Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N9 niedostępna na głównych rynkach europejskich

Nokia N9 niedostępna na głównych rynkach europejskich

Q! 1 Lipca 2011 09:35

0 0

nokia n9Nokia uruchomiła stronę, która dostarczy informację na temat daty dostępności modelu N9 w poszczególnych krajach. Co ciekawe, na liście nie ma głównych rynków europejskich. Ślad prowadzi do… Windows Phone 7.

Na tej stronie (jęz. ang.) można sprawdzić kiedy Nokia N9 dostępna będzie na wybranym rynku oraz zapisać się na listę mailingową i otrzymać informację wtedy, kiedy to nastąpi. Wśród krajów, które można sprawdzić, zabrakło głównych rynków europejskich.

Wśród brakujących krajów znalazła się m.in. Holandia, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy oraz Hiszpania. Są to dokładnie te same kraje, w których telefony z Windows Phone 7 Mango pojawią się w pierwszej kolejności. Więcej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.




Oznacza to, że Nokia najprawdopodobniej nie chce robić sobie konkurencji na rynkach, na których pojawi się m.in. pierwsza Nokia z WP7 - Sea Ray, czyli model bliźniaczo podobny z wyglądu właśnie do Nokii N9.

Na pocieszenie warto dodać, że N9 pojawi się na rynku polskim. Kiedy to nastąpi? Wciąż nie wiadomo. Po wybraniu naszego kraju wyświetlana jest prośba o podanie adresu email, na który zostanie wysłana informacja w momencie dostępności tego modelu.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSM Arena, Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 4

    1. ~seidhe  2011-07-01 09:38:43  host: host217-43-181-133.range217-43.btcentralplus.com

    bylo do przewidzenia. robia wszystko, zeby n9 nie odebrala potencjalnych klientow sluchawkom w WP7

  • -1

    2. ~gt  2011-07-01 09:40:03  host: 212.38.193.178

    @1: Przecież to są telefony dla zupełnie różnych grup użytkowników. Jakie odbieranie?

  • 3

    3.  2011-07-01 09:45:47

    @2 a i owszem, ale WP przy MeeGo to jak maluch przy porsche

  • 0

    4. ~evad  2011-07-01 09:56:56  host: customer48564.102.kt.cust.t-mobile.co.uk

    Ztcw brak kluczowych rynków jest związany z zamykaniem sklepów sprzedaży bezpośredniej w tych krajach, a nie "konkurowaniem z WP7".

  • 3

    5. ~RobertX  2011-07-01 09:59:31  host: 83.1.243.180

    Hmm... Microsoft ma swojego prezesa w Nokii. Potrzebna jest mu znana marka. Sam system się nie sprzeda. Nokia ma się kiepsko. Wystarczy jeszcze bardziej ja pogrążyć, wysprzedać większość działów tak, żeby nic oprócz marki z firmy nie zostało. Kiedy firma nie będzie już do niczego zdolna, wtedy kopić markę. Porzucić wszystkie systemy oprócz WP. I teraz mozemy sprzedawac swoj sytsem pod najbardziej rozpoznawalna marka swiata (produkujaca telefony) Elop ma jedno zadanie - doprowadzic do pozyskania marki NOKIA dla giganta z REDMONT

  • 2

    6. ~Mike  2011-07-01 10:02:13  host: 87-205-142-34.adsl.inetia.pl

    Ja uwazam, że jeśli Nokia postawi na WP 7 w obecnej formie to zbankrutuje. Ludzie nie chcą smartfonu z ohydnymi, monochromatycznymi kwadratami zamiast ekran(ów) głownych konfigurowalnych przy pomocy atrakcyjnych widgetów. Na tym tylko i wyłącznie polegał sukces Androida i bez takiego rozwiązania żaden system mobilny się nie przebije. Większość userów to barany, które nie doceniają np. genialnej wielozadaniowości czy wydajności Meamo czy MeeGo, nie można ich jednak posądzać o brak poczucia estetyki.

  • 0

    7.  2011-07-01 10:03:47

    @evad - tu chodzi zapewne o oficjalną dostępność telefonu, ogólnie, a nie w jakimś konkretnym kanale sprzedaży.

  • 0

    9. ~RobertX  2011-07-01 10:08:59  host: 83.1.243.180

    4 - czy Ty na pewno piszesz o Nokii, która ma najlepiej rozwiniętą siec sprzedaży na świecie?? W mojej opinii liczy się tylko sprzedaż WP a nie dobro firmy. Microsoft chce ukradkiem wepchnąć użytkownikom WP poprzez Nokie. Jeśli WP będzie jedynym systemem w Nokii to wielu jej zwolenników kupi telefon nawet będąc nie do końca świadomym systemu. Sprzedaż WP automatycznie wzrośnie co spowoduje iż konkurencja zacznie częściej implementować ten system.

  • 1

    10. ~RobertX  2011-07-01 10:13:47  host: 83.1.243.180

    Jesli Nokia wypuscilaby jakies ciekawe i mocne konstrukcje z 3 systemami (symbian, MeeGo i WP) moglobyu sie to "niestety" okazac sukcesem oraz zadowoleniem klienta! Ale WP moglby okazac się jednak najgorzej sprzedajacym sie systemem z tych 3. I co wtedy? Okazaloby sie, ze poprostu sie nie podoba klientom. Gigant z Redmont mialby nie lada problem.

