Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia ma nowe mapy - Here

Nokia ma nowe mapy - Here

LuiN 13 Listopada 2012 20:01

0 0

Były Mapy Ovi, potem Nokia Mapy, teraz usługi nawigacyjne Nokii nazywają się Here. Here to więcej niż tylko wyszukiwanie adresów, bądź obliczanie tras z punktu A do B. To żywe, zapierające dech w piersiach miejsca, pełne historii, wspomnień i możliwości - zapewnia Nokia.

nokia here nokia here nokia here nokia here

Wśród nowości znalazła się funkcja Kolekcje, pozwalająca na zapisywanie i udostępnianie miejsc. Niezależnie od używanej platformy i urządzenia listę lokalizacji ma się zawsze ze sobą.

Trójwymiarowe plany miast nabrały kształtów i mogą teraz z łatwością konkurować pod względem dokładności z mapami Google'a. Dzięki edytorowi map sami możemy nanosić nowe drogi czy edytować obecne.




W dalszym ciągu dostajemy sieci transportu publicznego i rozkłady, możliwość planowania tras pieszych, samochodem lub środkami transportu publicznego, sugestie miejsc do odkrycia i zbadania, jak i aktualne informacje drogowe.

Działanie Here sprawdzić można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 2

    12. ~  2012-11-13 23:12:50  host: gaja.tpnet.pl

    Największym polskim miastem wg Nokii jest Lublin, bo na domyślnym zoomie jest on widoczny jako jedyne polskie miasto.

  • 1

    13.  2012-11-13 23:22:45

    @11 przykładowo ja, który rok temu za nokie by se dał rekę uciąc szukam teraz androida... Dlaczego? Bo mnie wkurw bierze kiedy widzę jak moja e7 za półtora klocka instaluje aplikacje a jak robi to samsung galaxy mini...

  • 0

    14. ~  2012-11-14 06:29:32  host: 87-205-64-6.adsl.inetia.pl

    Herę to chyba kierownictwo Nokii zażywa. Od dłuższego czasu...

  • 1

    15.  2012-11-14 06:51:11

    Chyba nikt z was nigdy nie miał przyjemności pracowania w takiej czy siakiej firmie związanej z opracowywaniem map. Spójrzcie na giganta - Google i powiedzcie czy tam wszystko jest aktualne. :) I jeżeli nie to dlaczego? BTW Myślicie, że skąd takie firmy biorą dane do map (aby osoby takie jak my widziały linię po której będzie się poruszać "samochodzik" a nie tylko zdjęcie? ;)

  • 1

    16.  2012-11-14 06:54:55

    Tak więc ta mapa nie różni się niczym od innych map (no od Applowych sporo ;) ), jedynie ma problem z wyznaczaniem tras. Dość spory

  • 0

    17. ~hdrake  2012-11-14 06:55:01  host: ackc137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    na super aktualnej mapie istnieje i jak po zdjeciach widac dobrze sobie prosperuje dworzec pkp w katowicach, ten ktory wyburzyli...2lata temu;)

  • 0

    18. ~me  2012-11-14 07:01:02  host: proxy5.messagelabs.net

    hehe 5 lat temu postawiłem dom, a tu nawet 1 pustaka nie widać i trawa rośnie... niezłe aktualizacje mają...

  • 1

    19. ~wea  2012-11-14 07:41:03  host: 77-253-40-180.adsl.inetia.pl

    pierwsza mapa która prawidłowo wskazuje mój domek. Czyli mapy są od innego dostwacy niż googla i naviexperta.

  • 0

    20.  2012-11-14 07:44:20

    "Nokia ma nowe mapy - Here" - raczej stare mapy a nową nazwę :)

  • 0

    21. ~tomek  2012-11-14 08:12:08  host: ebg154.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Popatrzyłem sobie na tą mapę. Z racji tego, że dużo jeżdżę po mieście zauważyłem kilkanaście braków zmian organizacji ruchu, brak sklepów. Jednym słowem mówiąc masakra bo tylko kilka punktów sprawdziłem. Natomiast co sie dziwić skoro dla wiekszości takich map Polska to jakiś tam kraj, którego mapy mogą pozostawać sprzed paru dobrych lat Przykład : Łódź rondo Inwalidów przebudowane już dawno na ruch kierowany światłami, obok postawiony ALDI. Już kilku dostawców takie cofki w rozwoju miało i dlatego uważam że to dramat.

  • 0

    22. ~  2012-11-14 09:45:38  host: 94-40-196-11.tktelekom.pl

    Na mapach zdjeciach satelitarnych z iOSa mój dom stoi .... na Google i Nokia jest puste pole..

  • 0

    23. ~arczi  2012-11-14 09:50:33  host: 212.160.172.70

    zdjęcia bardzo nieaktualne, sprawdziłem sobie wyrywkowo Poznań.... no coment

  • -2

    24.  2012-11-14 11:38:19

    No ja koprzystał nie będę, dopóki mapa nie będzie pokazywać sklepu, jego asortymentu i cen. Dotego powinna porównywać ceny w kilku sklepach na tej samej ulicy co najmniej... Każda inna oferta do dno!

  • 2

    25. ~  2012-11-14 11:59:38  host: aclx7.neoplus.adsl.tpnet.pl

    wlo , lecz się na nogi, bo na głowę już za późno.

  • 0

    26. ~olek  2012-11-14 13:24:59  host: 78.133.163.113

    Wg tej wersji demo Dworzec Autobusowy Warszawa-Zachodnia znajduje się na skrzyżowaniu Al. wilanowskiej i Doliny Służewieckiej, czyli jakieś 15 km od faktycznego miejsca... http://here.net/52.1754605,21.0533516,15,0,0,normal.day

  • 0

    27.  2012-11-14 14:41:57

    Super wiadomość dla posiadaczy iPhone'ów i iPad'ów. Kolejna nawiga do wyboru.

  • 0

    28. ~jureks  2012-11-14 17:57:03  host: 32-hu1-4.acn.waw.pl

    A4 do samej Ukrainy ha ha ha

  • 0