Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Maps bezpłatnie dla Androida i iOS

Nokia Maps bezpłatnie dla Androida i iOS

LuiN 27 Lipca 2011 19:10

0 0
Nokia udostępniła bezpłatną wersję Nokia Maps w wersji dla smartfonów z Androidem i na iPhone'y. Program ma postać aplikacji webowej uruchamianej w oknie przeglądarki telefonu.

Mimo webowego charakteru programu, bez trudu możemy ustalić nasze położenie geograficzne, zadecydować w jaki sposób mają być wyświetlane mapy czy odszukać najciekawsze miejsca w naszej okolicy. Da się też zaplanować piesze wędrówki, jak i dłuższe trasy samochodowe.



Aby skorzystać z Nokia Maps na telefonach z iOS czy Androidem wystarczy wpisać w przeglądarce internetowej maps.nokia.com.




Źródło tekstu: The Nokia Blog, wł     

Dodaj do:
w sumie: 39
  • 1

    20. ~Co za kmiot  2011-07-28 10:47:29  host: 194.204.151.190

    @19 a Ty masz jakis problem ze zrozumienie. Kolega @18 napisał slusznie, jest to gniot nokii, wypuszczony na szybko zeby bylo co do prasy podac. Zero funkcjonalnosc, mapy przeszacowane o nowe trasy, mało funkcji itd itp.

  • 0

    21.  2011-07-28 11:05:18

    na LG Swift Black - mapa nie poprawnie pokazuję naszą lokalizację. Cały interfejs jest straszny. Strata czasu ogólnie, tym bardziej,że działa to online tylko.

  • -1

    22.  2011-07-28 11:29:15

    @20 Miło, że się przedstawiasz w nicku. Oczywiście, że nokie wypuściła produkt średnio sprawny w fazie beta. Temu też usługa jest za darmo. Po co samemu robić testy skoro nada się do tego grupa klientów innych marek? Można powiedzieć, że uczy się od najlepszych.

  • 0

    23. ~robi  2011-07-28 11:31:38  host: 212.160.172.70

    na swicie z andkiem 2.1 ma tylko zdjecie i strone http://m.ovi.me/?nord zarowno na operze jaki standardowej nawigacji.Wie ktos moze dlaczego.Dzieki z gory za info

  • 0

    24. ~robi  2011-07-28 11:32:28  host: 212.160.172.70

    standrowej przegladarce....

  • 0

    25. ~Pączek  2011-07-28 14:00:05  host: 194.181.98.250

    do15. 10MB przez 20minut nawigacji to mało??? Człowieku zejdz na ziemię! Polecam tryb offline i będzie za to samo 0MB i 0 dodatkowych kosztów

  • 0

    26. ~dareus  2011-07-28 14:14:15  host: 195.14.4.43

    O co ludziom chodzi z tymi kostzami korzystania za aplikację online? Nie chcesz - nie ściągaj. Tylko potem nie marudź, że nie możesz w pełni korzystać z telefonu z androidem lub IOSem. Jeżeli kupujesz telefon z systemem, który w naturze ma regularną pracę online, to po jakiego grzyba marudzisz, że tel pobiera Ci dane? Kup sa NOKIĘ 6300 lub Samsunga U700 i korzystaj z tego, na co Cię stać. Telefony, kilka SMSów i MMSów - i też tak da się żyć. A nie baw się tuttaj w specjalistę od negowania wszystkiego. Skąd w ludziach świadomość, że wszystko muszą dostawać za darmo? Smartfony są dla ludzi, których po pierwsze stać na ich zakup, po drugie, na ich użytkowanie. Jeżeli chcesz mieć Mercedesa S600 z silnikiem o niemal 6 litrach pojemności, to czy marudzisz, że musisz go tankować dwa razy w tygodniu do pełna, albo, że składki ubezpieczeniowe są zbyt wysokie? Nie, bo kupując taką maszynę, musisz to wkalkulować w budżet. Dla *** szczytem lansu jest posiadanie wypasionych telefonów, tyle, że nie mają pojęcia, dla kogo takie telefony tak naprawdę są i czemu służą. Ostatni grosz wydali na zakup i liczą, że wszystko inne za darmo dostaną - tysiąc minut do wszystkich, milion smsów i jeszcze nielimitowany internet w cenie. Typowe żebractwo.

  • 0

    27.  2011-07-28 16:48:39

    Jak ktoś kupuje wypasiony telefon i nie stać go na internet za kilka, kilkanaście zł na miesiąc to niech dalej ściąga pirackie programy i gra cwaniaka. Ja potestowałem nową nawi i na razie jest słaba - zostaję przy Naviexpercie - w tej chwili zdecydowanie najlepszej nawigacji na rynku.

