Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA

Nokia Maps 2.0 Beta i zapowiedź wersji JAVA

LuiN 11 Lutego 2008 14:23

0 0

nokia maps 2 betaNokia zaprezentowała dziś aplikację Nokia Maps 2.0 w wersji beta. Nowa wersja niesie ze sobą szereg zmian w interfejsie. Jednocześnie fiński producent zapowiedział wersję aplikacji dla telefonów bez Symbiana.

Podstawową zmianą jest zastosowanie zupełnie nowej szaty graficznej opartej o półprzeźroczyste elementy. Kolejnym atutem nowej wersji jest dodanie ponad 200 lokacji (największe miasta), w ramach których zamiast schematu dróg mogą być wyświetlane zdjęcia satelitarne.

W trybach planowania trasy pojawiła się pozycja pieszej wędrówki. Zwiększono interaktywność map o nową wersję przewodników multimedialnych. Wybierając na mapie dany obiekt turystyczny będzie można przeczytać o jego historii, obejrzeć zdjęcia, posłuchać nagrań przewodnika, czy obejrzeć wideo strumieniowe prezentujące obiekt.




Kierowców zapewne ucieszy moduł informujący o bieżącym stanie dróg i korkach na trasie. Bezpłatna wersja Beta aplikacji dostępna jest już teraz, zaś na jej finalną wersję będzie trzeba poczekać do drugiego kwartału tego roku.

Równolegle z prezentacją Nokia Maps 2.0 Beta, Nokia zapowiedziała specjalna wersję aplikacji również na telefony Series 40. Nokia Maps w wersji JAVA, dla telefonów nie będących smartfonami, trafi na rynek do końca pierwszej połowy tego roku. Lista kompatybilnych telefonów nie została jeszcze przedstawiona przez producenta.

Źródło tekstu: engadget, all about symbian, Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~  2008-02-11 14:43:43  host: te00.techentrance.com

    Czy ktos mi pomoze w sprawie niedzialajacego roamingu w Play? Chodzi o pakiet narciarski.

  • 0

    2. ~  2008-02-11 14:47:02  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    czlowieku jestes kur... jebniety ze ja pie...wszedzie to samo piszesz.co ty kur.. glupi jestes.

  • 0

    3. ~  2008-02-11 14:49:17  host: te00.techentrance.com

    Chce miec kontakt z rodzina i prosze o pomoc. Jesli BOK nie moze to Was chcialbym grzecznie poprosic o rade. Przepraszam jesli sie zdenerwowales ale jestem w ciezkiej sytuacji.

  • 0

    4.  2008-02-11 14:54:04

    http://www.nokia.com/betalabs/maps juz jest do pobrania :)

  • 0

    5. ~m  2008-02-11 14:54:31  host: aso219.internetdsl.tpnet.pl

    Szalony: widziałem, ale waham się :) niech ktoś przetestuje ;-)

  • 0

    6.  2008-02-11 15:08:54

    2#. jak zobaczyłem ten komentarz (na myśli mam 1 i 3) pod innym artykułem myślałem że koleś naprawdę ma problem, ale teraz wiem że to kolejny "onetowiec" który tutaj próbuje przenieść swoje wypociny

  • 0

    7. ~  2008-02-11 15:19:46  host: te00.techentrance.com

    Jak Ci mam udowodnić, że mówię prawdę?

  • 0

    8. ~pienta  2008-02-11 15:20:50  host: chello084010240031.chello.pl

    Warto dodać, że aplikacja jest tylko dla telefonów z S60v3 FP1. Ja na swojej E50 niestety nie mogłem zainstalować, a szkoda :(

  • 0

    9. ~raf  2008-02-11 15:52:04  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    na N6290 chodzi, ale szybkoscią działania to nie grzeszy

  • 0

    10. ~  2008-02-11 15:54:37  host: goi42.internetdsl.tpnet.pl

    #te00.techentrance.com...powiecmy ze ci wieze.wybacz za te slowa na k... chyba sie nie obraziles.

