ipt.com.pl

    Pytanie: Dlaczego obecna oferta na karte 29 gr/minutę jest lepsza od abonamentu - jakiegokolwiek ?! czemu te pre-paidy maja sie lepiej!? Przeciez Operatorzy na nich nie zarabiaja tyle co na abonentach!?

  • 0

    7. ~1  2009-08-25 10:19:24  host: host-89-230-120-113.nowaruda.mm.pl

    Bo tam telefon dają i musza za niego zaplacić a na karte ty za fona placisz. więc na karte więcej mogą zarobić

  • 0

    8. ~Ziomek  2009-08-25 10:20:17  host: cvj242.internetdsl.tpnet.pl

    6 - pragnę zauważyć, że w ofertach na kartę od zawsze były lepsze stawki za połączenia. Nawet 10 lat temu korzystniejsze były pre-paidy od abonamentów w których płaciło się 50zł za 30 minut.

  • 0

    9. ~tomala  2009-08-25 10:38:16  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    wiele osob bierze abonament i na tym traci, nie kazdy uwazal na matematyce. Wszystko zalezy od profilu dzwonienia i od ceny telefonu ktory nas interesuje.

  • 0

    10. ~  2009-08-25 10:57:35  host: ip-89-174-125-146.multimo.pl

    bo ja nie rozumiem np za 40zl w erze ma sie te 50 minut? A w play mam te 5 min za 9 zl miesiecznie ^^ Czyli w erze bardzo droga minuta wychodzi. A tel mozna przeca byle jaki skads wziac aby dzwonil nie trzeba podpisywac umow

  • 0

    11. ~juliaz  2009-08-25 11:04:42  host: chello089074153038.chello.pl

    Czy ta Nokia będzie miała platformę n-gage ?

  • 0

    12. ~Rafke  2009-08-25 11:18:21  host: imo242.internetdsl.tpnet.pl

    może być ciekawy.. ciekawe do jakies sieci wejdzie ? mam nadzieje że do play ;)

  • 0

    13. ~  2009-08-25 11:41:33  host: v03-01.opera-mini.net

    Odwieczne starcie- java vs symbian. Teraz do tego pojawia się Maemo. A ja chce wiedzieć czy prawdą jest, że mając telefon z java nie można mieć aplikacji z dźwiękami o różnych częstotliwościach, np. odstraszacz komarów ? Kolega ma to na Nokii N95, ja mam Sony Ericssona K800i. Ludwik

  • 0

    14.  2009-08-25 13:17:13

    Ludwik , Java to jezyk programowania/platforma programistyczna , Symbian to platforma systemowa , na ktora programy mozna pisac miedzy innymi w Javie , tak z grubsza jak piernik i wiatrak. Nie wiem czy jest API ktory umozliwia napisanie w javie programu o ktorym mowisz.

  • 0

    15.  2009-08-25 15:31:25

    rea.ipt.com.pl - witamy callcenter :D widze dzien bez wkladania kija w mrowisko jest dniem straconym... pokaz mi prepaida ktory da mi 120 minut do wszystkich sieci i ok 600 z 1-2 numerami za 35zl ew. za dodatkowe 15zl 500mb, a przechodze tam z ery natychmiast ;) ojojoj... nie ma takiej oferty? jaka szkoda...

  • 0

    16.  2009-08-25 20:50:14

    mbank mobile?

  • 0

    17. ~  2009-08-26 00:51:22  host: v02-02.opera-mini.net

    13, 14- jeśli aplikacja Antignat dotyczy komarów to można w telefonach z javą to mieć. Błażej

  • 0

    18. ~KoNdZiO  2009-08-26 14:55:38  host: adoo23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czyli ta fotka tego tel http://www.telepolis.pl/grafika/newsy/2009-05/nokia-n900-rover-m aemo-5-1.jpg to fake? :( Mam nadzieje, że nie bo ten nowy design do bani jest ;/

  • 0

    19. ~joe  2009-08-26 23:59:19  host: 87-205-138-224.adsl.inetia.pl

    Kurde, drogo, ale z takim prockiem i rozdzielczoscia ekranu to juz netbook. Z takim samym prockiem jak super konsola pandorabox, czy Touchbook to juz nie zadne prawie jak, ale laptop.

Dodaj swoją opinię