Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 800 bije rekordy popularności w UK

Nokia Lumia 800 bije rekordy popularności w UK

Q! 17 Listopada 2011 17:31

0 0

nokia lumia 800Brytyjski oddział Orange poinformował, że Nokia Lumia 800, pierwszy telefon Nokii z systemem Windows Phone 7, bije rekordy popularności w jego sieci.

Jak poinformował operator, zainteresowanie Nokią Lumia 800 w przedsprzedaży jest najwyższe wśród wszystkich telefonów fińskiego producenta w historii. Przewyższa ona nawet najbardziej popularne do tej pory modele N95 oraz 5800.

Telefon dostępny jest w sprzedaży na rynku brytyjskim od 17. listopada. 2 dni wcześniej, czyli 15. listopada, pojawił się m.in. w Niemczech oraz we Francji. W tej drugiej zainteresowanie modelem jest również bardzo wysokie, o czym wcześniej informowali już przedstawiciele Microsoftu.




Nokia Lumia 800 oferuje m.in. 3,7-calowy ekran ClearBlack AMOLED, 8 Mpix aparat fotograficzny z optyką Carl Zeiss Tessar, 16 GB pamięci wewnętrznej oraz procesor Qualcomm Snapdragon 1,4 GHz. Szerzej o tym telefonie pisaliśmy w tej wiadomości.

Tymczasem egzemplarz telefonu (w kolorze czarnym) jest już od 15. listopada, czyli od dnia światowej premiery, w redakcji TELEPOLIS.PL. Na szerszą recenzję urządzenia trzeba będzie jednak chwilę zaczekać. Podobnie jak i na polską premierę telefonu, która ma nastąpić w styczniu 2012 roku.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: thenextweb.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 29
  • 0

    10.  2011-11-17 18:47:50

    @9: bardzo odkrywczy tekst pod linkiem. jesli ktos spodziewal sie startu na poziomie ip4s to musial na glowe upasc. juz to, ze nowy sprzet na nowym systemie ma lepszy start od dotychczasowych rekordzistow u samej nokii jest duzym osiagnieciem dajacym spore szanse na zwiekszenie sprzedazy z czasem

  • 0

    11.  2011-11-17 18:53:50

    nawiasem mowiac rewelacyjny czas na start maja. ip4s moze i sprzedal sie swietnie, ale poziom zadowolenia nabywcow ma wyraznie nizszy niz wczesniejsze modele, o androidzie coraz czesciej pojawiaja sie opinie nie najlepsze rowniez (kiepska wydajnosc na tanszych modelach, rozwarstwienie)... do tego zmasowana promocja lumii (w uk jest naprawde mocno reklamowana). maja szanse.

  • 0

    12. ~  2011-11-17 19:04:49  host: z15-11.opera-mini.net

    @bob 8. A czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież w artykule wyraźnie pisze że ten telefon bije rekordy popularności ze wszystkich modeli Nokii ani słowa porównania nie ma do Apple czy innych firm.

  • 2

    13. ~  2011-11-17 19:13:27  host: z15-11.opera-mini.net

    Czas pracy baterii podany przez producenta jest chyba mocno przesadzony ale nawet gdyby o 15% to i tak byłby rewelacyjny jak na taką pojemność w dodatku dłuższy czas pracy na 3G niż na 2G. Brak slotu na kartę pamięci i wideo rozmów dla niektórych dyskwalifikuje ten telefon.

  • 0

    14. ~  2011-11-17 19:23:27  host: 85.219.163.66

    Wp7 jest dużo lepszy niż android, sam mam tel z andkiem i żałuję że nie poczekałem trochę na tel z WP7.

  • 0

    15. ~  2011-11-17 19:28:39  host: 85.219.163.66

    @13 A po co komu karta pamięci jak masz 16 gb wbudowanej pamięci? prawdopodobnie 90% użytkowników tel. i tak nie będzie miało jej czym zapełnić

  • 1

    16. ~koperek  2011-11-17 19:42:44  host: aul34.internetdsl.tpnet.pl

    @15 Chociażby po to, by w razie potrzeby wyjąć ją, włożyć do czytnika i zgrać/wgrać potrzebne dane (Oczywiście w przypadku kiedy nie zabrało się kabla ze sobą. Z kolei czytnik można przypiąć do kluczy jako breloczek i zawsze mieć przy sobie). Często takie sytuacje mi się zdarzają dlatego telefon bez slotu na kartę przynajmniej u mnie nie wchodzi w grę.

  • 0

    17. ~zenek  2011-11-17 19:48:07  host: 7.162.91.79.rev.sfr.net

    We Francji Lumia 800 to na obecną chwilę nr 1 u wszystkich operatorów

  • 2

    18.  2011-11-17 19:49:46

    @16: ja na prsyklad nosze jako breloczek maly odbiornik bluetooth na usb :). fakt, ze wczesniej podobnie jak Ty nosilem czytnik kart :)

  • 0

    19.  2011-11-17 20:36:53

    @18 fajnie, ale BT w WP7 uniemożliwia przesył danych.

  • 0

    20. ~Mera  2011-11-17 20:45:45  host: adsw144.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @2 i 8 - ale pech ! Ten news jest po prostu diametralnie niezgodny z waszą niepodważalną i świętą teorią związaną z kultem jabłuszka lub zielonego ludka. Rzeczywiście to bezczelność takie okropieństwo o Nokii podać do wiadomości.Na koniec proszę tylko was o szczerą odpowiedź na podstawowe pytanie - czy mieliście tą Lumię w ręku i czy choć troszkę liznęliście akurat na niej w praktyce WP7? Bo powoływanie się na jakieś wyimaginowane opinie nieznanych operatorów i analityków nie wnosi do tej dyskusji nic ciekawego i twórczego.

  • 0

    21. ~  2011-11-17 21:12:35  host: 89-77-101-152.dynamic.chello.pl

    W Francji Nokia Lumia800 według TOP50 PHONE HOUSE.FR Na pierwszym miejscu sprzedarzy smartfonów

  • 0

    22.  2011-11-17 21:31:05

    @19 : a to gorsza sprawa. faktycznie przegapilem to. no coz... zostaje skydrive w takim razie

  • 0

    23.  2011-11-17 21:55:26

    emm, a gdzie te komentarze o końcu Nokii, o tym że telefonów z WP7 nikt nie kupi, że to złom, co tam jeszcze było, nie pamiętam już co pisałem rok temu. Nie mnie jednak, brawo Nokia, powoli, powoli, a Nokia jeszcze się mocno odbuduje:-)

  • 0

    24. ~gekon  2011-11-17 23:00:14  host: host-109-107-2-57.ip.jarsat.pl

    nie potrzeba karty pamieci bo za darmo klienci otrzymaja 25GB w tzw "Chmurze"

  • 0

    25.  2011-11-18 08:51:43

    @8 Dobrze prawi. Tytuł wskazuje że Nokia bije wszystkich producentów a chodzi TYLKO o to że ten model nokii sprzedaje się lepiej niż inne telefony tej marki. Czyli tak naprawdę nokia jest lipna a ten model jest najmniej lipny.

  • 0

    26.  2011-11-18 08:53:27

    Aha żeby nie było to nie jestem zwolennikiem ani jabłuszka ani zielonego ludka. Wogóle nie jestem zwolennikiem żadnego systemu. Dla mnie telefon jest do rozmów i smsowania.

  • 0

    27.  2011-11-18 08:55:38

    Właśnie doczytałem pierwszy akapit i odwołuję moja wypowiedź @25

  • 0

    28. ~Singel  2011-11-18 15:23:06  host: acle2.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @Mera Na ch..j mi telefon z angielskim interfejsem???WM7 raczkuje,a iOS i Android to dorosłe osobniki.Ja nie jestem zamknięty na żaden system.Jeżeli Windows rzeczywiście przewyższy IOSa i Androida,to nie wykluczam zakupu telefonu z Wimdowsem.Jedyne co mnie zniechęca,to wirusy.Architektura NT tego systemu umożliwia bardzo łatwe zainfekowanie,podobnie jak wszystkich Windowsów.

  • 0

    29.  2011-11-18 19:12:23

    @28 akurat jeśli o wirusy chodzi to Android dużo gorzej wypada. Nie ma czegoś takiego jak WM7, jest WP7 a raczej WP7.5 mango jak najbardziej po polsku.

Dodaj swoją opinię