Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 820 i 920 w rękawiczkach [wideo]

Nokia Lumia 820 i 920 w rękawiczkach [wideo]

Q! 8 Września 2012 04:39

0 0

nokia lumia 920Nokia Lumia 820 i 920 wyposażone zostały w nowy rodzaj ekranów, których obsługa możliwa jest nawet w rękawiczkach. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce?

Szerzej o premierze nowych Nokii pisaliśmy w tej oraz tej wiadomości.

Możliwość obsługi telefonu w zwykłych, nie przeznaczonych do tego i drogich rękawiczkach to zupełna nowość na rynku. Jak sprawdza się ona w praktyce? Lepiej niż bardzo dobrze.




Zobacz: inne filmy z kategorii Reklamy


Premiera nowych Nokii ma nastąpić w listopadzie. Będzie to idealny moment do tego, aby w terenie sprawdzić jak sprawuje się jedna z nowości na rynku mobilnym.

Czy obsługa telefonu w rękawiczkach to dobry pomysł?

Zdecydowanie tak
58.02%
Raczej tak
12.57%
Nie mam zdania
1.87%
Raczej nie
9.36%
Zdecydowanie nie
9.09%
Nie noszę rękawiczek w zimie ;-)
9.09%

Wszystkich głosujących: 374



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 820 w katalogu
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 920 w katalogu

Źródło tekstu: Nokia Innovation, wł     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 1

    4. ~  2012-09-08 09:53:00  host: z52-05.opera-mini.net

    a ja mam pytanie odnośnie w ogóle całej serii lumia. Po czym poznajecie że przyszedł sms lub mail kiedy Was nie było w pomieszczeniu? chodzi mi o powiadomienia jakąś diodą. Te klawisze pod ekranem świecą?

  • 1

    5. ~  2012-09-08 12:15:35  host: z31-05.opera-mini.net

    to może być hit wśród kobitek jeżeli będzie można uderzać paznokciem ekran

  • 1

    6. ~Artur  2012-09-08 12:49:44  host: host-192-162-95-247.derkomnet.pl

    4: Nie świecą. Trzeba podświetlić ekran i zobaczyć czy coś jest.

  • 1

    7. ~Zakrza  2012-09-08 12:55:15  host: dee85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Fajnie, że można nawet w drogich rękawiczkach.

  • 0

    8. ~  2012-09-08 14:23:33  host: 178-37-71-84.adsl.inetia.pl

    @4 ja w androidzie zainstalowałem przypominacz dźwiękowy i po sprawie

  • 0

    9.  2012-09-08 14:34:12

    Ciekawe jak to jest zrealizowane? W sumie dawno temu czytałem o łączeniu oporowych ekranów z pojemnościowymi, być może nokia rozwinęła tą technologię.

  • 0

    10. ~jarekt  2012-09-08 15:35:20  host: 77-254-2-108.adsl.inetia.pl

    @linchpin też się zastanawiam. Na pewno nie chodzi o połączenie z oporowym bo zamiast szkła musiałby mieć folie na ekranie. SE robiło coś w stylu floating pointer - rozpoznawanie palca zanim dotknie ekranu. To pewnie o to chodzi - czułość ekranu jest taka, że nawet przez rękawiczkę wyczuwa pole elektromagnetyczne. Ja swoje telefony w skórzanych rękawiczkach obsługuję, z oporami ale da się.

  • 0

    11. ~kerio  2012-09-08 17:52:58  host: abpk103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    następna nokia 940 będzie miała możliwość pisania sms i maili w rękawicach bokserskich

  • 0

    12. ~wziuuuu  2012-09-08 19:01:53  host: 70-187.tj-komputer.pl

    @4 - ja moje HTC Evo 3D też mogę obsługiwać paznokciami, nie wiem czym jest to spowodowane, ale działa :) ...

  • 1

    13.  2012-09-08 19:30:10

    Odnośnie tych diod, to jest jedna z rzeczy która mnie odepchnęła od Lumii ;) Dla mnie brak powiadomień jest kompletnie nieakceptowalną rzeczą. Takie diody, czy migające klawisze to świetne rozwiązanie, bez niego jak bez ręki dla osób które nie są non stop przy telefonie. I szkoda że tak prostej funkcjonalności nie mają właśnie te Lumie, bo to właśnie Finowie od wielu wielu lat jako chyba nawet pierwsi stosowali podświetlenie klawisza, komunikat na ekranie lub świecenie diody (w zależności od modelu). Tutaj sprzęt za 3 tysiące i tak prostej rzeczy nie ma. Szkoda. Właśnie takimi głupotami tracą klientów.

  • 0

    14. ~dd  2012-09-08 19:55:36  host: agfv53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @13 2500zł z tego co pisano wstępnie a 820 za 1900 Zł

  • 0

    15.  2012-09-08 21:02:46

    @14 lu820 coś nie za tanio? Za tyle biore od razu... :)

  • 0

    16.  2012-09-08 21:17:15

    #14 - mówisz o cenach w Niemczech. W Polsce będzie drożej bo to Polska. Na zachodzie Nexus7 też kosztuje 199$, a u nas w necie sprzedają za 1000zł. Zresztą czy to 2 czy 3 tysiące, to diody nie ma, a mogłaby być, skoro jest nawet w Emporiach.

  • 0

    17.  2012-09-08 21:20:17

    Jeśli dobrze widzę, to w końcu "komputerowa" klawiatura - sza cun, mnie drażni to przełaczanie pomiędzy literowa a symbolową. Ale nic dziwnego - na tak wielkim ekranie spokojnie się mieści.

  • 0

    18.  2012-09-09 00:16:15

    @jarekt - racja, nie pomyślałem, że ekran oporowy i szkło się raczej wykluczają :)

  • 0

    19. ~@wziuuuu  2012-09-09 00:46:36  host: 89-67-83-41.dynamic.chello.pl

    To dlatego że masz dużo metali ciężkich w organizmie. A one się w pierwszej kolejności odkładają we włosach i paznokciach.

  • 0

    20. ~mmm9  2012-09-09 00:47:46  host: 83-238-175-136.ip.netia.com.pl

    @10 raczej nie, bo lumia nie reaguje tylko na palce ;) http://youtu.be/D_k65XmPlwQ .

  • 0

    21.  2012-09-09 02:53:56

    Brawa dla noki, wkońcu mocny konkurent dla flagowych modeli innych producentów. Ciekawe kiedy dadzą 4 rdzenie

  • 0

    22.  2012-09-09 20:39:30

    Z tymi rękawiczkami na prezentacji to trochę lipa bo są materiałowe. Mojego Samsunga I5700 też mogę obsługiwać w takich rękawiczkach (działa nawet przez podkoszulkę). Gdyby to były rękawiczki skórzane to bym uwierzył ale tak to nie do końca bo wystarczy, że dotyk będzie trochę czulej ustawiony i będzie działało.

  • 0

    23. ~ADAM  2012-09-10 09:21:46  host: www2.euron.pl

    Widać przez chwilę w odbiciu że film nakręcono Nokią 808.

Dodaj swoją opinię