Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia N8 królem trójkątów?

Nokia N8 królem trójkątów?

LuiN 9 Czerwca 2010 08:43

0 0

nokia n8Według testów przeprowadzonych przez Arabnokia najnowszy smartfon Nokii - model N8 jest jednym z najwydajniejszych graficznie telefonów na rynku. Pokonał nawet iPada.



n8 open gl benchmark

Jak przekonuje autor zestawienia, obok wydajnego akceleratora graficznego Nokii N8, również procesor ARM11 taktowany zegarem 680 MHz całkiem dobrze sobie radzi. Testy układu graficznego zdeklasowały konkurentów.

Przedstawione wyniki testu GLBenchmark są jednak dość dziwne... Dysponujące identycznymi procesorami telefony Omnia HD i iPhone 3GS mają w testach procesorów skrajnie różne wyniki. Raz wygrywa jeden, raz wygrywa drugi telefon. Ciężko tu o jakąś regułę, przy czym różnice punktacyjne są olbrzymie.




Najspójniejsza jest część tabeli przedstawiająca ilość wygenerowanych trójkątów. Tu wyniki N8 są nawet dziesięciokrotnie większe niż konkurentów. Ostatnio o możliwościach graficznych telefonów pisaliśmy w tej wiadomości. Przy okazji newsa o N8, załączamy drugi z serii film prezentujący możliwości tego telefonu:



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Arabnokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 1

    1. ~Kejmul  2010-06-09 08:59:53  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Na razie to go nie ma, więc jest królem spekulacji co najwyżej. Znając Nokię, i tak jak wyjdzie, będzie już outdated, do tego kiepskiej jakości i z marnym systemem.

  • 0

    2.  2010-06-09 09:23:43

    Zobaczymy jak wyjdzie i czy będzie soft (gry) ktory wykorzysta te możliwości. Nowy Symbian pewnie nie bedzie kompatybilny z poprzednimi wersjami i zapewne wszystko pisane będzie od zera. Szkoda rownież, że ta Nokia nie ma wbudowanych klawiszy funkcyjnych (zielona i czerwona słuchawka, menu, cofnij, szukaj, zatwierdz) bo to podstawa telefonu.

  • 0

    3. ~Akaban  2010-06-09 09:24:45  host: 94.42.115.18

    KEJMUL: mam nadzieję, że jednak się mylisz i dostaniemy solidny sprzęt na miarę powrotu Nokii na salony... szczerze - bardzo chce ten telefon - oczywiście wszystko zależy od NOKII

  • 0

    4. ~darek  2010-06-09 10:02:30  host: chello089075185058.chello.pl

    Gdzie granica ? Niedługo fony będąmieć expres do kawy, mikrofalówkę i mikser.

  • 0

    5. ~Bogie  2010-06-09 10:18:13  host: ejc110.internetdsl.tpnet.pl

    Niech maja i ekspres do kawy. Prawda jest taka, że aparat, kamera, gps, kompas, czujnik oświetlenia, zbliżeniowy, internet, email, mms, gry, mp3, filmy, i masę innych pierdółek niektórym się potrafią przydać. Jeśli tego nie potrzebujesz - kup telefon za 130zł i będzie miał funkcje wykonywania połączeń i sms.

  • 0

    6.  2010-06-09 10:18:43

    ciekawy jestem co z tego modelu wyjdzie. Trochę w nim pokładam nadzieje. Osobiście mam n97 i średnio jestem zadowolony. Ostatnio wiesza mi się panel dotykowy. Kupie ten model (n8) po wakacjach. Cena będzie w miarę normalna, wyjdą jakieś poprawki i co najważniejsze pojawią się jakieś testy. Pozdrawiam

  • 0

    7. ~chwilowo  2010-06-09 10:23:53  host: public-gprs33391.centertel.pl

    Witam. Z tą ładną tabelką, to nie do końca jest tak. Jest bowiem ciekawostka ze stajni Samsunga. Omnia HD podrasowany najnowszym softem z wersji HX i tunningiem CPU osiąga wyniki zdecydowanie lepsze, niż N8. Problem w tym, że to nie jest soft Samsunga, ale właśnie alternatywny. Niemniej, podniecać się może nie być czym. Może kolejny telefon Nokii będzie w stanie zachwycić. N8 raczej mało prawdopodobne

  • 0

    8. ~Kejmul  2010-06-09 12:11:19  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Zachwyci licznych fanboyów serii N, ale oni o dobrych telefonach nie mają zielonego pojęcia ;).

  • 0

    9. ~pisul  2010-06-09 12:27:05  host: kwiatkowskiego.res.pl

    Czytalem blog nokii gdzie ludkowie zadawali rozne pytania a tworcy fonika odpowiadali w szczegolach.N8 bedzie posiadala tylko jeden glosnik do muzyki czy filmow!Zrezygnowano z oslony obiektywu aparatu bo material szklany ma byc na tyle wytrzymaly ze podobno nie potrzeba zadnych zabezpieczen,sam obiektyw ma byc fizycznie mniejszy niz ten w n82 a mimo to ma robic lepsze zdjecia.Troszke te odpowiedzi naciagane.Bo jak 1 glosnik lepszy od 2 i na mniejszy obiektyw pada mniej swiatla i logiczne ze zdjecia juz takie dobre nie beda.No i to symbian.Powstanie 2 gry wykorzystujace procek graficzny.Poprostu ani nawet gameloftowi niebedzie oplacalo sie pisanie gry na niszowy model jak moga napisac na iphona i zyskac rynek 13 milionowy.Przypomne z n900 sprzedal sie w zawrotnej liczbie 100tys sztuk :)

  • 0

    10. ~pisul  2010-06-09 12:34:31  host: kwiatkowskiego.res.pl

    I tak jesli mialbym wybierac miedzy nowym iphonem 4 a symbianowa omnia hd z aoledem wiadomo ze wybiore oHD.A raczej za cene ip4 kupie ich trzy :)

  • 0

    11.  2010-06-09 13:11:01

    Gdybym miał zbędne pieniądze (ok. 3.5 tys.) kupiłbym sobie iPhone'a. A Omnia HD jest super, ale nei doruwnuje w niczym nowemu dziecku Appla. Już widzę te możliwości... Ahhh.

  • 0

    12. ~korek57  2010-06-09 14:48:17  host: 116.40.rev.vline.pl

    co z tego ze GPU dobry jak CPU sie liczy :] (chyba ze GPU polaczony z CPU - nie wiem jak to jest). Fajnie tylko ze jak nokia wyda nowy telefon to bedzie mozliwe mial obnizony sprzet i nici z dobrych aplikacji i gier...

  • 1

    13.  2010-06-09 16:56:05

    Hmm... dziwna sprawa z tymi trójkątami. Szkoda, że nie wzięli do testów Samsunga I9000 Galaxy S, który bije na głowę wszystkie tutaj wymienione modele. ;-) Swego czasu był artykuł na TELEPOLIS o tym. Poza tym, po co mega-super-hiper-ultra akcelerator graficzny w telefonie z Symbianem, na którego nie ma dosłownie nic jeśli chodzi o atrakcyjnie graficznie gry? Już samo źródło: ArabNOKIA, wydaje się lekko podejrzane. ;)

  • 0

    14. ~rappy  2010-06-09 18:36:09  host: 94.254.200.237

    @pisul - co cię tak glosniczek boli, sluchawek założyć nie łaska?

  • 0

    15. ~mr. Wolf  2010-06-10 16:54:45  host: public70595.xdsl.centertel.pl

    Niektórych chyba gryzie sam fakt istnienia Nokii i to,że śmie produkować jakiekolwiek telefony... Te z górnej półki są daaaaaaaaleeeeeeeeeko w tyle za konkurencją a te przeznaczone dla "przeciętnego Kowalskiego" wcale nie powinny być dopuszczone do sprzedaży,bo "kto kupi taki szmelc"? Nie przesadzajcie,drodzy państwo! Nie wystarczy naczytać się specyfikacji i wrzeszczeć złośliwie... Naprawdę uważacie (co niektórzy),że cała siła telefonu tkwi w tym,że ma czegoś więcej i więcej i jeszcze więcej niż więcej? Moim zdaniem,nie... Ale jest to opinia subiektywna,więc dopuszczam jej konstruktywną krytykę. ;-) Pozdrawiam!

  • 0

    16. ~ANDRZEJ  2010-08-03 17:14:50  host: 093105178208.bialystok.vectranet.pl

    Trochę się rozczarowałem. Nokia zapowiada pojawienie się swego najwyższego modelu, N8 z podobnym procesorem, który montowano w 2008 roku w Samsungu Omni HD. To chyba lekko spóźniony debiut... To jest przecież połowa tego, co dziś montuje się w SAMSUNGU Galaxy S.

  • 0

    17. ~ANDRZEJ  2010-08-03 17:33:28  host: 093105178208.bialystok.vectranet.pl

    PS Z obejrzanego przeze mnie filmu, wynika, że najnowocześniejsza produkcja Nokii, nie może się równać w kwestii precyzji dotyku, odzwierciedleniu barw, wielkości ekranu, baterii(!) i innymi z Samsungiem Omnią HD, która debiut ma już dawno za sobą.

Dodaj swoją opinię