  • -1

    11. ~rain86  2011-07-01 10:47:44  host: ip-213-155-179-66.ps.net.pl

    @6"bez takiego rozwiązania żaden system mobilny się nie przebije." To ciekawe w takim razie jak wyjaśnisz fenomen iOS-a bez tych "genialnych widgetów"? :)

  • 2

    12.  2011-07-01 10:51:53

    oznacza to że taką umowę zawarła z microsoft-em. Pięknie, kolejny gwóźdź do trumny, nie pałam miłością do noki wręcz przeciwnie ale łezka mi się kręci w oku jak widzę jak nokia kopie grób dla siebie ;]

  • 3

    13. ~ursus2400  2011-07-01 10:55:08  host: host-89-231-76-217.lapy.mm.pl

    Wiedziałem, że w Nokii pracuję debile. Ale nie podejrzewałem, że aż tacy wielcy debile. Po co wydawać miliony euro na prace nad systemem operacyjnym, a potem nad urządzeniem pod ten OS i jeszcze przed wprowadzeniem na rynek praktycznie uśmiercać produkt? To oni chcą żeby ktoś to kupił czy nie? Bo ja już pogubiłem się.

  • 1

    14. ~RobertX  2011-07-01 11:02:44  host: 83.1.243.180

    13 - może tylko chcą zapełnić lukę w rynku i zapewnić ciągłość sprzedaży do czasu wprowadzenia jednego, jedynego słusznego i najwspanialszego systemu - WP :)

  • 2

    16. ~Mike  2011-07-01 11:23:31  host: 87-205-142-34.adsl.inetia.pl

    @11 Apple to klasa sama w sobie, w sensie odbioru społecznego - brand jest cool i trendy, gdyby zrobili biały stojak na papier toaletowy, też stałby się hitem. A fenomen się zaczął od tego, że to oni zainicjowali erę wyświetlaczy pojemnościowych o przekątnej pow 3".

  • 2

    18.  2011-07-01 11:36:31

    @3 zgadzam się z tobą dobre porównanie. Nokia stawiając tylko na WP umrze bardzo szybko. Wszyscy klienci wiedzą, że stawiając tylko na WP to będzie koniec. Powinny być trzy systemy symbian MeeGo i WP. Elop pisząc że rezygnuje z MeeGo robi największy błąd on chyba naprawdę jest Szpiegiem Microsoftu,który chcesz zniszczyć Nokię bo inaczej jego polityki się nie da zrozumieć

  • 2

    21.  2011-07-01 12:31:30

    @19 nie trzeba być specem, żeby dojść do wniosku, że system który ma gorszą sprzedaż od swojego poprzednika (wm 6.5) nie jest gwarantem sukcesu. Firma o bardzo mocnej pozycji i bez problemów (nokia nie spełnia drugiego warunku) nawet powinna spróbować nowego systemu, a nuż się uda. Ale na pewno nie stawiać wszystko na jedną kartę.

  • 2

    23.  2011-07-01 22:10:44

    Nokia, pod kierownictwem Elopa, oddaje strzał za strzałem we własne kolana i stopy! Całkowicie przestaję rozumieć, do czego ta firma, do której wciąż mam sentyment i jednak zaufanie, zmierza! Rezygnuje z Symbiana, w rozwój i unowocześnienie którego włożyła ostatnimi czasy sporo czasu, pieniędzy i wysiłku technologicznego. Wypuściła N9 z MeeGoo, też jak sądzę inwestując sporo powyższych wartości tylko po to, aby… ogłosić, że na większości europejskich rynków NIE będzie ta słuchawka dostępna, zanim nie pojawią się na nim telefony z systemem WP7! Ilu klientów znajdą teraz telefony pokroju N8, E7 czy N9, skoro sam producent niemal oficjalnie odwraca się od nich tuż po lub jeszcze przed premierą? W przeciwnieństwie do większości z Was, to mi jest żal Nokii, bo bez jej wkładu w rozwój technologii „słuchawkowych” prawdopodobnie nie byłoby dziś i jeszcze długo takich telefonów jak SG II, iPhone czy topowych modeli HTC :(. A w sumie i tak funkcjonalność, której ja potrzebuję od telefonu (np. bezproblemowa nawigacja, transmiter, reletywnie dobre foto, nagrywanie rozmów) jest mi w stanie zapewnić tylko Nokia ze swoim Symbianem...

  • 0

    24. ~ludzie!  2011-07-02 11:00:57  host: 77-254-26-109.adsl.inetia.pl

    przecież akcjonariusze i zarząd nie wprowadziliby Elopa na to stanowisko nie wiedząc o jego planach... To wszystko zostało ukartowane, a M$ obiecał Nokii grube miliony czy system odniesie sukces czy nie... Gdyby nie wiedzieli o planach nowego prezesa to już po pierwszych jego decyzjach kończących lata inwestycji i pracy odwołali by go ze stanowiska. Nie zapominajcie, że to nie on jest właścicielem Nokii więc to nie on ma ostateczne zdanie. Działa za przyzwoleniem właścicieli, którzy to napełnią swoje portfeliki pieniędzmi M$...

  • 1

    25. ~  2011-07-02 11:33:12  host: z38-15.opera-mini.net

    24). Nie wiem co oni wiedza, ale widze, co jElop robi, a to mi wyglada na konia trojanskiego, ktory ma podniszczyc Nokie, by wtedy wykupic ja przez Microsoft.

Dodaj swoją opinię