Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N9 w połowie września

Nokia N9 w połowie września

Q! 1 Sierpnia 2011 08:46

0 0

nokia n9 W połowie września do sprzedaży trafi najnowszy smartfon Nokii, model N9. Tak przynajmniej wynika z informacji, które znalazły się na stronie szwajcarskiego oddziału sieci Orange.
Premiera telefonu Nokia N9 w szwajcarskim Orange zaplanowana została dokładnie na 15. września. Nie wiadomo jednak, czy będzie to tylko premiera, czy początek sprzedaży, jednak termin ten jest bliski początkowi sprzedaży urządzenia w innych kanałach dystrybucji.


Wcześniej szwedzka sieć 3 miała zapowiedzieć rozpoczęcie sprzedaży tego smartfonu na 23. września. Wcześniej w sieci zdążyły się już pojawić informacje o tym, że i inni sprzedawcy rozpoczną sprzedaż tego telefonu pod koniec sierpnia lub na początku września.


Bez względu na termin premiery Nokii N9, będzie to jednocześnie pierwszy i ostatni telefon tego producenta z systemem MeeGo. Wszystko dlatego, że Stephen Elop zdążył już poinformować, że poza modelem N9 Nokia kończy wsparcie telefoniczne dla tego systemu.


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Engadget, wł     

Dodaj do:
w sumie: 40
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  21. ~WiateR  2011-08-01 14:03:33  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @20 Najpewniej Twoja opinia stąd się wywodzi, że z innych smartfonów sam nie korzystałeś. Najczęstszy błąd, to manewrowanie wokół opinii ludzi nie mających zielonego pojęcia o świecie po za małym światkiem Nokii. Szczerze mówiąc Symbiana można porównać do filmowej "Osady". Nikt z członków określonego społeczeństwa nie wychodzi za granicę 'Osady' (która wciąż żyje w zatęchłym średniowieczu), bo tam czają się złowrogie bestie tylko czyhające na zabłąkanych ludzi. Bestie te w niektórych legendach nazywane są Android oraz iPhone...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  22.  2011-08-01 14:05:37

  @18 Klient e-mail, przeglądarka itp. wszystko można doinstalować. Tylko nie mów, że system na którym trzeba doinstalowywać coś, żeby dobrze działał jest *** bo na swoim androidzie bez Android market mógłbyś pomarzyć najwyżej o menadżerze plików. Co do interfejsu to mnie z kolei android straszy. W HTC nieźle to tylko wygląda. Co do ekranu to są o takiej rozdzielczości aby wszystkie aplikacje chodziły bez skalowania. A i przy tej rozdziałce piksele nie rażą.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  23. ~WiateR  2011-08-01 14:09:31  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @22 - A myślisz że nie próbowałem szukać softu w Ovi Store? Nie znalazłem żadnego sensownego klienta poczty email, jedyna poprawniej działająca przeglądarka (a i tak niezbyt przyjazna użytkownikowi) to Opera. Jeśli polecisz mi jakiś dobry soft do przetestowania na Symbianie to chętnie spradzę jak tylko będę miał okazję testować kolejne urządzenie z Symbianem.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  24. ~Tiger N.  2011-08-01 14:24:39  host: 212.45.5.172

  Do WiateR od komentarza nr 18. Żeby w Nokii mieć "porządnego klienta email" (cokolwiek to oznacza) to trzeba złożyć podanie z dwoma zdjęciami do prezesa Nokii inaczej ma się takiego samego klienta e-mail jak w smartfonach z Androidem ;) Podobnie jest z interfejsem w Symbianie - trzeba mieć skończone studia, a później zapisać się na specjalny kurs w laboratoriach Nokii - inaczej obsługa interfejsu w Symbiania jest tak skomplikowana ja w Androidzie! ;) Lepsza rozdzielczość na ekranach Nokii dostępna jest po zakupieniu specjalnych okularów (podobne do tych jakie dają na seansach 3D w kinach) - bez tych okularów nie widać praktycznie żadnej różnicy między rozdzielczością ekranu np. w N8 vs. SGS II. Jeśli chodzi o przeglądarkę np. w E7 to dostępny jest w Ovi Sklepie taki program relaksujący dla tych co nie mogą się doczekać jak im dana strona wczyta się o sekundę wolniej niż w natywnej androidowej przeglądarce ;) Co do Sklepów z aplikacjami to masz rację - w Android market jest co najmniej trzy razy więcej tapet, dzwonków, wygaszaczy, programów pierdzących (tych jest 10 razy więcej), symulatorów rozbitego ekranu, liczników tapnieć itp. Jak w przyszłości jeszcze przybędzie wersji Androida to liczba aplikacji w Android Market szybko wzrośnie - no bo trzeba przecież tworzyć aplikacje dla każdej wersji osobno... Tylko kurcze, jak potrzeba znaleźć w Android Market coś konkretnego to trzeba się przedzierać prze tony "aplikacji śmieciowych" ;/

