Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N900 już dostępna

Nokia N900 już dostępna

Q! 18 Listopada 2009 21:50

0 0

nokia n900Nokia poinformowała, że jej flagowy produkt - N900 - jest już dostępny na terenie USA. Tym samym jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów doczekał się oficjalnej premiery po ponad miesiącu opóźnień. W Stanach Nokia N900 nie będzie obecnie dostępna w ofercie żadnego z operatorów. Aby stać się jej właścicielem, trzeba będzie nabyć urządzenie w wolnej sprzedaży, co wiązać się będzie z wydatkiem około 649 dolarów.

Jednak zanim to nastąpi - pierwsze egzemplarze trafią do osób, które nabyły telefon w przedsprzedaży. Dla przypomnienia Nokia N900 to najbardziej zaawansowany i multimedialny z telefonów, jakie do tej pory ukazały się w ofercie Nokii. Ekran o rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli), obsługa transmisji danych w technologii HSDPA oraz WiFi czy pełna klawiatura QWERTY to tylko niektóre z możliwości tego multimedialnego urządzenia. Więcej o Nokii N900 pisaliśmy m.in. w tej oraz tej wiadomości.




Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: unwiredview     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~  2009-11-19 09:59:43  host: v05-01.opera-mini.net

    Oporowy ekran nie zawsze musi byc zly. Sa juz na swiecie takie ekrany ktore reaguja tak samo dobrze jak pojemnosciowe. Co do tej Nokii to doskonale spisze sie jako urzadzenie do mobilnego netu ale nie jako telefon. Po prostu za ciezki. No i bateria slaba. rcicho

  • 0

    24. ~3m  2009-11-19 10:09:15  host: ajl12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Największą wadą jest chyba jednak brak możliwości pracy w trybie portrait, tzn posługiwania się nią jak zwykłym telefonem. Wyobraźcie sobie jak jedziecie samochodem, środkiem komunikacji miejskiej lub spacerujecie, i chcecie do kogoś zadzwonić lub odpisać...

  • 0

    25.  2009-11-19 10:49:23

    ***rcicho - piszesz o Samsungu Jet? Czytałem recenzję tego telefonu , jeśli chodzi o rekację na dotyk , użyto takiego określenia "daleko jednak jej do ekranów pojemnościowych takich jak w telefonie iPhone czy też HTC Hero." Mówienie , że oporowy to "już (prawie)" pojemnościowy to raczej jednak mydlenie oczu. Sprzęt za tyle pieniędzy musi mieć wszystko najwyższej klasy , innaczej jest to zwykłym naciaganiem bazującym na sile marki. I to jest właśnie najzwyklejsze naciaganie.

  • 0

    26. ~oSS  2009-11-19 11:01:52  host: host-81-190-169-252.gorzow.mm.pl

    jeśli ekran będzie REZYSTYWNY zamiast multitouch i będzie RYSOWAŁ SIĘ jak w N97 to telefon dla mnie jest SPALONY NA STARCIE

  • 0

    27.  2009-11-19 11:10:52

    Pisząc jeszcze o "rewolucyjnej" przeglądarce internetowej , albo N900 jako urządzeniu do internetu. A czego nie da się zrobić na przeglądarce na Androidzie co da się zrobić na N900 lub jakich programów o kluczowej funkcjonalności nie ma na iPhona które by były na tym mitycznym sprzęcie na którym "odpala się programy jak na komputerze z Linuxem". Proszę o 3 przykłady.

  • 0

    28. ~3m  2009-11-19 11:14:11  host: ajl12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    każdy rezystywny będzie się zapewne rysował. Albo folie, albo rysy. Kłopot w tym, że nie ma chyba telefonu bez wad.HD2-multimedia, aparat i video leżą, Milestone-200MB+ na instalowanie aplikacji i ograniczenia wynikające z tego, że android to linuxowo javowa hybryda.Nie widać na horyzoncie "kombajnu", który nie miałby bardzo istotnej wady/pięty.

  • 0

    29.  2009-11-19 11:23:52

    Przeczytajcie test tego "cuda" na mobile review. Zachwytów nie widziałem.

  • 0

    30.  2009-11-19 11:28:03

    @28: a Samsung i8000 (Omnia 2)?

  • 0

    31.  2009-11-19 11:32:37

    @issa to raczej N900 ma poważne braki w aplikacjach a nie iphone czy android , na n900 jest niespełna 50 aplikacji w tym tapety i gierki w stylu SuperTux :D

  • 0

    32. ~  2009-11-19 11:52:44  host: v05-06.opera-mini.net

    @29 To klienci sa winni tej sytuacji bo ja akceptuja. Wydaje im sie ze dostaja telefon w prezencie a darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada. Tymczasem przeciez placa za telefon w cenie minuty, smsa, etc. Producenci to tylko wykorzystuja.

  • 0

    33. ~  2009-11-19 11:55:14  host: v05-06.opera-mini.net

    Ad @32 Przepraszam to bylo do @28

  • 0

    34. ~3m  2009-11-19 12:22:43  host: ajl12.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do CK: Prosze bardzo: ekran rezystywny, procesor Arm11(800mhz, ale to tyle, co Cortex A8 480mhz), Win do 6.5(65K kolorów, wymagania, etc)to to, co mi przychodiz na myśl w pierwszej chwili.