  • 0

    28.  2011-07-28 16:50:05

    Ciekawe kiedy ją wypuszczą na Badę.

  • 0

    29.  2011-07-28 17:07:06

    Jak się włączy na Androidzie identyfikację przegladarki jako nie-Android to działa. Tylko po co mi taka mapa co ma 0 funkcjonalności an telefonie. Wole mapy Zumi albo NaviExpert (bezpłatnie w NE mamy podglad trasy). Google mapy są mało dokładne, nawet mniej dokładne od Nokii.

  • 0

    30. ~  2011-07-28 17:31:52  host: nat-207-117.man.bydgoszcz.pl

    Firma Nokia to jest niezła banda skur_wysy-nów Udostępniają mapy na androida i inne badziejstwa, ale swoje telefony np E63 z opcją zewnętrznego odbiornika GPS, mają w głębokim poważaniu,i to z blokadą pobierania map na ten tel włącznie !!!!!!!!!!!!!!!!! "Dupolizem" pracownik IT się nie rodzi, ale czasem może się sku_rwić Androidem. I dlatego po takim kacu moralnym każdy klient po okresie umowy, ma ich Nokie i Symbiana w du_pie. Kaganiec powinni sobie założyć sami !

  • 0

    31.  2011-07-28 17:39:39

    @30 po co tak agresywnie? Oczywiście brak Ovi Maps na wszystkie telefony z Symbianem i GPS to poważny błąd tej firmy. Ale jakość tej "darmowej" navi na Androidzie jest marna. Jak już pisałem to pewnie beta testy. W kocu Google zrobiło to kiedyś z systemem i dobrze na tym wyszli to teraz nokia nawigację w ten sposób testuje.

  • 0

    32. ~tit  2011-07-28 17:42:58  host: 77-254-143-156.adsl.inetia.pl

    @25 nie pisałem że to mało tylko "Więc nawet przy pakiecie 1GB to nie jest mało." Czytaj ze zrozumieniem. @26 a z czym wybierzesz się za granicę? z jakim programem?

  • 0

    33. ~Mike  2011-07-28 18:03:12  host: wapgw2.wapgw.era.pl

    Zagadka: proszę wymienić jeden model smartfonu na Androidzie z metalową obudową, ekranem (AM)OLED, bezpłatną nawigacją offline, aparatem o jakości porównywalnej do N8 i standardowo z możliwością całkowitej zmiany wyglądu interfejsu jednym dotknięciem.

  • 0

    34. ~...  2011-07-28 18:23:22  host: 188.146.131.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @33 Coś Ci powiem. Uparty jesteś niemożliwie. Już wszyscy wiedzą że android to plastykowa zabawka dla dzieci a Nokia to super sprzęt z metalową obudową dla dorosłych.

  • 0

    35.  2011-07-28 19:43:26

    @33 a co to ma do rzeczy? Liczy się system i jego możliwości a nie bebechy i obudowa.

  • 0

    36.  2011-07-28 23:49:09

    @15 co się dziwisz że tyle ci pobrało skoro wlaczyles pobieranie zdjęć, ja np. z navi expertem 300 km jechałem z zielonej góry do kołobrzegu i pobrało mi 955 KB, a to chyba niewiele . Poza tym po co kupować smartfona i liczyć każdy kilobajt albo nie mieć w ogóle pakietu danych. Śmiać mi się chce z takich ludzi co kupują takie tely i żulą 5 czy 10 zł na paczkę neta.

  • 0

    37. ~mike  2011-07-30 01:09:35  host: as1-93.opole.dialup.inetia.pl

    Mike: Proszę wymienić jeden smartfon, który nie potrafi: -otworzyć pdfa -połączyć się z siecią firmową przez vpn -przesłać film przez DLNA -zdalnie sterować komputerem. Yup, takie braki to tylko w symbianie. Ten pseudo-system nie ma nawet porzadnego timera.

  • 0

    38. ~dareus  2012-08-07 10:54:37  host: 91.212.242.203

    do 32: z nawigacją samochodową jakiejś poczciwej marki. Telefon niech służy jako telefon, bo w każdej chwili może się przydać, zwłaszcza za granicą, a nawigacja niech działa sobie nieprzerwanie. Nie widzę problemu.

  • 0

    39. ~killer  2012-11-02 22:39:07  host: host247-182.izacom.pl

    do 37 odziwo moja n8 otwiera pdfy łączy się vpn z firmą i posiada DLNA którego nietestowałem no i ma symbiana.

Dodaj swoją opinię