Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N9 - oficjalne informacje

Nokia N9 - oficjalne informacje

LuiN 21 Czerwca 2011 08:25

0 0

Nokia zaprezentowała w Singapurze swój nowy smartfon - model N9 - pierwszy pracujący w oparciu o platformę MeeGo. Telefon dostępny będzie w wersji o nawet 64 GB pamięci wewnętrznej i podobnie jak iPhone 4 - obsługuje karty microSIM.

nokia n9 nokia n9 nokia n9 nokia n9

Nokia N9 oferuje 3,9-calowy ekran AMOLED z pojemnościowym panelem dotykowym i panoramiczną rozdzielczością 480 x 854 piksele (16:9). Ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass i ma dodatkowo warstwę polaryzacyjną, redukującą do minimum ilość refleksów. Sercem urządzenia jest gigahercowy procesor Cortex A8, wspierany 1 GB pamięci RAM, grafiką PowerVR SGX530 i chipsetem TI OMAP 3630.

Tak wydajna platforma sprzętowa poradzić ma sobie z debiutującym na rynku systemem operacyjnym MeeGo OS, w wersji 1.2 Harmattan (efekt współpracy Nokii i Intela). Telefon ma 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej. To dosć miejsca by pomieścić zdjęcia rejestrowane aparatem 8 Mpix z optyką Carl Zeiss (autofokus, diodowa lampa błyskowa) oraz filmy jakości HD (30 klatek na sekundę).

Jakby miejsca wciąż było za mało, do naszej dyspozycji jest funkcja USB On-the-go, a więc podłączyć do telefonu możemy pendrive czy zewnętrzny czytnik kart pamięci. Nie zabrakło wyjścia HDMI, GPS-u czy cyfrowego kompasu. Jest też NFC, wykorzystywane nie tylko w mobilnych płatnościach, ale też w grach, jak preinstalowane Angry Birds Magic.




Połączenie z Internetem zapewniają moduły łączności 2G i 3G - ten ostatni z HSDPA do 14,4 Mb/s i HSUPA do 5,7 Mb/s oraz WiFi b/g/n. Całość, wraz z baterią o pojemności 1450 mAh (BV-5JW), udało się Nokii upchać do obudowy o wymiarach 116,5 x 61,2 x 12,1 mm i masie 135 gramów.





Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 71
  • 0

    55. ~Wyrd  2011-06-21 17:03:59  host: 178235110103.unknown.vectranet.pl

    Ale paskudny kanciak... Estetycznie nokia schodzi na psy, już niczym szczególnym się nie wyróżnia; koniec indywidualnego charakteru Nokii. @54 - wyczekiwać tylko chwili, kiedy Apple pozwie Nokię o naruszenie patentów hahaha!

  • 0

    56.  2011-06-21 17:12:04

    A to dziwne moderator skasował post Pana od wyzwisk... psikus... Co do taktowania to podaj cytat mój gdzie jak to ująłeś jaram się taktowaniem ;]

  • 0

    57. ~mari  2011-06-21 17:25:35  host: 89-79-45-196.dynamic.chello.pl

    Jak na razie najciekawszy system z dostępnych...I piekne wykonanie na dodatek...Będzie szał:)

  • 0

    58. ~  2011-06-21 17:47:06  host: 212.160.172.70

    juz widze ten owczy ped za tym fonem ludzi z abonamentami po 25-29 zl

  • 0

    59.  2011-06-21 17:50:49

    @56 lepiej skopiuje to co teraz napisałeś i wkleję jak zaczniesz się jarać. Tak będzie szybciej. Został skasowany? No szkoda, ale może jednak się odniesiesz do niego? A tak... nie zrozumiałeś nawet tego co on napisał więc jak możesz się odnieść...

  • 0

    60.  2011-06-21 17:52:10

    @56 z resztą nie udawaj idioty, nie raz pisałeś o tym, że N8 jest zła bo zegar procesora ma ledwo ponad 600MHz. Twierdzisz, że tak nie było?

  • 0

    61. ~qwe  2011-06-21 17:56:46  host: 217067217250.itsa.net.pl

    Moderator skasowal bo obrazeni gimnazjalisci zglaszali post do moderacji. iPhone na jednordzeniowym procesorze dziala plynniej niz niejeden dual corowy android. P990 ma problemy z plynnoscia, Atrix ma problemy z plynnoscia - na dual core CPU? Z silnym GPU? Wstyd!

  • 0

    62.  2011-06-21 22:13:34

    @Maniiiek - akurat jeśli chodzi o N8 czy C7, tudzież X7 czy E7 - ten procesor Arm 680MHz nie wyrabia się na tym urządzeniu. To jest fakt niezaprzeczalny, wystarczy trochę wgrać na ten telefon i sama optymalizacja Symbiana^3 (którą uważam za całkiem poprawną) idzie do kosza. Urządzeń nie można więc projektować na styk, tak jak to zrobiono z urządzeniami S^3, bo to się po prostu szybko mści. Zobaczymy co przyniesie Anna, chociaż szczerze mówiąc to za długo trwa to - za przeproszeniem - pierniczenie firmy Nokia o tej modyfikacji systemu, a za mało jest robione w tym kierunku, żeby otrzymali ją użytkownicy. Co do N9 - poczekajmy jak to coś działa, według mnie patrząc na te filmy działa gorzej niż iPhone4, a co za tym idzie można powiedzieć, że gorzej niż iPhone5, do którego Nokia chciałaby się równać. Zobaczymy jak będzie chodzić naprawdę i wtedy zaczniemy się mądrować co takiego popełniła Nokia z naczelnym Elopem na pokładzie.