  • 0

    35.  2009-11-19 12:54:32

    @16 zgadzam się z Tobą w 100% !!!

  • 0

    36.  2009-11-19 13:18:32

    issa - każdy musi sam wziać w ręce dany sprzęt (w tym wypadku Samsung Jet) i sprawdzić. Mnie się podobał. Nie jest to jeszcze tak dobra reakcja jak w iPhonie ale ekranik od jabłuszka to ideał do jakiego inni mogą na razie tylko dązyć. Co do ochrony ekranu. Ja zawsze zaraz po zakupieniu telefonu zakładam specjalną folię, którą w komisach z telefonami raczej się nie dostanie. Na Allegro jest kilku sprzedawców którzy ją oferują. Kupuje tylko i wyłącznie u ptertlen1 - świetne folie.

  • 0

    37.  2009-11-19 13:27:30

    issa: jak dla mnie najwieksza bolączką iPhone'a jest brak flash playera w przeglądarce... Aczkolwiek własnie z niego pisze, no i sama przegladarka działa rewelacyjnie :-)

  • 0

    38. ~  2009-11-19 13:53:10  host: v05-06.opera-mini.net

    @37 Czy na IP jest jakis program ktory domysla jaka litere chciales kliknac (na qwerty) czy musisz czysto mechanicznie bardzo precyzyjnie trafiac? To niekoniecznie musi byc takie slownikowe domyslanie sie calego slowa. Mozna skonstruowac algorytm wybierajacy prawidlowa litere na podstawie powierzchni, czasu trwania czy kolejnosci dotyku w sytuacji gdy klikniesz gdzies miedzy 2,3 litery? Jak sie pisze na IP i jak z polskimi literami?

  • 0

    39.  2009-11-19 14:31:52

    Ja uzywam zupelnie zwyczajnej ekranowej qwerty. W niej masz mozliwosc odpalenia podpowiadacza. Pokazuje Ci sie slowo niego powyzej pisanego tekstu - slowo sugerowane - i aby go zaakceptowac wciskasz spacje. Polskie litery na szczescie sa dostepne. Wystarczy przytrzymac np. a, aby pokazala sie ramka z dostepnymi literami do wyboru, w tym tez ą.

  • 0

    40. ~APSpracowni  2009-11-19 14:41:38  host: host-77-252-36-102.poznan.inotel.pl

    Klawiatura Samsung Pad (na dwie litery) jest bardzo niedoceniana w samsungach. Zapewniam Wam,że system podpowiedzi działa tam o niebo lepiej niz w 3 literowej a i trafić można bez trudu.

  • 0

    41. ~  2009-11-19 17:16:05  host: v06-14.opera-mini.net

    @40 To w sumie oczywiste. Przy np 5literowym slowie slownik szuka slow danego jezyka (pomijajac polskie litery) w zbiorze 2do5tej zamiast 3do5tej czyli znajduje tych pasujacych slow zdecydowanie mniej a czesto wrecz tylko jedno. Gdyby wywalic polskie i nie tylko litery po dwie na oddzielne klawisze (rowniez rozne znaki typu kropka, przecinek) to bylby prawie ideal.

  • 0

    42.  2009-11-19 18:56:31

    3m: to ciekawe, to piszesz... Brak trybu portretowego tj. wertykalnego ? Jakos mi sie to nie miesci w glowie i nie zauwazylem tego tez nigdzie czytajac recenzje. Co do HD2 - jestes absolutnie pewien, ze multimedia leza ? Bebechy sa wreszcie sensowne, WM 6.5 na tym jednak chodzi gladko. Rzecz jasna, znowu moze byc problem ze sterownikami 3D, ale z 2D juz jest wydajnosciowo calkiem dobrze - patrz tez chocby inne wyniki ze Snapdragonow z WVGA. Tego 16-to bitowego koloru to akurat juz nie ma co sie czepiac IMHO, natomiast rzecz jasna system nie jest szybki. Szczegolnie bez optymalizacji. *** co do przegladarki na iP, po JB jest calkiem calkiem funkcjonalna - flasha jednak faktycznie brakuje, az dziwne ze przy okazji JB nie dalo rady zaimplementowac i tego... Sama klawiatura w 3GS, testowana przez dosc krotki czas sprawiala wrazenie zaskakujaco, przerazajaco... dobrej, ale wlasnie glownie poprzez slownik i pisanie - byc moze - dosyc typowych slow. Oczywiscie pozostaje kwestia przyzwyczajenia i RZECZ JASNA nie jest to telefon do pisania duzych partii tekstu. Ale srednie juz ujda w tloku ; ) Co ciekawe, uzywajac wersji horyzontalnej klawiatury pisalo sie gorzej, czego dalej kompletnie nie rozumiem : P *** A co do batalii oporowe vs pojemnosciowe - czy ktos do cholery ciezkiej zrobi taki ekran, zeby pogodzic zalety obu ? :) Precyzja oporowki wraz z rysikiem (tylko do niektorych zastosowan) + responsywnosc, predkosc dzialania, reakcja na gesty pojemnosciowek ? Przeciez daloby sie wykryc, jaki typ dotyku 'spada' na ekran... czy przewadzacy prad, czy tez nie, czy punktowy, czy powierzchniowy (przez tak chocby byly robione przez XDA multitouche na starych nawet modelach z WM).

Dodaj swoją opinię