Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia ma 90% udział w rynku... W Finlandii

Nokia ma 90% udział w rynku... W Finlandii

Q! 10 Maja 2010 15:36

0 0

Według badania przeprowadzonego przez Politechnikę Helsińską, Nokia posiada 90% udział w fińskim rynku telefonów komórkowych. Za nią uplasował się Samsung.

Politechnika Helsińska dokonała analizy anonimowych danych dostarczonych przez fińskich operatorów komórkowych. Dotyczyły one rodzaju i modelu telefonów wykorzystywanych przez klientów i pochodziły z przełomów września i października w latach 2005-2009.




Według przedstawionych wyników, 90% Finów miałoby korzystać z telefonów produkcji Nokii. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z udziałem na poziomie 5%. Dane pozostałych producentów nie są znane, a co więcej - operator Sonera odmówił udostępnienia informacji na temat ilości wykorzystywanych w jego sieci iPhone’ów.

Na przełomie września i października 2009 roku najczęściej wykorzystywanymi przez Finów modelami Nokii były modele: 2760 (4,7% udziału), 3120 Classic (4,1%) oraz 1100 (3,9%). Nokia E51 znalazła się na 10. miejscu (2%), N95/N95 8GB na 11. (1,9%), E90 Communicator na 13. (1,6%), a N73/N73 Music Edition - na miejscu 15. (1,5%).

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10. ~fckgw  2010-05-10 16:43:04  host: pc-212-51-213-194.p.lodz.pl

    Wiedziałem, że po komentarzu nr 4 rozpocznie się debata na temat polskości MyPhone. Dla mnie liczy się właściciel oraz dodatkowo można do tego zaliczyć kto ten sprzęt projektuje (tak dla prestiżu ten warunek dodałem).

  • 0

    11. ~smd  2010-05-10 16:57:48  host: ip-94-232-158-89.nette.pl

    przynajmniej samsung nie przeniosl jeszcze calej produkcji do chin. moja spica made in korea.

  • 0

    12. ~r  2010-05-10 17:04:11  host: 94.254.235.13

    #10: właśnie właśnie, ludzie sobie nie zdają sprawy że MyPhone jest projektowane przez światowej sławy dizajnerów i jest to topowa technologia. Nawet Nokia próbuje nas dogonić i wypuścić telefon z dual simem. Ale są za ciency w uszach i przez co najmniej rok ich wysiłki spełzają na niczym. Gdybyśmy cenili co polskie moglibyśmy zawojować świat. Ja sam mam trzy topowe słuchawki ze stajni MyPhone i jestem szczęśliwy że jest taki producent na rynku. Tylko żeby Polacy się jeszcze opamiętali i nie kupowali tyle wadliwej i niedopracowanej Nokii czy innych bubli. Kupujcie tylko polskie słuchawki a będziemy potęgą.

  • 0

    13. ~r  2010-05-10 17:09:06  host: 94.254.235.13

    no i co z tego że jest produkowana w chinach. Wiadomo, polski monter jest jednym z najdroższych na świecie. Co innego dizajner czy konstruktor. Tym się płąci niewiele więc mozna projektować w Polsce. A chiński murzyn nam te słuchawki produkuje i skręca. To chyba dobrze że będziemy mieli więcej specjalistów a chińczykom zostawimy czarną robotę. Będziemy siedzieć w papuciach przed telewizorem a produkcja na dalekim wschodzie idzie pełną parą. Dzięki temu nasze polskie słuchaweczki mogą być dostępne w tak atrakcyjnych cenach. Popierajmy swoje a nie cudze!!! ;)

  • 0

    14. ~r  2010-05-10 17:12:13  host: 94.254.235.13

    #9: faktycznie, przeoczyłem ten test wspaniałej słuchaweczki. To taka kultowa nokia 6310i. Tyle że bardziej nowoczesna w designie i bateria przynajmniej nie lata jak żyd po pustym sklepie. Dzięki za zwrócenie uwagi.

  • 0

    15.  2010-05-10 17:15:07

    r: ale papucie też chińskie, ci co kiedyś szyli papcie, też siedzą przed telewizorem, nic innego nie mają do roboty na bezrobociu:)

  • 0

    16.  2010-05-10 17:16:47

    To już chyba Nokia jest bardziej nasza, bo robiona u nas, u nas w UE

  • 0

    17. ~r  2010-05-10 17:21:59  host: 94.254.235.13

    #15: o jakim bezrobociu mówisz? Oni z pewnością siedzą w zaciszu gabinetów swoich prywatnych posiadłości i korzystając z bogatego doświadczenia życiowego projektują nowe modele papuci. Myślisz że chińczyk jest w stanie coś sensownego uszyć bez projektu? A jak nasi konstruktorzy papuci walną kolejny projekt to oczywiście że siedzą przed telewizorkiem z browarkiem w ręku. Przecież trzeba jakoś się zrelaksować po wytężonej pracy :)

  • 0

    18. ~r  2010-05-10 17:25:10  host: 94.254.235.13

    nokia nie może być nasza. Bo jest zbyt nieopracowana. Nasi specjaliści nie pozwoliliby na szmacenie tej marki. Pewnie ten kallasuwo jest chińskim dywersantem. Tak przypuszczam. Oczywiście pod fałszywym nazwiskiem. Ale coś już chyba są na jego tropie odpowiednie służby. Podobno mu się pali koło zadka ;)

  • 0

    19. ~znawca  2010-05-10 18:05:39  host: chello089079170181.chello.pl

    z chińszczyzny dobre są tylko budki z sajgonkami, reszta to szajs

  • 0

    20.  2010-05-10 18:13:39

    Fakt ja mam samsungi z wyzszej polki i wszystkie Made In Korea Chociaz niektore rzeczy z Chin sa niezle

  • 0

    21.  2010-05-10 18:44:05

    r: Ja nie pisałem o projektancie tylko o dziesiątkach jak nie setkach osób zatrudnionych przy maszynach do szycia, obsłudze remontowej, sprzątaczkach itp. Ale ty widzę masz swój świat:)

  • 0

    22.  2010-05-10 19:02:59

    Zobaczcie jakie telefony są wykorzystywane przez Finów. Czołówka to totalny LOW-END. N97, N900 - tych bubli nie widać ;) Czy Nokia na prawdę nie widzi, że ich obecne telefony to już nie to samo i jak akcjonariusze nawet "protestują" to naprawdę źle się dzieje? Macie Panowie z Nokii ostatnią szansę teraz, bo później już Wam nikt nie zaufa. Chociaż to i tak duże fory, bo ja uważam, że Nokia już zakończyła najlepszy okres w swojej historii.

  • 0

    23.  2010-05-10 19:05:48

    piotrM: Ale Nokia jest projektowana w Finlandii, a myPhone to po prostu import chińskich telefonów (designed in China), ale z logiem polskim (myPhone). Czy powiesz, że iPhone jest chiński? Nie, jest amerykański. Tak samo jako BB jest kanadyjskie - gdziekolwiek by nie było robione.

  • 0

    24. ~d  2010-05-10 19:07:08  host: aos235.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nokia czy Samsung, dzisiaj nie ma już większej różnicy, choć chyba Samsungi zaczynają być lepiej wykonane. Jak nowe Nokie to raczej "blaszaki" typu 6303 classic, itp. Nokie lepiej łapią zasięg ale jakość użytych do ich produkcji materiałów nieraz woła o pomstę do nieba. Za Nokią przemawia sentyment ale Koreańcy mają to "coś" i choć nieraz zdarzyło mi się narzekać na Samsunga zaczynam coraz bardziej doceniać tą markę.

  • 0

    25. ~DNS 89'  2010-05-10 19:18:24  host: cc.azsoft.pl

    Akuratnie Nokia N900 jest telefonem idealnym fakt że drogim,ale funkcjonalnosc podności cene norma... ;p a co do reszty modeli dla mnie kompletne dno !!! czyli nic wartościowego....

  • 0

    26.  2010-05-10 19:25:21

    DNS 89': nie ma telefonu idealnego :)

  • 0

    27. ~pisul  2010-05-10 20:25:31  host: kwiatkowskiego.res.pl

    A omniaHD ?

  • 0

    29. ~pisul  2010-05-10 23:06:00  host: kwiatkowskiego.res.pl

    O to znowu Ty :) Ten ktorego matka glosowala na PO :)

  • 0

    30. ~  2010-05-11 08:21:54  host: t07-08.opera-mini.net

    Ha ha,przechrzczę mojego burka na pisul:D

Dodaj swoją opinię