  • 0

    63. ~miro  2011-06-21 22:37:28  host: 31.11.129.163

    do 62, E tam bredzicie Panie Hipolicie, mam wgranych 5 aplikacji i 15 gier ze sklepu Ovi i nie ma mowy o jakimkolwiek przymulaniu czy innych przycięciach, Nokia C7 gwoli ścisłości

  • 0

    64. ~wtyka  2011-06-22 14:50:25  host: user-31-175-156-52.play-internet.pl

    Jeśli o mnie chodzi to widać ze nokia walczy o rynek i to się chwali zobaczymy co potrafi ten system operacyjny wtedy będzie można komentować czy plus czy minus ja nigdy nie oceniam książki po okładce.

  • 0

    65. ~Hmm...  2011-06-22 20:32:17  host: public29307.cdma.centertel.pl

    Jeśli patrzeć na specyfikację ta Samsung Galaxy S II bije N9 na głowę, ale biorąc to na zdrowy rozsądek to Nokia byle czego by nie wydała i to po N8, która okazała się HITEM! Fakt że jeden rdzeń procesora nie wygląda najlepiej a aparat mógłby mieć te wymarzone 12 mpx., ale po co? Optyka Carla Zeissa w nowej technologii powinna robić oszałamiające zdjęcia a nowy soft ponoć ma wyglądać wspaniale i chodzić bardzo płynnie.. Po co ta kłótnia? Po co od razu pisać że coś będzie do bani zanim w ogóle wejdzie na rynek... Poczekajmy na test zrobiony przez użytkowników i wtedy przekonamy się czy specyfikacja świadczy o urządzeniu... Osobiście nie lubię Nokii ponieważ miałem 3 i były do dupy ale po obejrzeniu na własne oczy N8 sądzę, że powinno być ok. 37RACSO!!!

  • 0

    66.  2011-06-24 08:43:20

    Według mnie jeżeli N9 będzie miała dobrą baterię, (nie to co N8 gdzie okazała się ona katastrofą) to telefonik może zdobyć sukces. To co cieszy, to 1 GB Ramu, 1 Ghz procesor który według zapewnień Nokii w zupełności wystarczy bo system jest znakomicie zoptymalizowany. Myślę że mają racje, po co pchać do telefonu 5 Ghz skoro na 1 Ghz wszystko by śmigało jak burza. Aparat 8 Mpx - ciekawa sprawa, mam nadzieje że zdjęcia będą lepsze niż w N8, wszak ma rewelacyjną optykę, zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli N9 ma być flagowym telefonem to gdzieś tu musi trzymać asa w rękawie ;)

  • 0

    67.  2011-06-24 08:54:49

    http://www.youtube.com/watch?v=LNpWe17pnMA&feature=related Tutaj dowód, bo telefon działa jak burza, + znakomita jakość zdjęć. Pierwsza taka recenzja telefonu.

  • 0

    68. ~bnokia  2011-06-24 11:54:11  host: 178-36-3-9.adsl.inetia.pl

    Cena w Polsce ok 2600 złotych

  • 0

    69. ~  2011-06-24 14:21:35  host: user-46-112-6-11.play-internet.pl

    aż tyle? no cóż ,N8 też tak startowała a teraz ile kosztuje...

  • 0

    70. ~Bleys  2011-06-24 14:57:50  host: 213.146.55.20

    Elop wypuszcza jeden telefon z MeeGo z przestarzałą konfiguracją i zerowym wsparciem programistów. Kto bedzie pisał soft dla jednego telefonu? Czym wy sie podniecacie? Ten telefon jest wypuszczony tylko po to, zeby przegrać z konkurencją i pokazać akcjonariuszom Nokii, że dla systemu Windows nie ma alternatywy.

  • 0

    71. ~?  2011-06-25 15:19:02  host: ako180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś mi to zalatuje kolejną klapą tego niegdyś cenionego producenta. N8 kolego 69 słyszałem że jest bardzo awaryjna.

  • 0

    72. ~pixello  2011-06-26 10:07:21  host: z37-11.opera-mini.net

    ad 70 Tel z MeeGo mogli wypuscic dlatego, ze przed aliansem z MS w rozwoj tamtego projektu musieli byc zaangazowani najlepsi programisci Nokii. Gdyby z dnia na dzien kazano im rzucic to w co wlozyli tyle pracy to... mogli by sie wk...c i podziekowac za wspolprace

  • 0

    73. ~  2011-06-27 22:09:39  host: user-31-175-43-188.play-internet.pl

    oby ten telefonik odniósł sukces i pokazał panu Elopowi jak bardzo się myli...:)

  • 0

    74. ~  2011-06-27 22:26:31  host: z35-03.opera-mini.net

    73). jElop ma to gdzies...niestety..

Dodaj swoją opinię