Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 920 cieszy się ogromnym zainteresowaniem [wideo]

Nokia Lumia 920 cieszy się ogromnym zainteresowaniem [wideo]

LuiN 22 Listopada 2012 11:18

0 0

nokia lumia 920 Nowe Nokie Lumia pchają akcje fińskiego producenta w górę. Po informacji o wyprzedaniu zapasów Nokii Lumia 920 na terenie Niemiec, akcje firmy podskoczyły o 5,5%, do 2,23 euro za akcję.

Popularność Lumii 920 nie ogranicza się jednak tylko do Niemiec. Również w USA smartfon radzi sobie bardzo dobrze - jest na drugim miejscu najlepiej sprzedających się telefonów w ofercie Amazonu (za Motorlą Droid Maxx HD 4G) - donosi w swoim raporcie Dow Jones.

Poprawa wyników finansowych największego niegdyś producenta smartfonów daje nadzieje na zmiany w rynku zdominowanym przez Androida i iOS. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że nagłe wyprzedanie zapasów Lumii 920 w Niemczech może równie dobrze świadczyć o niewielkich ich dostawach ze strony Nokii. Wszystko wyjaśni się po opublikowaniu wyników Nokii za IV kwartał.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Bloomberg, Dow Jones, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia | nokia

w sumie: 21
  • 2

    3. ~  2012-11-22 11:42:23  host: 093105201045.skierniewice.vectranet.pl

    Nokia była najlepsza ale pewien okres przestała i po przebudzeniu mocno zbładzila

  • 1

    4. ~Zbyszek  2012-11-22 11:48:05  host: auto.89-22-37-213.matrix-net.pl

    Nexus4 i iPhone5 też się wysprzedały, niech podają liczby, a nie informacje o pustkach w magazynach. Sądzę że gdyby te liczby były zadowalające to by je podali, a tak tylko czarują, żeby akcje skoczyły.

  • 1

    5. ~wacław  2012-11-22 11:51:12  host: x775.bremultibank.com.pl

    w Orange też wyprzedali

  • 2

    6. ~  2012-11-22 11:51:15  host: ip-151-248-43-8.free.aero2.net.pl

    Dziwne ludzie jesteście, ja tam jak kupuje telefon to nie patrzę na akcje frimy, bo mi to do szczęścia nie potrzebne.

  • 1

    7. ~Fobs  2012-11-22 11:59:09  host: 89-76-118-161.dynamic.chello.pl

    Na obecną chwilę na Allegro (kilka aukcji już się skończyło) naliczyłem sprzedanych 24 lumie 920, natomiast 820 chyba tylko jedną widziałem. Całkiem ładnie jak na tak drogi telefon. 820 ruszy jak cena spadnie, ja czekam jak będzie za 1500 :)

  • 2

    8. ~baboso  2012-11-22 12:10:20  host: public-gprs581071.centertel.pl

    blady strach w oczach gimnazjalistów i lanserów od jabłka bezcenny :)

  • 1

    9. ~  2012-11-22 12:11:52  host: v18-01.opera-mini.net

    Nokia nie poda danych sprzedazowych, bo wyszloby,ze krol jest nagi. Taki chłyt marketingowy a'la apple. Dobro trudno dostepne jest cenniejsze,etc. Bez wielkosci sprzedazy wiadomosc ma niezbyt wielki znaczenie informacyjne.

  • 1

    10.  2012-11-22 12:14:54

    Oby udało się wyjść Nokii na prostą. Zdrowa konkurencyjność i różnorodność na rynku, to podstawa. Po wyprowadzce Motoroli z Polski, nie chciałbym być skazany na wybór pomiędzy Applem i Samsungiem, ewentualnie jeszcze LG.

  • -1

    11. ~Piotr  2012-11-22 12:57:49  host: 156.17.156.120

    @9, a czy widziałeś, żeby ktokolwiek podawał na bieżąco takie dane? Takie informacje wypływają tylko z sprawozdań finansowych.

  • -1

    12. ~zawi  2012-11-22 13:12:58  host: 217.153.180.58

    W Finlandii jedna sieć miała 5000 sztuk w przedsprzedaży, sprzedali wszystko... http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-920-sell-out-in-finland-on-pr e-orders-alone/

  • 1

    13. ~m1k0  2012-11-22 15:00:15  host: 088156130250.radom.vectranet.pl

    Przecież te stare Lumie to towar typu Nokia N9! Telefon nad którym klamka zapadła! Nie będzie aktualizacji do aktualnej wersji 8. Kupują ludzie bo nieuczciwi naciągacze z salonów wciskają ludziom telefon zombi, brrr

  • 0

    14.  2012-11-22 16:32:15

    Można ogłaszać nowego lidera rynku. S3 się chowa.

  • -2

    15. ~sucker killah  2012-11-22 18:49:04  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @8 - a może wytłumaczysz gimnazjalisto, czym się różni lanser od Appla, od lansera od Nokii? Cena mniej więcej taka sama, funkcjonalność podobna, choć na Nokii mniejsza, bo jak na razie jest mniej aplikacji itp. itd... Rozumiem że ty i inni gimnazjaliści macie w swoich główkach taki kod, jak psy Pawłowa, widzisz jabłko - szczekasz :D Po czym jeszcze rozpoznajesz lansera, po tym że nie jeździ starym polonezem, albo golfem 2, tak jak ty, tylko dobrym samochodem? Po tym że nie ubiera się w Tesco, tak jak ty? Po czym jeszcze? idź się poradzić innych gimnazjalistów, a potem tu wróć i nam o tym opowiedz, myślę że wszyscy będą na to czekać z niecierpliwością :D

  • 2

    16. ~sucker killah  2012-11-22 18:55:46  host: 89-77-176-219.dynamic.chello.pl

    @12 - niesamowite wprost! Iphonów sprzedało się 5... milionów w pierwszy weekend, Samsungów GIII juz ponad 30 milionów, te 5 tysięcy na prawdę robi wrażenie, widać ta oszałamiająca sprzedaż ich przerosła :)

  • 0

    17. ~Hose  2012-11-22 20:24:01  host: 77-242-235-67.net.pbthawe.eu

    Świetnie, wielkie brawa dla Nokii, ale gdzie liczby potwierdzające ten ogromny sukces sprzedaży? Wiele razy już słyszałem o oszołamiających wynikach których niestety cyferki nie potwierdziły.

  • 0

    18. ~Coxxi  2012-11-23 10:59:01  host: 87-206-12-186.dynamic.chello.pl

    Ten telefon jest mój, jak tylko ceny nie co spadną. Mam w d.. przebrzydłego Androida.

  • 0

    19. ~zawi  2012-11-23 19:43:32  host: 89-68-147-32.dynamic.chello.pl

    @16, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Podałem wynik jednej sieci, nie sprzedaż globalną. Tym telefonem Nokia ma zamiar wrócić do gry, wg tego co można zaobserwować, może im się to udać. Zobaczymy przy ogłoszeniu wyników kwartalnych...

  • 0

    20. ~  2012-11-23 23:57:34  host: 213-195-146-102.ip.netia.com.pl

    N8 tez miala wrocic do gry, a zaryla o dno i dno sie oberwalo....

  • 0

    21. ~  2012-11-24 00:38:38  host: v50-13.opera-mini.net

    20 Tobie chyba telefony się pomyliły! Bzdury.

  • 0

    23. ~  2012-11-26 17:54:54  host: v15-07.opera-mini.net

    @13 to jest l920 nie 900 ,która jest nowym modelem ze wsparciem conajmniej półtorarocznym i która jóż od razu ma wp8.

Dodaj swoją opinię