  • 0

    11.  2008-02-11 16:50:18

    na e51 działa poooowoooooliiiii.....

  • 0

    12. ~raf  2008-02-11 17:23:26  host: fgl138.internetdsl.tpnet.pl

    i nawigacja w Polsce nie działa a miało być 3 dni testów

  • 0

    13. ~rk  2008-02-11 18:01:51  host: cko81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Po co wszyscy ładują navi w fony. Przecież od dawna wiadomo że tak czy inaczej chodzi to w większości przypadków tragicznie. Pomijam względy ekonomiczne gdyż dzisiaj zestaw tomtoma jest w cenie telefonu, a telefon, na którym TT działa bez zacięć kosztuje więcej niż TT ONE i do tego dobry telefon. Wg mnie jak ktoś chce mieć wszystko w jednym to pozostaje tylko palmtop z modułem GSM

  • 0

    14.  2008-02-11 18:45:30

    -rk, ile telefonów z GPS używałeś? Używałem P1i z przystawką GPS i spisywał się bez zarzutu, w N95 jasne działa to gorzej, ale jak już złapie sygnał po tych kilku minutach to działa, wystarczająco działa. Zainstalowałem Route 66 i nei ma z nią większych problemów... Mnie to cieszy, że mam w telefonie GPS, nie muszę nosić wielu rzeczy...

  • 0

    15. ~raf  2008-02-11 19:15:38  host: nat-dzi3.aster.pl

    n6290 tomtom chodzi szybko jak i naviexpert,ale to po prostu muli.

  • 0

    16. ~rk  2008-02-12 05:51:01  host: cjx107.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Wszyscy" - chodziło mi o producentów, a co do palmów to nie ma ograniczeń co do zastosowanych aplikacji (proszę o wyb. ale naviexpert?) - cóż wolałbym wziąć mapę do ręki). Odnośnie szybkości polemizowałbym. Wiadomo tel. to wygoda. A co do ilości tel. to sprawdzałem wiele bo zajmuję się tym zawodowo i taki mój prywatny wniosek. Przyszłość na pewno należeć będzie do urządzeń wielofunkcyjnych i to chyba plus.

  • 0

    17. ~y  2008-02-12 18:29:18  host: dxx114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~rk# Nie do końca masz rację. Urządzenia specjalizowane z reguły są lepiej dostosowane do tego co mają robić. Według mnie nawigacja używana w samochodzie powinna mieć wystarczająco duży ekran, żeby dało się zobaczyć gdzie jechać bez zbytniego rozpraszania uwagi i podtykania go pod oczy. Dla turysty ważne jest, żeby urządzenie długo działało na bateriach i żeby dało się go używać w każdych warunkach pogodowych. Nawigacja w telefonie nie spełnia dobrze ani jednego, ani drugiego. Nadaje się właściwie tylko do chodzenia po mieście. To samo jest z radiem (czas życia baterii), mp3 (często wymagane dedykowane słuchawki i nie da się podłączyć porządnych) czy aparatem fotograficznym. Jasne, że fajnie mieć te wszystkie funkcje w jednym niedużym urządzeniu, ale już dla średnio wymagającego użytkownika oferowana przez nie funkcjonalność jest zbyt niska.

  • 0

    18. ~rk  2008-02-12 20:36:51  host: cly184.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~y - właśnie o to mi chodzi, źle mnie zrozumiano - navi to albo urządzenie dedykowane albo palmtop, telefon wg. mnie ewidentnie do tego się nie nadaje aczkolwiek może służyć jako prosta nawigacja. Dlatego dla wszystkich którzy pragną mieć wszystko w jednym polecam palmtopy - obecnie są niewiele większe od telefonów a możliwościami, no cóż biją je o klasę ale ceną czasami też, inaczej jednak z wygodą użytkowania, tu telefon pozostaje liderem. Pozdr

  • 0

    19. ~balak  2008-10-04 16:58:10  host: 178.61.inds.pl

    mam pytanie czy cos kosztuje właczenie nawigacji???

Dodaj swoją opinię