Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N8 z aparatem 12 Mpix

Nokia N8 z aparatem 12 Mpix

LuiN 11 Lutego 2010 18:27

0 0

Nokie serii C, X, E, N i S - już wiemy co oznaczają poszczególne oznaczenia. W pierwszej połowie tego roku na rynek trafi ciekawy model promujące nowe nazewnictwo - Nokia N8 zaoferuje aparat fotograficzny 12 Mpix i nagrywanie filmów o jakości HD.

N8 będzie pracowała pod kontrolą systemu operacyjnego Symbian^3. Nieoficjalnie mówi się o 3,5-calowym ekranie z panelem dotykowym wykonanym w technologii pojemnościowej, nagrywaniu filmów o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, wyjściu HDMI i nowych usługach wideo na żądanie w Ovi Store.

Przy okazji wyjaśniły się nowe oznaczenia serii telefonów Nokii: seria C - tanie telefony projektowane przede wszystkim z myślą o wygodnej obsłudze funkcji głosowych i wiadomości
seria X - telefony służące rozrywce, z wygodnym dostępem do muzyki, dedykowane ludziom młodym
seria E - telefony biznesowe z rozbudowaną obsługą poczty email
seria S - drogie, ekskluzywne telefony, w tym edycje limitowane




W czerwcu na rynku pojawi się Nokia C5 (C5-00) w cenie 140 euro. Szerzej pisaliśmy o niej w tej wiadomości. Nokia C3 (C3-00) będzie prostym telefonem z interfejsem S40... ale z pełną klawiaturą QWERTY i kosztującym zaledwie 49 euro. Rozwinięciem C3 ma być C5-01, model który będzie mógł śmiało konkurować z telefonami BlackBerry.

Nokia w tym roku nie będzie brała udziału w targach Mobile World Congress w Barcelonie. Producent przygotował jednak konferencję poza terenem targów, która odbędzie się 15. lutego. To wtedy najprawdopodobniej pojawią się bardziej szczegółowe informacje na temat nowych produktów Nokii.

Źródło tekstu: Blog Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    16. ~  2010-02-11 21:12:38  host: v05-04.opera-mini.net

    Przeciez juz kiedyś byl podział w nokii na klasy: nokie z 3, 6, 8, i 9 z przodu oznaczenia. Potem doszły z 1, 2, 5, i 7. Wszystko mogło byc ok ale namieszali i jakos nic nowego nie wymyślili. Czy beda wprowadzać nowe modele ze zwykłymi cztero cyfrowymi oznaczeniami? MvT

  • 0

    17. ~iphone user  2010-02-11 21:26:22  host: xdsl-4821.lubin.dialog.net.pl

    iphone rulez

  • 0

    18. ~bigman  2010-02-11 21:29:40  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    PAMIETAJCIE !!! O jakosci zdjecia w pierwszej kolejnosci decyduje jasnosc i jakosc optyki. Moze toto miec 50Mpix i nic to nieda, skoro poprzez obiektyw wielkości glowki od szpilki wiele swiatla do matrycy nie dotrze.

  • 0

    19.  2010-02-11 21:38:45

    http://www.blogcdn.com/www.engadget.com/media/2010/01/nokia-myst ic-itech-leak-1.jpg czyżby to była C3?!

  • 0

    20. ~  2010-02-11 22:09:11  host: eaa24.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Firma apple nieumieszcza na przodnim panelu nazwy firmy(buractwo maksymalne)* RR i Emma na pewnym aucie , tez jest buractwem :P Czyli wszystko z logiem ejpla to nie buractwo :P

  • 0

    21. ~Linkoln  2010-02-11 22:36:30  host: dsy63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    How match is the phone ? 500 Euro ?

  • 0

    22. ~pisul  2010-02-11 23:02:20  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Do 20.Logo ktore jest tak duze ze widac go z daleka to buractwo.Zwlaszcza ze w miejscu loga firmy mozna dac wiekszy ekran lub klawiature.Idealnie wygladaja iphony 3g/3gs a htc hd2 to ideal.A juz np napis pionowy nokia na n900 to buractwo do potegi.Wystarczyla mala nazwa firmy gdzies z tylu.

  • 0

    23. ~pisul  2010-02-11 23:06:48  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Slowa to malo sami zobaczcie http://www.flickr.com/photos/centrinos/4169321726/

  • 0

    24. ~pisul  2010-02-11 23:09:48  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Niedosc ze n900 to wielki finski kloc to te wcinajace sie logo w ekran jest kwintesencja bezguscia/buractwa http://www.flickr.com/photos/centrinos/4187383810/

  • 0

    25.  2010-02-11 23:22:20

    @24 zwlaszcza ze ekran jest pod logo...

  • 0

    26. ~  2010-02-12 00:32:57  host: v09-08.opera-mini.net

    Ja tam czekam na telefon z dual-simem od Nokii. Obiecali, więc niech nie lecą w kulki ! A tak przy okazji telefonów dualnych to orientuje się ktoś czy jest tam opcja informacja ze stacji bazowej i usługi z sim typu simteligent, gocard,simextra,myPlay itp. ? Andreas

  • 0

    27. ~makav  2010-02-12 00:59:44  host: apn-95-40-145-105.dynamic.gprs.plus.pl

    mówicie że najtańszy kompakt zniszczy każdy aparat w komórce. Od jakiegoś czasu mam Pixona 12. Robi porównywalne zdjęcia do Nikona S560, z pewnością lepsze od Kodaka C140 czy Canona A570. Teoria że telefonem nie zrobimy dobrych zdjęć to zwykły zabobon...

  • 0

    28.  2010-02-12 07:30:54

    N8 ma 3.7cala bo to jest dawna N87 z nowa nazwa. Zasadniczo to dalej jest to samo co X6 tylko w nowej obudowie jak to u Nokii. Symbian^3 to ciagle stary Ss60v5 nieco poprawiony w UI ale dalej bez Qt wiec za chwile bedzie niekompatybilny.

  • 0

    29.  2010-02-12 09:05:59

    8pisul.Koncern Nokia mieści siś w Finlandii.

  • 0

    30. ~hedwig  2010-02-12 09:10:34  host: i12.zicom.pl

    Dokładnie Tak nemo2009! :-)

  • 0

    31. ~  2010-02-12 09:52:50  host: 83-1-115-136.tsm.tarnobrzeg.pl

    Na Telix podają, że ma pojawić się Nokia N98. Ciekawe, czy chodzi o ten sam model, czy może Nokia myśli o dwóch modelach? Przy okazji tak się zastanawiam, dlaczego Telepolis przy informacjach nie stosuje znaczników graficznych, co już jest standardem w innych serwisach dotyczących różnych tematów. Byłoby to bardziej eleganckie, ułatwiłoby przeglądanie informacji i na pewno by uatrakcyjniło serwis. Z tych wzgledów jakoś częściej wolę przeglądać Telix.

  • 0

    32. ~  2010-02-12 11:15:49  host: p09-05.opera-mini.net

    Owszem-pixon itp.robi PODOBNE fotki do canonow sony pentaxow itd.-tylko podobne.jaj ktos w miejscu na biosoft hoduje ,,zabobony,,zamiast dynamicznej zdolnosci analizy faktow,to niech korzysta z tego w tej ulubionej mikrozonie!.polecam temat aberacji chromatycznych,geometrycznych/winiety poduszki beczki itd/.sam rowniez robie fotki komorkami/wygrany terminal HTC w jednym z konkursow-wystarczyly 2mpx!/.moge isc w zawody z analogowa laic,ą przeciw pixonom.to nie aparat robi zdjecia ale Ty-powodzenia!

  • 0

    33. ~makav  2010-02-12 11:37:28  host: apn-95-40-138-56.dynamic.gprs.plus.pl

    32: po pierwsze: nie pouczaj mnie co znaczy aberracja chromatyczna czy beczka. Po drugie: nie napisałem że pixon 12 robi podobne zdjęcia do canonów czy pentaxów... Wymieniłem konkretne modele do których mam dostęp i porównałem jakość zdjęć. Po trzecie: Miałeś w ogóle Pixona 12 w ręku? Po czwarte: nie aberacja tylko aberracja.

  • 0

    34. ~idea  2010-02-12 17:31:48  host: 109.243.138.238

    jak śmialbym pouczać takich mistrzów aber-racji jak Wy(Ty).nie miałem selenitu(ziemi księżycowej)w rękach i nie jest to zabobon.podtrzymuję opinię bezsensownego wyścigu szczurków na piksele w komórkach i TYLE.powodzenia(korzystam z pouczeń i to mnie razi)(zrobiłem makro tym terminalem -fragment tekstu na białej stronie-i tyle brązu to nawet poczciwy samsung d900i nie robi-ale może się mylę!!DOBRYCH FOTEK

  • 0

    35. ~  2010-02-13 11:29:27  host: ip-89-174-124-251.multimo.pl

    [27]. Przetestuj swojego pixona w pomieszczeniach.

Dodaj swoją opinię