Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 920 - kolejne szczegóły

Nokia Lumia 920 - kolejne szczegóły

LuiN 4 Września 2012 07:39

0 0

W przeddzień oficjalnej prezentacji smartfonów Nokii, znamy kolejne szczegóły dotyczące specyfikacji Nokii Lumia 920, wyposażonej w technologię PureView. Telefon umożliwia bezprzewodowe ładowanie.

nokia lumia 920 nokia lumia 920 nokia lumia 920

Nokia Lumia 920 i Lumia 820 to, przynajmniej w świetle rozmaitych przecieków, dwa smartfony, które w środę zaprezentuje oficjalnie Nokia. Oba zaoferują obsługę standardu bezprzewodowego ładowania Qi. Telefon wystarczy położyć na specjalnej podkładce i już zaczyna się ładowanie baterii.




Pojawiły się też bardziej szczegółowe informacje na temat wyższego modelu - Lumii 920. Dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz dostaniemy w towarzystwie 1 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Telefon wyposażony ma być w 4,5-calowy ekran o rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Będzie też technologia PureView, ale...

Zamiast 41 Mpix z Nokii 808, użytkownicy pierwszej Lumii wyposażonej w technologię PureView dostaną jedynie 8 Mpix. W efekcie, bezstratny zoom zobaczymy co najwyżej w nagraniach wideo, ale już swobody rejestrowania zdjęć znanej z Nokii 808 nie doświadczymy. Pozostaje mieć nadzieję, że Nokia przynajmniej wymieni sensor 8 Mpix na nowszy, bo temu w Lumii 800 czy Lumii 900 do rynkowej czołówki dużo obecnie brakuje.

Źródło tekstu: evleaks, wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 7

    1.  2012-09-04 07:52:14

    Wszystko jest kwestią tego na ile MS załatał braki z poprzedniego systemu - jeżeli zdecydowana większość braków została wyeliminowana to będzie z pewnością lepiej jak ostatnio i powinna wzrosnąć sprzedaż co z kolei powinno wpłynąć na deweloperów by spojrzeć na ten system łaskawszym okiem (mowa o tych znaczących deweloperach)

  • 1

    2. ~jarekt  2012-09-04 08:17:54  host: 77-254-112-132.adsl.inetia.pl

    Jak znam zycie to nie będzie skoku jakościowego wielkiego (choć tryb mass storage i parę dodatków będzie). Różnica jest w jądrze systemu i pod maską a to są rzeczy, które klienta zupełnie nie interesują. Na szczęscie MS ma sensowny system aktualizacji i zalozę się, że WP8 w ciągu pierwszego roku będze aktualizowany parokrotnie. Będzie się działo.

  • 3

    3.  2012-09-04 08:24:56

    @1 "będzie z pewnością lepiej jak ostatnio" - albo będzie tak samo JAK ostatnio albo lepiej NIŻ ostatnio, na pewno nie lepiej JAK ostatnio ani też tym bardziej tak samo NIŻ ostatnio ;)

  • 1

    4.  2012-09-04 08:37:39

    @3 tak jest mój błąd, przyznaję się bez bicia i proszę o wybaczenie ;)

  • -1

    5. ~kaz  2012-09-04 08:43:30  host: host-31-6-170-232.dynamic.mm.pl

    Trzeba pisać po naszemu, ale bez przesady, nie wszyscy są polonistami.

  • 1

    6.  2012-09-04 08:45:23

    Czyżby nadszedł już czas na Windows 8 w Lumiach?

  • 0

    7.  2012-09-04 09:24:27

    #6 - tak, a za pół roku wydadzą aktualizację do 8.2 której te telefony oczywiście "nie udźwigną" i trzeba będzie znowu kupować telefon, tak samo jak w przypadku Lumii 800 czy 900 ;) Znamy te numery Nokio.

