Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N8 z jeszcze lepszymi filmami [wideo]

Nokia N8 z jeszcze lepszymi filmami [wideo]

Q! 15 Czerwca 2011 09:07

0 0

nokia n8Nokia poinformowała, że jej najbardziej fotograficzny model - N8 - w kolejnej wersji oprogramowania otrzyma kilka usprawnień aparatu. Wśród nich znajdzie się m.in. wyższa prędkość nagrywania materiałów wideo w jakości HD.

W kolejnej wersji systemu Symbian Anna, użytkownicy otrzymają możliwość rejestrowania materiałów wideo o ilości 30 klatek na sekundę (obecnie 25). Nowa wersja oprogramowania ma pozwolić również na ciągłą zmianę fokusa podczas nagrywania filmów.

Jak mówi Damien Dinning, zajmujący się zagadnieniami fotograficznymi w Nokii, funkcje te już dawno mogły się znaleźć w oprogramowaniu dla N8. Jednak firma chciała mieć pewność, że będą one dobrze działać - stąd ich dostępność dopiero w kolejnej wersji oprogramowania.




Obecnie brak jest informacji kiedy nowa wersja systemu zostanie udostępniona. Jednak francuski blog BlogN8.fr udostępnił film w języku francuskim, prezentujący różnice pomiędzy aktualną, a przyszłą wersją Symbiana Anna.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSM Arena, BlogN8.fr, wł     

Dodaj do:
w sumie: 47
  • 0

    28.  2011-06-15 11:26:43

    @22 nie wiem na Desire nie mam takiego problemu - proponuję aplikację WIFI manager Kosty Wasiliewa

  • 0

    29. ~do27  2011-06-15 11:28:30  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Szczególnie SWYPE udostępnione przez Nokię. Rzeczywiście dramat czas włączania krótszy niż 10 sekund na X6. No i nic się nie przywiesza, działa jak telefon bez systemu. Może X6 nie ma symbiana ? Ciężko się odzwyczaić od androida, bo tu w Symbianie jest wszystko "pod ręką" dziwne to takie, bo w androidzie trzeba "latać" po menu by cokolwiek coś znaleźć. Ja tu przyzwyczajony do klikania 4 razy by włączyć Wifi, a w symbianie wystarczą 2 wciśnięcia. Szalone ludzie co stworzyli Symbiana.

  • 0

    30.  2011-06-15 11:29:32

    Moje doświadczenia z Androidem nie należą do najlepszych. Przez krótką chwilę użytkowałem Xperię X8 (Android 1.6) i byłem ogromnie zawiedziony. Muszę przyznać że Xperia X8 nie jest wysokich lotów to może i dlatego nie spasował mi ani system, ani telefon. Po tym telefonie zastanawiałem się ogólnie czy jest sens pchać się dalej w dotykowe telefony. Po głębokim zastanowieniu wybrałem Nokię N8 i się nie zawiodłem. Muszę przyznać że jednak brakuje mi czegoś bardziej klasycznego, coś na styl Samsunga Innov8 (i8510). Gdyby pojawił się poprawiony Innov8 (chociaż ciężko byłoby w nim już cokolwiek poprawić) to nie miałbym dylematów jaki telefon kupić. Szkoda że firmy wycofały się z takich konstrukcji. Za jakiś czas (około 2-3 lat) spróbuję przygody z jakimś blackberry :) Nokia spełnia swoje funkcje multimedialne w 100 %, ale brakuje mi w tym wszystkich czegoś klasycznego. Ciekawy jestem jak rynek będzie wyglądał za te 3 lata :) i jaki będę miał wybór. Póki co do tego czasu Nokia N8 będzie moim towarzyszem. Nie zamieniłbym tego telefonu, nawet za Samsunga Galaxy II ;-)

  • 0

    31.  2011-06-15 11:33:32

    @27 owszem plików cada nie uruchomię, ale wiesz co? po co mi to, skoro w ogóle to nie jest funkcjonalne i praktyczne. Z zamontowanym SPB dramat (zacznijmy od tege, że sprzęt z Symbianem, który posiadasz to dramat no i z Nokii to tylko e52 - widziałeś OHD czy N8 na SPB? wątpie..."wprowadzanie tekstu to istna mordęga" skoro tak to możesz wrzucić moda klawiaruty, który zmienia tą standardową w tą z andka, opery mobile, iOSa z możliwością qwerty w pionie - dalej mordęga? nie sądzę - widzę, że pomimo posiadania przez Ciebie tego systemu znasz go tyle co kot napłakał:)

  • 0

    32.  2011-06-15 11:35:55

    też używam swype na andku, nie wiedziałem że jest na symbiana - z kąd go mogę pobrać żeby zainstalować na SE Satio?..............................znając życie (i symbiana) nie da się

  • 0

    33. ~do 28  2011-06-15 11:36:16  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Mieć androida i instalować setki różnych aplikacji, by uzyskać funkcjonalność symbiana bez instalacji jakichkolwiek aplikacji ? ŻENADA

  • 0

    34. ~do 32  2011-06-15 11:39:13  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na x6 znalazłem w OVI, choć dla SE tego nie udostępniono SWYPE znaleźć możesz na ipmart forum

  • 0

    35. ~do 32  2011-06-15 11:40:14  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    5 sekund szukania w google. Swype znajdziesz na symbian-freeware.com

  • 0

    36.  2011-06-15 11:40:21

    znam symbiana ale znudziły mnie certyfikaty, podpisywanie aplikacji, szukanie kompatybilnych wersji zmiana daty aby coś zainstalować itd itp a cada używam na telefonie do przeglądania na szybko projektu na budowie - działa jak na kompie łacznie z wymiarowniem o które głownie mi chodzi , nie twierdzę ze projektuję w telefonie

  • 0

    37. ~do 36  2011-06-15 11:45:20  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Gdybyś używał oryginalnego oprogramowania to byś nie musiał podpisywać. Poza tym jest path zwany installserver, który pozwala zapomnieć o certyfikatach czy zmiany daty itd. Aplikacje nawet te niepodpisane instalują się jak te podpisane. BEZ certyfikatów

  • 0

    38. ~michal  2011-06-15 11:48:42  host: proxy-plac-iwacom.blaster.pl

    mogliby jeszcze kompresje zdjec nieco zmniejszyc...

  • 0

    39. ~do 38  2011-06-15 11:56:33  host: equ57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To też nie problem dla symbiana :)

  • 0

    40. ~teletektelekom  2011-06-15 12:26:27  host: 94.137.162.52

    @36.: "liftlodz", po tym co tu wypisujesz można się zorientować, że ostatni telefon z Symbian OS z jakim miałeś do czynienia pojawił się na rynku jakieś 5 lat temu. Nie bardzo wiesz zatem co się obecnie dzieje w "świecie Symbiana". Może orientujesz się, że jest już znacznie ulepszona wersja tego OS-u, ale twoja wiedza i doświadczenia z nią są niemal zerowe (uwzględniając to co tu piszesz). Ale z drugiej strony ci się nie dziwie - jak się czegoś nie lubi to się tym specjalnie nie interesuje i w związku z tym niewiele się o tym wie... :) Ja np. nie lubię muzyki disco polo, może dlatego nie orientuje się kto śpiewał "Majteczki w kropeczki", a kto "Jesteś szalona" ;p

  • 0

    42.  2011-06-15 13:02:59

    mój satio ma 1,5 roku a nie 5 lat, mój hero też ma 1,5 roku,w hero mam aktualnie najnowszy system androida I zaktualizowałem go bez większego problemu,a w satio d.....a I to jest

  • 0

    43.  2011-06-15 13:03:56

    przewaga androida nad symbianem

  • 0

    44.  2011-06-15 13:10:15

    moim zdaniem kiepsko porównujesz...Satio już na starcie był niewypałem i nie miał startu do ówczesnych smartfonów, co dopiero teraz - hero ma wsparcie XDA, Satio nie miał i nie ma nic :)

  • 0

    47. ~do 39  2011-06-15 13:28:27  host: proxy-plac-iwacom.blaster.pl

    zgadza sie, sa mody ktore to robia. ale nie wgrywam ich bo nie sa pewne jak dla mnie. Ale taki upgrade by nokia chetnie bym zainstalowal...

  • 0

    48.  2011-06-15 13:42:45

    @47 to zainstaluj camerapro:)

  • 0

    49.  2011-06-15 15:04:06

    @32,szukaj w ovi store

  • 0

    52. ~xxxx  2011-06-16 00:20:06  host: adhw208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Rok po wyjściu androida symbian miał być trupem, a tu Ci dopiero niespodzianka, bo telefony z symbianem dalej wychodzą na rynek. Teraz mają wyjść E6 i X7 na symbianie. DO 42 Satio nie ma aktualizacji ? a co mają powiedzieć użytkownicy HTC Desire ? Satio wyszło w 2009 roku, a DESIRE rok temu. Gdyby nie ten bojkot na facebooku, to desire zostałby bez aktualizacji. ALE TO SYMBIAN JEST BUUU

Dodaj swoją opinię