Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N80 nagrodzona

Nokia N80 nagrodzona

WitekT 12 Maja 2006 14:56

0 0

Nokia poinformowała, że jej model N80 został uznany za najlepsze europejskie mobilne urządzenie fotograficzne roku 2006 przez organizację TIPA (Technical Image Press Association), największe w Europie stowarzyszenie prasowe zajmujące się fotografią i przetwarzaniem obrazów.

Wyróżnienie to jest wyrazem uznania dla wyjątkowo bogatego zestawu funkcji, dzięki któremu Nokia N80 jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie komputerów multimedialnych na rynku.

Komentując przyznanie nagrody, jurorzy organizacji TIPA podkreślali, że Nokia N80 to znacznie więcej niż telefon z aparatem. W oficjalnym komunikacie jury konkursu TIPA 2006 czytamy: Nokia N80 to urządzenie multimedialne wyposażone w mnóstwo doskonałych funkcji: ma ono wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 megapikseli oraz lampę błyskową, zawiera także funkcję 20-krotnego zbliżenia cyfrowego, odtwarzacz wideo i MP3, a wszystko to w niewielkiej, eleganckiej obudowie. Komputer multimedialny N80 pozwala na robienie zdjęć od razu po włączeniu. Dzięki karcie miniSD o pojemności 2 GB można w nim przechowywać prawie 1000 obrazów o rozdzielczości do 2048x1536 pikseli (format JPEG, do 16,7 miliona kolorów o głębi 24-bitowej). Łatwe jest również drukowanie zdjęć. Można je kopiować z karty miniSD lub podłączać komputer multimedialny N80 do drukarki za pośrednictwem połączenia USB lub Bluetooth w standardzie PictBridge. Funkcja łączności WiFi pozwala także na wysyłanie zdjęć do dowolnego kompatybilnego telewizora lub komputera, co umożliwia ich edycję, dodawanie tekstu i efektów specjalnych.
Kompaktowy, lecz funkcjonalny komputer multimedialny Nokia N80 podniósł poprzeczkę dla całego rynku urządzeń mobilnych, a my z ogromną radością przyjmujemy nagrodę przyznaną nam przez europejskie magazyny zajmujące się elektroniką użytkową. Nagroda ta jest wyrazem uznania dla innowacyjności technologicznej, jaka cechuje całą gamę komputerów multimedialnych Nokia Nseries. Jako zaawansowane, konwergentne urządzenie mobilne, Nokia N80 pozwala z równym zaangażowaniem dążyć do realizacji celów zawodowych i osobistych - mówi Mads Winblad, wiceprezes i dyrektor działu kanałów sprzedaży na obszarze Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w grupie Multimedia firmy Nokia.

Stowarzyszenie TIPA zostało założone w 1991 roku jako niezależna organizacja typu non-profit skupiająca europejskie magazyny zajmujące się fotografią i przetwarzaniem obrazów. Należą do niej wydawcy 31 czasopism z dwunastu krajów, co czyni ją największym stowarzyszeniem prasowym tego typu w Europie. Raz do roku redaktorzy wszystkich magazynów należących do organizacji TIPA głosują na najlepsze produkty z dziedziny fotografii cyfrowej w Europie. Ceremonia rozdania nagród TIPA odbędzie się w tym roku w Kolonii (Niemcy), pierwszego dnia targów Photokina 2006.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2006-05-12 19:42:13  host: emj126.internetdsl.tpnet.pl

  A może ktoś by wspomniał o tym ile błedów w oprogramowaniu ma Nokia N80. Kupiłem ją w salonie Nokia jakieś 3 tygodnie temu i jeszcze tylu fatalnych błędów w telefonie nie widziałem!!!

 • 0

  2. ~togom  2006-05-12 20:24:10  host: ask130.internetdsl.tpnet.pl

  trudno się z tam nie zgodzić.Ludzi odpowiedzialnych za soft w nokiach powinni natychmiast pozbawić pracy a przyjąć takich ,którzy się na prawdę na tym znają,bo wadliwy soft to już chyba plaga

 • 0

  3.  2006-05-13 09:01:08

  Kurcze rok 2006 dopiero się w praktyce zaczął i już ta Nokia dostala tytuł telefonu roku - łechłe chłe chłe :) Należało poczekać do konca roku i wówczas przyznać ten tytuł.
  Więc chyba wszystko jasne - nagroda pewnie sponsorowana wiadomo przez kogo :)

 • 0

  4. ~kostek  2006-10-14 20:44:59  host: chello087206068182.chello.pl

  MINUSY które zauważam po ok 3 tygodniach użytkownia: -SŁABA BATERIA -ZA LUŹNY SLIDER -WOLNE WłąCZANIE/ZAWIESZANIE PRZY KORZYSTANIU Z INTERNETU LUB WIęKSZYCH APLIKACJI TYPU ADOBE READER -SłABA PRACA Z W-LAN PRZY SłABYM SYGNALE -CZESTO WYRZUCANY BłAD, "ZA MAłO PAMIęCI, ZAMKNIJ INNE APLIKACJE" NAWET GDY INNE Są POZAMYKANE... WIEC POWIęKSZENIE ZROBIONEGO ZDJECIA DO 100% JEST NIEMOżLIWE -BLOKADA KLAWIATURY SIE NIE SPRAWDZA PRZY NOSZENIU TELEFONU W KIESZENI SPODNI- WYJMOWANIE/WKłADANIE=>ROZSUNIECIE=>ODBLOKOWANIE KLAWIATURY -APARAT 3MPX? HMM JESLI OCZEKUJESZ LEPSZEJ JAOSCI NIZ W N90(2MPX) TO BEDZIESZ ZAWIEDZIONY!!! BOWIEM N80 NIE MA OPTYKI CARLL ZEISS=> NIE NAJLEPSZA JAKOSC ZDJEC; NA UZNANIE ZASłUGUJE JEDYNIE TRYB MAKRO W KTóRYM MOZNA ZROBIC NP ZDJECIE TEKSTU I TO SIE AKURAT SPRAWDZA; JESLI JEDNAK ZALEZY CI NA BDB APARACIE TO WYBIERZ N73 LUB N93. -SYSTEM WYJMOWANIA KARTY PAMIECI, BRAK AUTOMATYCZNEGO ZAMYKANIA PROGRAMóW PRZED WJECIEM KARTY...TRZEBA TEN PROCES ZAIINICJOWAC Z MENU, DLA PRZYKłADU W N80 WYSTARCZYłO OTWORZYC SLOT KARTY PAMIECI I TEL SAM WSZCZYNAł PROCES ZAMYKANIA APLIKACJI; -NA DZIEń DZISIEJSZY STOSUNKOWO MAłA LICZBA APLIKACJI DLA SYMBIANA 3RD -BRAK TV-OUTu

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet