Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Morph

Nokia Morph

LuiN 26 Lutego 2008 19:19

0 0

Nokia Morph to projekt, który łamie standardy postrzegania przyszłości telefonów, przeskakując o kilka generacji do przodu względem obecnych technologii. Porywająca myśl techniczna została zaprezentowana w nowojorskim muzeum sztuki współczesnej, na finalny produkt trzeba będzie jeszcze długo poczekać.

nokia morph nokia morph nokia morph nokia morph

Projekt jest efektem współpracy Nokia Research Center i University of Cambridge. Pokazuje co mogą przynieść telefonii komórkowej nanotechnologie. Wspólna wizja Finów i Brytyjczyków przedstawia telefony jako elastyczne i rozciągliwe struktury, czerpiące energię do działania ze Słońca i przyjmujące rozmaite formy w zależności od potrzeb.




Nanotechnologie przyniosą przeźroczystą elektronikę, układy analizujące warunki otoczenia, a także mikromechanizmy, które m.in. pozwolą by ekran zamienił się w fizyczną klawiaturę. Producent planuje stopniowe wprowadzanie zaprezentowanych technologii wciągu najbliższych siedmiu lat, wstępnie rzecz jasna w swoich najdroższych produktach.


Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 48
  • 0

    29. ~Adivon  2008-05-10 22:44:11  host: abvm173.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To jest filmik z serii fantastyka - że niby takie coś już za 7 lat, wyginanie, rozciąganie i inne takie. LOL Nokia chyba chciałaby takie coś zrobić a nie zrobią. No może parę modeli ale każdy z nich będzie kosztował 50 tys. zł !!

  • 0

    30. ~Tollaner  2008-05-12 22:50:30  host: ip-77-222-237-179.spray.net.pl

    Wiele dzisiejszych technologii było nie do przewidzenia 10 lat temu (głównie jeśli chodzi o komputery i komórki) więc z tym będzie tak samo. Ba! Ja bym powiedział że ta technologia wtedy nie będzie niczym przy czym nam szczęki opadną. Historia pokazuje że nauka ma to do siebie że przyśpiesza wynalazki pojawiają się coraz szybciej i szybciej. Więc zabawiając się na holograficznym PSP, przechadzając się w mieście oblepionym OLED-owymi wyświetlaczami (już wiadomo że technologia OLED-u będzie pozwalała na tanie tworzenie dużych powierzchni wyświetlających)z chęcią sięgniemy po Morpha... Adivon - Wyginanie, rozciąganie? To nie problem. Już istniejący e-papier jest elastyczny, OLED-y też.

  • 0

    31. ~  2008-05-20 19:11:51  host: nat1.daminet.pl

    Po pierwsze gdyby to było za 5 lat (a to jest niemożliwe ponieważ nanotechnologia narazie jest wykorzystywana głównie w medycynie a nie w telefonach) to by kosztowało z kilka zer... Po drugie uważam że te komórka w tym wyglądzie nie wyjdzie ponieważ ile prototypów będzie miało taki sam wygląd przy produkcji... Po trzecie pewnie nie będzie miał IRDY :)

  • 0

    32. ~  2008-05-20 19:13:41  host: nat1.daminet.pl

    A jaki to ma aparat? :)

  • 0

    33. ~zambrotto  2008-06-14 22:48:35  host: agc180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    FAJNE NIEMFIWEHJCLWEKJFGM

  • 0

    34.  2008-07-14 01:22:01

    Okropne, jakieś papierki w kieszeniach mamy nosic?

  • 0

    35. ~GRan4ts  2008-07-20 11:56:02  host: ip-89-171-135-2.szara.net

    jedno jest pewne, nie bedą robićich azjaci :P

  • 0

    36. ~kamilosbombanieros  2008-07-26 22:00:26  host: chello089078172008.chello.pl

    Ja jestem ciekaw ile ta nokia-morph bedzie kosztowac! Napewno wiecej niz obecnie nokie pokroju 8600luna i 8800arte

  • 0

    37. ~do 17.  2008-08-25 19:19:40  host: eom31.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja mam Nokie mini, telefon wielkości mrówki, super nie?

  • 0

    38. ~p0p3k  2008-11-30 02:20:26  host: 241net38.net.zeork.com.pl

    to jest nanotechnolohia :) czytałem troche o tym i wiecie że za te 10 lub 15 lat będziemy w kieszeni przeniosić łóżka i fotele?? to jest technologia zapożyczona chyba od ufo hehe...

  • 0

    39. ~Draco  2009-01-10 06:36:08  host: btm74.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ta Nokia wybiega o kilkanaście lat do przodu.. a może mi tylko sie wydaje.. nanotechnologia, wyświetlacz który można zginać, rozpoznawanie i kopiowanie zapachu, NIEWIARYGODNE możliwości, jeszcze dołożą pewnie nanobot crew i będzie sama regenerowała uszkodzenia ;) nanotechno daje nieograniczone możliwości, więc możemy sie spodziewać wszystkiego w finalnej wersji.

  • 0

    40. ~greed  2009-01-14 15:35:57  host: axu234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    w roli scislosci, rozmawialem dzis z profesorem z Politechniki Wroclawskiej i moge potwierdzic, iz wszystkie te nanotechnologie wykorzystane w podanym wyzej modelu sa osiagalne, ale tak jak juz ktos wspomnial, jedynym problemem jest produkcja na skale masowa. Widzialem dzis przyrzady do produkcji takich nano struktur i powiem szczerze, robi wrazenie. Szacowany koszt produkcji telefonu przez Nokie na dzisiejszy moment - rzedu 5.000 - 10.000 zl :)

  • 0

    41. ~greed  2009-01-14 15:37:38  host: axu234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    radze tez zapoznac sie z propozycja LG i ich laptopem z holograficznym wyswietlaczem :) ponoc fajnie wyszly testy quake'a na takim lapie :)

  • 0

    42. ~sobek  2009-01-30 13:26:29  host: 77-254-64-112.adsl.inetia.pl

    Jestem szczęśliwym posiadaczem prototypu "Nokia Brain" Operacja przebiegła bez większych powikłań. Czasami jak mnie boli głowa to ludzie dostają przypadkowe sms'y. Często tracę ostrość przy robieniu zdjęć oczami, ale to chyba kwestia wprawy. Nokia musi jeszcze dopracować port mini-usb w karku bo trochę swędzi przy przesyłaniu większych plików. Ogólnie jestem zadowolony i wyrozumiały - to jeszcze prototyp.

  • 0

    43. ~Rafi  2009-02-13 21:59:05  host: rozynsk41.el2.ftnet.pl

    Jak takie coś wyjdzie na rynek to takie telefony jak samsung omnia lub inne telefony które robią furrorę będą w paczkach płatek na mleko. hehe

  • 0

    44. ~  2009-02-27 10:23:01  host: 77-253-152-72.adsl.inetia.pl

    to jest telefon przyszlosci i dlatego bedzie za 7lat

  • 0

    46. ~  2009-05-11 17:55:32  host: 90-156-38-203.as.kn.pl

    Robi wrażenie.. ale nie daleko naukowcom do takich nowinek.. sama nanotechnologia też nie pachnie nowością. Elastyczny telefon? Miliony tranzystorów na milimetrze kwadratowym? To nic w porównaniu do ambicji naukowców dążących do stworzenia np. nanobotów bezpiecznie podróżujących po naszym krwiobiegu eliminujących niepożądane komórki rakowe i inne szlamy;)

  • 0

    47. ~tyrty  2009-06-05 15:49:05  host: nat-15.autocom.pl

    a ile ten telefon kosztuje ??

  • 0

    48. ~Nokia morph  2009-12-07 14:57:58  host: public10863.cdma.centertel.pl

    http://www.superetrader.co.uk/nokia-morph-concept-phone-shapeshi fting-touchscreen-mobile-p-3247.html

  • 0

    49. ~AGNIESZKA  2010-01-29 17:42:54  host: 221-i-net.pc.pl

    witam. No model bardzo ciekawy ale pewnie dobre pare lat trzeba poczekać na coś takiego. Doszłam do 1 wniosku że nie opłaca się kupować teraz drogich tel gdyż nic nie wnoszą nowego poza obudową wszystko jest to samo tylko pare nowszych bajerów to jest tak samo jak bym chciała zmienić swoj model samochodu na nowy !!! kupuje go z salonu i różni się środkiem, sylwetką, a co teraz w telefonach? środek taki sam zmieniją się obudowy o symbianie to się żygać chce wszystkie serii N duże nieporęczne a aparat dobrze działa tylko na dworze w dzień włącznie z N97 32 GB a nikt nie pomyślał że jak wgram 1000 utworów telefon będzie się zacinał wolno chodził DRAMAT ogólnie jestem rozczarowana ceną nokii ktpora nic nie wnosi ciekawego w tel oprócz wyglądu no i nie moge doczepić się do telefonów serii 88XX sa naprawde ciekawe ładne dlatego mam 88xx i czekam na jakis przełom w tel komórkowych strata kasy czasu i nerwów

Dodaj swoją opinię