  • 0

    8. ~dgg  2012-09-04 09:56:48  host: public-gprs152875.centertel.pl

    Mnie ciekawi jak rozwinie się sytuacja z nowymi mobilnymi procesorami Atom Intela. Motorola razem z Intelem zapowiedziała event na 18.09. ciekawe co pokażą. Jeśli prawdą jest, że mają być pokazane dwurdzeniowe Atomy o poborze energii i wydajności czterordzeniowych Snapdragonów to interesująco się robi. A w dalszych planach są podobno czterordzeniowe Atomy w procesie technologicznym 14 nm. Wracając do Windows Phone 8 i monopolu procesorów Qualcomma w tym systemie ciekawi mnie jak MS się zachowa jeśli specyfikacje zapowiadanych Atomów okażą się pozostawiać w tyle procesory ARM. Czy w WP8 zostanie dodana obsługa architektury x86 (wątpię) czy też wydany zostanie w przyszłości WP9 z obsługą zarówno ARM jak i x86 do którego aktualizacji windows phony 8 oczywiście nie dostaną ;-)

  • 0

    9. ~ffgg  2012-09-04 10:03:45  host: 178.180.31.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Posiadam 800tkę od pół roku. Tzn że mogę już ją sobie wsadzić ... ?

  • 0

    10. ~miro  2012-09-04 10:18:46  host: 192.193.116.137

    Do 9 a to niby dlaczego? co nagle przestanie działać? bez jaj, Tak samo jak wchodzi nowa wersja Andka i nie wszystkie smarty go nie dostają i tutaj masz tak samo, dziwny komentarz. Mnie najbardziej interesuje kwestia BT czy będzie działać normalnie, przydałyby się Profile oraz zakładanie katalogów i odtwarzaeni Divx/Xvid oraz mkv, zobaczymy.

  • 0

    11.  2012-09-04 10:45:54

    @10 Owszem telefon będzie działać dalej ale na starym jądrze systemu co z kolei wiąże się z tym, że z nowymi aplikacjami (a tych teoretycznie powinno przybyć i powinny być znacznie lepsze jakościowo) nie ujrzy na swoim sprzęcie

  • 0

    12.  2012-09-04 11:16:53

    Czyli nie ma się co napalać, bez prawdziwego PV te telefony nie są więcej warte od 800.

  • -1

    13. ~Aaaaa  2012-09-04 11:40:49  host: ekc159.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co to niby za udogodnienie to bezprzewodowe ładowanie? Co za różnica czy telefon się podłącza kablem czy kładzie na jakiejś podstawce? I tak telefon musi w danym miejscu się znaleźć by mógł się naładować. Dla mnie to przerost treści nad formą i zwykły gadżet...

  • -1

    14. ~wziuuuu  2012-09-04 12:25:31  host: user-109-243-252-118.play-internet.pl

    Jasio dla mnie nawet gorzej, bo podczas ładowania telefonu nie można podnieść, odebrać rozmowy itp. bo to automatycznie przerwie ładowanie. Więc ładnie to wygląda na papierze, ale zastosowania dla tego nie widze. Poza tym SGS 3 też to ma, a jakoś się tym nie przechwala ... Może dlatego, że nie ma czym ?

  • 0

    15. ~Piotr  2012-09-04 12:49:48  host: dgg118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14, może dlatego, że na start nie zdążyli zrobić ładowarki ;)

  • 0

    16. ~Tomek  2012-09-04 13:00:48  host: abhn242.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 czepiasz się niepotrzebnie, zawsze przecież można podpiąć kablem. Gadżet jest fajny nie gadaj.

  • 0

    17. ~olik  2012-09-04 13:11:50  host: gnat2.ap-media.pl

    Jeśli lumia wp8 bedzie miała cene kosmiczną to Nokia niestety nie dźwignie się !!!!

  • 2

    18.  2012-09-04 21:01:36

    Piękne są te lumie! Nokia wysoko postawiła poprzeczkę jeżeli chodzi o design telefonu.

  • 0

    19.  2012-09-05 02:03:52

    wyglad wygladem. sam przymierzalem sie do 800 ale po przeczytaniu kilku testow i opinii stwierdzilem, ze WP to nie system dla mnie, bo o ile mozna wybaczyc brak pelnego BT czy brak profili to jednak brak mozliwosci wygodnego zarzadzania telefonem (tryb masowy) bez instalowania microsoftowego oprogramowania jest dla mnie duzym uniedogodnieniem... MS na sile idzie w slady Apple, a mi osobiscie przypomina to pierwsze cyfrowe odtwarzacze muzyki produkcji sony - cala muzyka musiala przesc przez program by przekonwertowac ja do formatu ATRAC albo ATRACplus... i nic nie pomoze tu design jezeli ergonomia i ogolnie pojeta wygoda uzytkowania bedzie lezala...

Dodaj swoją opinię