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  25.  2011-08-01 14:35:58

  @23 Jakich KONKRETNIE aplikacji nie umiesz znaleźć? Bo ilościowo jest ich mniej ale nigdy nie widziałem telefonu gdzie byłoby zainstalowanie kilka tysięcy aplikacji.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  26. ~WiateR  2011-08-01 14:38:47  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  Żart Ci jakoś nie wyszedł, bo sprowadziłęś wszystko do jednego (co nie tylko w mojej opinii jest nieprawdą), mianowicie że Symbian nie jest gorszy od Androida. W przeglądarce E7 (a co a tym idzie w każdym urządzeniu wyposażonym w Symbiana^3) przeglądarka jest bardziej niezgodna ze standardami niż IE6 na komputerze z Windows XP... Jeśli już doczepiłęś się śmieci w Android Market, to nie ma on oddzielnej kategorii, w której znajdują się tapety i dzwonki. W dodatku nie zajmują one blisko 50% całego kontentu. W końcu ilość śmieci rośnie w miarę ilości aplikacji i z tym trzeba się pogodzić na każdej platformie. Warto już wspomnieć o wypomnianej przez Ciebie 'fragmentacji" Androida. Otóż muszę Cię zawieść, ponieważ wraz z wydaniem Androida Ice Cream, które nastąpi jeszcze w tym roku, wersje Androida zostaną w końcu zunifikowane. Poza tym, to że nikt nie wspomina o dużo bardziej zaawansowanej fragmentacji Symbiana, (wynikającej m.in. z kiepskich narzędzi deweloperskich), to wcale nie znaczy, że takowa nie występuje...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  27. ~WiateR  2011-08-01 14:45:26  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @Maniiiek - Napisałem. Nie znalazłem żadnego wygodnie działającego klienta email. Skoro nie znalazłem tak podstawowej aplikacji, to ciężko mi w ogóle myśleć o czymkolwiek innym. Ale żeby nie być gołosłownym - nie ma prawidłowo działających aplikacji obsługujących Facebooka czy Twittera (i nie mów mi proszę, że to co dostarcza Nokia jest wygodne), brakuje mi jeszcze kalendarza synchronizowanego z chmurą (abym miał jednocześnie to samo na telefonie i na komuterze), brakuje mi dropboxa, bo zdaje się że nie ma, brakuje mi synchronizacji kontaktów z chmurą (Exchange się tu akurat nie zalicza gdyż to rozwiązanie stricte biznesowe a nie każda firma korzysta z tego rozwiązania)... Wypisałbym więcej ale tak dogłębnie Ovi Store nie znam i nie chciałbym brnąć w obszar o którym nie mam pojęcia.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  28. ~zbyszek  2011-08-01 14:54:48  host: 93-186-31-80.rdns.blackberry.net

  @WiateR i maniiek wparcie jest wtedy gdy na dany system ktory jest w telefonie jest wiele dobrych aplikacji, a sam system jest rozwijany przez powstajace nowe urzadzenia z kolejnymi jego odslonami, to jest wsparcie, dlatego teraz na rynku mamy tylko symbiana, andka (ktorego maniiku nie znosze), ios, bb os, bade i wp, a to malo zwarzywszy na rozwarstwienie rynku ktory ciagle się rozwija, co z tego że linuks czy jakis system jest, jeżeli kupowanie instalowanie go na jakimkolwiek urzadzeniu to ciagle kombinowanie gdzie sa jakies programy aplikacje na niego, ja nie mam czasu i nie chcę mi się szukac aplikacji na linuksa, ciagle doinstalowywac czegos tam żeby system dzialal, dlatego na pc wole apple, a na komorke bb os, bo daja mi produkt kompletny, dajacy mi na najwyzszym poziomie te funkcje ktorych potrzebuje, wlasnie dlatego mozna jak narazie powiedziec że linux na pc i taki meego, pomimo że bardzo fajne i dobre systemy, sa jeszcze martwe, bo dla laika nie daja tego co chcę miec, co z tego że aplikacje mozna napisac na linuksa, jak wiekszosc tego nie umie i nie chcę...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  29. ~Tiger N.  2011-08-01 14:55:08  host: 212.45.5.172

  Do WiateR od komentarza nr 21. No i znowu masz rację (tak jak w przypadku Android Market) sam nie korzystałem z innych smartfonów (w tym z tych z Androidem) tylko robiłem to przez osobistego adwokata oraz dwóch umocowanych prawnie pełnomocników - ja zlecałem im na piśmie co mają nacisnąć (tapnąć), a oni to wykonywali ;-D Zgodzę się również z tobą, że najczęstszy błąd, to manewrowanie wokół opinii ludzi nie mających zielonego pojęcia o świecie poza małym światkiem Androida - od siebie dodam jeszcze większym błędem jest kierowanie się w ocenie Symbiana dawno nieaktualnymi stereotypami, naciąganymi opiniami androidowych piewców, czy też ślepe podążanie (niczym owieczka) za modą na krytykę Nokii i Symbniana, przy jednoczesnym przesadnym wychwalaniu Androida lub iPhone. Ciesze się, że nie wszyscy dali się zwariować temu "zielonorobocikowo-jabcokowemu" baraniemu pędowi. Pozdrawiam... :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  30.  2011-08-01 15:00:31

