Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 900 hitem w AT&T

Nokia Lumia 900 hitem w AT&T

LuiN 18 Kwietnia 2012 17:56

0 0

nokia lumia 900 10 dni po amerykańskiej premierze zaczyna brakować Nokii Lumia 900 zarówno w sklepie internetowym AT&T, jak i na Amazonie. Pierwsze wykryte błędy oprogramowania nie zniechęciły nabywców.

O problemach z utrzymywaniem sesji internetowych przez Nokię Lumia 900 szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. W ramach "pokuty" Nokia zaoferowała prezent w postaci 100 dolarów na przyszłe rachunki telefoniczne wszystkim klientom AT&T, którzy podpiszą umowę do 21. kwietnia (a także tym, którzy wcześniej ją podpisali).

Pomysł najwyraźniej wypalił, bo producent nie nadąża z produkcją smartfonu, a już zbliża się premiera urządzenia na kolejnych rynkach.




Nokia wydała już aktualizację oprogramowania i poinformowała, że liczba zwrotów telefonów w oczekiwaniu wymiany była bardzo mała - klienci woleli po prostu zaktualizować telefon.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • -1

    17. ~testuj cierpliwość z Play ;-)  2012-04-18 20:06:52  host: 202.147.254.111

    Oho, widzę, że sępy zwiedzione... myślały, że nokiowe WindowsPhone-y już padły, a tu nic z tego :-) I kurde, bardzo dobrze! Nie będzie monopolu Androida na rynku, lub niewiele lepszego duopolu Android - iOS! Większa konkurencja w branży - to lepiej dla nas wszystkich - tak to trudno zrozumieć?! Nie pytam sępów :-)

  • 0

    18. ~DeLorean  2012-04-18 20:15:46  host: 79.162.68.198

    ... Nokia jeszcze nawet roku nie jest na rynku z platformą WP7. Poczekamy -- zobaczymy. Pamiętam jak HTC wchodziło to też wieszczono niepowodzenie ale ... jest jedno co odróżnia HTC od Nokia -- HTC ODPOWIEDZIAŁO na iPhone'a we właściwym CZASIE, natomiast Nokia JEST SKAZANA na jakiś system -- padło na WPx bo czują stęchliznę Kostuchy, subtelna różnica ... prawda? Osobiście nie pracuję na Android'zie tylko na iOS i WM / WP

  • 0

    19. ~marcin  2012-04-18 20:29:10  host: esl4.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A jeszcze jest rynek chinski, który też dla nokia lumia dobrze rokuje.

  • -1

    20. ~olik  2012-04-18 20:37:46  host: G-48.glinik.pl

    zaczyna mi ise podobac Windows Phone jest bardzie intuicyjny niz android, android jest w zasadzie pusty nadrabia aplikacjami :) A sprzedaż Noki 900 to chyba sztuczne kombinacja do kupowania :0 wiadomo że Nokia leci na dno !

  • 0

    21. ~xpat  2012-04-18 20:51:55  host: 89-72-79-37.dynamic.chello.pl

    no troche sie tych sepow zlecialo. A tu wiadomosc o sukcesie a nie porazce. Coz za niefart

  • 2

    22. ~as  2012-04-18 21:18:55  host: public-gprs509711.centertel.pl

    To jest głównie wynik silnej marki Microsoft w USA, tam ludzie patrzą na produkty Microsoftu jak my na produkty Wedla. W Europie to już inna historia.

  • 0

    23. ~Dzidek  2012-04-18 23:30:21  host: ip-79-175-193-238.blue.net.pl

    Ciekawe czemu zabrakło Lumi 800 w Orange Polska?

  • 0

    24. ~dane  2012-04-19 07:59:38  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    a tak konkretnie to ile się tych Lumii sprzedało? Z tego co wiem Nokia dokłada do tego modelu.

  • 0

    26. ~mitsufan  2012-04-19 08:57:16  host: 195.160.253.4

    No dobra - a gdzie konkretne liczby? Jest to typowa dla Nokii polityka siania pozytywnego zamętu bez podawania konkretów. Podobnie było z pierwszymi Lumiami - podgrzewano w necie atmosferę pisząc jakie to jest zainteresowanie, a oficjalne wyniki wcale powalające nie są (globalnie 2 mln w ciągu Q1). Tu jest podobnie - w newsie pisze, że brakuje Lumii 900, ale czy ktoś wie ile AT&T tych Lumii zakupiło?

  • 0

    27. ~xxx  2012-04-19 09:12:22  host: 83.1.243.180

    Typowe dla Nokii?? O dobre hehe A co robi apple ? Podczas premiery ludzie ustawiaja sie w olbrzymich kolejkach, czekaja dobe albo 2, a tydzien pozniej spokojnie mozna kupic jaka wersje sie chce. Ale info juz poszlo w swiat jaki to pozadany jest nowy produkt ;) Podejrzewam, ze nokia teraz tez moze tego probowac takiej zagrywki ale bez jaj to nie jest jej typowe dzialanie ...

  • 0

    28. ~apple  2012-04-19 09:23:07  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @27 tak tylko, że po Apple ustawiają się prawdziwi ludzie, a potem w raporcie finansowym GIEŁDOWYM masz info, że sprzedali jednego tylko modelu iPhone 4s w 4Q 2011 37 mln szt. Są to konkretne prawdziwe dane. Ile wiec sprzedała Nokia?

  • 0

    29. ~dane  2012-04-19 09:26:16  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @25 - odwal się od mojej rodziny. Nokia miała 1 mld € straty za 2011 rok. Zapowiedzieli że w dwóch pierwszych kwartałach też będą straty. Wniosek = dokładają do telefonów. Skoro prawdziwy smartfon z ponad 0,5 mln aplikacji do wybory czyli iphone kosztuje 500 USD, aby przynosić zyski to nie wierzę, ze Nokia może swój telefon sprzedawać taniej i mieć zyski. Koszty produkcji są mniej więcej takie same.

  • 0

    30. ~xxx  2012-04-19 09:51:33  host: 83.1.243.180

    28 - przeciez ja nie mowie o wynikach tego marketingu tylko o samym dzialaniu! Sorry ale apple jak kazdy inny producent zaczyna produkcje sporo przed premera w sklepach. i tak przykladowo: skoro miesieczna produkcja sprzedala sie w jeden weekend to jakim cudem tydzien pozniej w sklepach jest drugie tyle? Zreszta z tego faktu glosno smial sie samsung...

  • 0

    31. ~dane  2012-04-19 10:32:42  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @30 każde działanie jest dobre jeśli przynosi skutek. Samsung sprzedał wszystkich topowych smartfonów w całym 2011 tyle co Apple iPhona 4S w 4Q więc jedyne co mogą robić to podważać strategię Apple, śmiać się z niej itd. Łatwiej to robić niż stworzyć prawdziwie kultowy nieplastikowy produkt kultu, który do tego działa rewelacyjnie.

  • 0

    32. ~xxx  2012-04-19 10:46:57  host: 83.1.243.180

    31 - a kto mowi, ze ich startegia jest zła??? Ja akurat jestem pod wrazeniem togo co robi apple! choc nie podoba mi sie, ze ludzie tak latwo sie nabieraja.... Czytaj troche ze zrozumieniem!

  • 0

    33. ~xxx  2012-04-19 10:49:55  host: 83.1.243.180

    "Smartfon jest także najlepiej sprzedającym się urządzeniem mobilny na Amazonie, największym detaliście internetowym." Nie ma jeszcze konkretnych liczb ale skoro najlepiej sprzedajacy sie to juz cos w tym jest. Chetnie jednak zobaczylbym te liczby ...

  • 0

    34. ~dane  2012-04-19 11:01:08  host: static-87-105-249-173.ssp.dialog.net.pl

    @33 bardzo dobrze sprzedawał się też HP Touchpad jak obniżyli jego cenę do 99 USD :) w parę h nie było ani jednego w magazynach Best Buy mimo, ze przez 6 tygodni zalegał na magazynach jak miał cenę iPada. Nokia robi tak samo. Obniżyła cenę Lumi poniżej kosztów, daje kupony rabatowe itd. To wszystko do czasu...

  • 0

    35. ~Lolek  2012-04-19 13:31:31  host: 212.160.172.70

    Jak pisałem o tym ze i tak ludziom przypadnie do gustu jakikolwiek inny system niz android nikt nie słuchal i co zdziwienie?;o Sprzedaje sie i bedzie sie sprzedawac bo daje sporo mozliwosci wp7 a to poczatek...za rok bedzie o wiele lepiej a andek...hmmm cóż 5.0 cherry cake?;D LOL Moje dzieci beda miały androida 12.2.3 sweet shit a i tak nie bedzie to koniec idiotycznego wyscigu wiec wole lumie i jej niedociagniecia niz idealny system,który ciagle sie zmienia i skupia ludzi do kupowania coraz drozszych urzadzen...Japonce poprostu nas zjedza ;p;p;p

  • 0

    36. ~  2012-04-19 23:45:24  host: z21-08.opera-mini.net

    Życzyłbym sobie i innym, jakiegokolwiek Androida wykonanego tak jak Lumia 800/900, Nokia N9 albo E71. To są dla mnie wzory wykonania telefonów. Dlaczego nie ma następcy E66, no przecież używanie tego to czysta przyjemność.

  • 0

    37. ~...  2012-04-19 23:57:07  host: v08-15.opera-mini.net

    @35 A niby jak zmusza? Powaznie sie pytam. To chyba raczej ludzie papke lykaja, ze trzeba miec kolejena wersje. A prawda jest taka, ze 2.3 nic nie brakuje. Mam uzywam i nie widze potrzeby zmiany na 4.0, choc aktualizacje dostane(p990). Tak mowiac serio, to jak mi nie padnie, bede go uzywal jeszcze z 2 lata. No chyba, ze wyjdzie cos powalajacego na kolana:) PS Bede troche zlosliwy i odwroce pytanie. Ile jeszcze aktualizacji potrzebobowac bedzie WP, zeby osiagnac poziom uzywalnosci androida 2.3?

Dodaj swoją opinię