Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N8 z USB On-The-Go

Nokia N8 z USB On-The-Go

LuiN 31 Maja 2010 19:33

0 0

nokia n8 Złącze microUSB Nokii N8 potrafi więcej niż można by było się po nim spodziewać. Bez trudu podłączymy do niego pendrive, czytnik kart pamięci czy nawet inny telefon w roli pamięci masowej.

USB On-The-Go (w skrócie OTG) to funkcja będąca częścią specyfikacji USB 2.0. Pozwala ona na przełączenie urządzenia pracującego z założenia w trybie slave (np. odtwarzacz muzyczny czy telefon komórkowy) na tryb USB host. W trybie USB host nasz telefon przejmuje rolę komputera, co daje szerokie pole do manewru gdy chodzi o podłączanie zewnętrznych akcesoriów.

Funkcja ta znana była do tej pory niemal wyłącznie ze starszej daty urządzeń PocketPC oraz z tabletów Nokii (np. N810). Jak działa USB On-The-Go na Nokii N8? Zobaczcie sami na poniższym filmie:






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: gsmarena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~  2010-05-31 19:38:46  host: 213.108.248.91

    Cudo!

  • 0

    2. ~x  2010-05-31 19:42:20  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    A interfejs Syfmbiana nadal obrzydliwy i nierzemyślany :(((. A takie wiązałem nadzieje z N8.

  • 2

    4.  2010-05-31 20:01:45

    Świetna opcja, mam nadzieję, że wejdzie za jakiś czas w standard nie tylko u Nokii i w Symbianie(cicho marzę o Androidzie:P).

  • 1

    5.  2010-05-31 20:07:13

    Za stagnacje w kwestii Symbiana trzeba Nokie ganić na każdym kroku, ale za takie "ficzery" trzeba chwalić :) Choć nie jest to funkcjonalność pierwszej potrzeby w telefonie to na pewno miło, że się pojawi w N8.

  • 2

    6.  2010-05-31 20:14:18

    NARESZCIE USB HOST W KOMÓRKACH!!!

  • 2

    7.  2010-05-31 20:16:27

    HDMI już jest to to mnie nie zdziwi ;P

  • 1

    11. ~WiateR  2010-05-31 20:23:59  host: user-188-33-33-170.play-internet.pl

    @4 - Motorola Milestone (Droid)posiada host USB, więc nie ma co marzyć a zbierać fundusze na zakup - mi się udało i sobie chwalę ;)

  • 1

    12. ~xxx  2010-05-31 20:28:03  host: 91.146.194.221.internetia.net.pl

    Już od dawna host usb ma toshiba g900

  • 1

    13. ~nyczaj100  2010-05-31 20:28:25  host: chello087207116228.chello.pl

    To jest konkretny postep. Liczę, że USB OTG stanie się standardem.

  • -2

    14. ~gdzie  2010-05-31 20:30:41  host: dbg15.neoplus.adsl.tpnet.pl

    gdzie moge takie cudo kupic??

  • 0

    15. ~xxx  2010-05-31 20:31:00  host: 91.146.194.221.internetia.net.pl

    I jakiegoś wielkiego halo nie było

  • 0

    16.  2010-05-31 20:31:30

    13. Tak jak BT 3.0

  • 0

    17. ~ASD  2010-05-31 20:53:41  host: 48-to3-8.acn.waw.pl

    Juz wiele terminali na WM posiadalo USB hosta na WM, jeszcze w czasach 2003 FE i 2002 zreszta tez...

  • 0

    18.  2010-05-31 21:08:08

    @WiateR ja nie traktuję Motoroli jako telefonu, wiem, wiem, jest genialna, ale nie dla mnie, więc poczekam na coś, co mnie powali:) A na razie starcza mi to, co mam:D

  • 0

    19. ~  2010-05-31 21:29:28  host: t14-05.opera-mini.net

    Trzeba obadac pare spraw z tum USB. Jakie PD czyta jakie nie, FAT16 FAT32 NTFS i exFAT pewno nie. Czy tylko pierwsza partycje czy wszystkie z dysku. Na PocketPC nie bylo tak rozowo, brakowalo sterownikow do urzadzen poza PD/HDD czytniki byly problemem nie mowiac juz o myszy. Klawiatury dzialaly nawet ok ale co to za klawiatura jak nie pomagala w chodzeniu po menu i ni mozna bylo wprowadzac pl znakow bez kombinacji z softem.

  • -1

    20. ~marian  2010-05-31 23:54:11  host: 83.2.170.140.ksiezyc.pl

    Kosa i tyle

  • 0

    21. ~  2010-06-01 00:33:06  host: t09-09.opera-mini.net

    Spoko tylko patrzeć jak Android będzie wspierał Linuxowe ext4 na usb 3.0 wtedy będzie cacy.

  • 0

    22. ~hmh  2010-06-01 08:54:12  host: 212.2.99.205

    mam to w toshibie g900... tyle ze jeszcze nie udalo mi sie podpiac niczego co by dzialalo.... wszystko ma za wysoki pobor pradu ;-p czyli powyzej 100mA

Dodaj swoją opinię