  @27 zdefiniuj "wygodnego" klienta e-mail.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  31. ~WiateR  2011-08-01 15:02:10  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @28 - Widać nie masz pojęcia o Linuxie. Pierwszy poważny sklep z aplikacjami na Androida powstał długo po tym, kiedy na linuksach (debian, ubuntu, inne również) istniały już tzw repozytiria, działające mniej więcej tak jak teraz działają sklepy z aplikacjami. Obecnie jest to ulepszone jeszcze bardziej i w najnowszej odsłonie Ubuntu (z której sam korzystam) wszystkie aplikacje mamy praktycznie podane na tacy. @29 Zbyt głęboko uciekasz w domysły. Korzystałem zarówno ze smartfonów z Symbianem, jak i z Maemo, Windows Mobile, czy Androida...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  32. ~WiateR  2011-08-01 15:06:23  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @Maniiiek - trudne zadanie przede mną postawiłeś. Dobry klient email to taki, który pokaże Twoje wiadomości zarówno w widoku tradycyjnym jak i wątkowym. Taki, który będzie posiadał wiele opcji i ustawień dotyczących synchronizacji automatycznej, działającej w tle, bez absolutnie żadnej ingerencji ze strony użytkownika, najlepiej w czasie rzeczywistym (push). Taki, który współpracuje z aplikacją kontaktów w urządzeniu.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  33.  2011-08-01 15:07:55

  A co do kalendarza to uwaga, uwaga! Jest na Symbian kalendarz obsługujący chmurę! mało tego, stworzony został przez google!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  34. ~WiateR  2011-08-01 15:09:52  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @33 - Tak, rzeczywiście kalendarz akurat był. Przypomnij mi tylko czy działały w nim powiadomienia?

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  35.  2011-08-01 15:24:07

  tego nie wiem. Nie używałem go nigdy. Jakoś do tej pory nie odczułem potrzeby powiadomień w chmurze.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  36. ~Tiger N.  2011-08-01 15:25:16  host: 212.45.5.172

  Do WiateR od komentarza nr 26. No chyba żart mi trochę nie wyszedł, no ale przecież ja stoję po stronie barykady, gdzie broni się Symbian, a jak wiadomo najlepsze żarty prawią żołdacy Androida atakujący Symbian OS - jak oni zaczną za pomocą porównań funkcjonalnych zestawiać oba systemy to normalnie można boki zrywać ;) I te ich "argumenty" np. w stylu "bo Android jest lepszy, bo ma więcej czadowych aplikacji w swoim sklepie i ładniejsze ikonki", albo "Android ma lepszy procesor" - bez kitu, takie też słyszałem!, lub "Android jest fajniejszy" - tak prosto i minimalistycznie ;) No ale jak się powszechnie i na masową skalę opowiada bajki dla androidowych dzieciaków no i ma się reklamowe i PR-owe wsparcie takiego giganta jak Google to można nawet na przekór Kopernikowi wstrzymać ziemię i ruszyć słońce... i w końcu nawet tak absurdalne tezy przenikają do zbiorowej świadomości jako najświętsze prawdy. Później androidowi piewcy nie muszą się już wysilać w przedstawianiu rzeczowych argumentów, czy też pisać o technicznych i programistycznych różnicach między OS-ami - wystarczy tylko samo hasło Android jest super, a Symbian zły i przestarzały i już wszystko jest dla ich główek jasne... a jak ktoś ma odmienne zdanie to go zakrzyczeć..., napisać mu, że go nie stać..., że nie używał..., że się nie zna..., że jest z Afryki..., że ktoś mu płaci... (i to o grozo nie jest wujek Google!) - i po takiej kanonadzie "argumentów" ma zgasnąć jak świeczka podczas huraganu ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  37. ~WiateR  2011-08-01 15:39:45  host: user-31-175-207-151.play-internet.pl

  @36 - W ten sposób, kiedy ja rzucam konstruktywne argumenty a Ty próbując być prześmiewczym i głuchym na racjonalne argumenty prezentujesz zero merytoryki, możemy się spierać w nieskończoność, więc nie ma to głębszego sensu. ;) Bless!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  38.  2011-08-01 15:45:04

  Ja chyba mam jednak podróbkę. Wg tego co Wiater pisze, domyślny kalendarz noki nie ma możliwości synchronizacji w chmurze, a przecież się zna w końcu miał dużo noki. Taki specjalista przecież nie mógł by przeoczyć opcji Synchronizacja w telefonie.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  39. ~Tiger N.  2011-08-01 15:50:07  host: 212.45.5.172

  Do WiateR od komentarza nr 37. Rzucasz "konstruktywne argumenty" - Wow! Odważne stwierdzenie, ja rzekłbym brawurowe...! Tylko jakoś nie widać tej konstrukcji, którą one konstruują, z racji tego, że są niby konstruktywne. A może ta konstrukcja jest tak licha, że nie ma potrzeby używać konstruktywnych lub "dekonstruktywnych" argumentów żeby ją obalić - po co przewracać coś co już leży?! :)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  40. ~fantigern  2011-08-05 12:09:11  host: 213.241.1.208

  ???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-126-70.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet