Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 730 na pierwszych zdjęciach

Nokia Lumia 730 na pierwszych zdjęciach

orson_dzi 7 Sierpnia 2014 22:53

9 3

lumia730 Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia Nokii Lumia 730, następcy modelu 720.




Nokia Lumia 730 okazała się być Nokią Superman, o której informowaliśmy kilka dni temu. Smartfon zgodnie z obecnie panującą modą będzie nastawiony na zdjęcia typu selfie, do czego posłuży przedni aparat o rozdzielczości 5 Mpix. Odnośnie głównego aparatu nie ma jeszcze pewnych informacji, ale wszystko wskazuje na to, że będzie on wykonywać zdjęcia w niespotykanej dotąd rozdzielczości 6,5 Mpix. Lumia 730 będzie posiadać wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala o rozdzielczości 720p. Jej motorem napędowym będzie czterodzeniowy procesor taktowany zegarem 1,2 GHz (najprawdopodobniej typowy dla średniej półki Snapdragon 400) w parze z 1 GB pamięci RAM. Wbudowana pamięć ma wynosić 8 GB.


Smartfon na zdjęciach pracuje pod kontrolą nieznanej do tej pory aktualizacji systemu Windows o nazwie Debian Red. Ma to sens biorąc pod uwagę alfabetyczne nazewnictwo kolejnych wersji systemu (po Amber, Black i Cyan).


Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji na temat ewentualnej daty wprowadzenia smartfonu na rynek, jak również możliwej ceny.

Źródło tekstu: WPcentral     

w sumie: 13
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    1. ~STOP  2014-08-07 22:59:03  host: 89-72-31-63.dynamic.chello.pl

    Czekam na 40 calowego smartfona MINI.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    2. ~skalarek  2014-08-07 23:09:58  host: 29-214-238-46.siec.alfa.pl

    Wyświetlacz 4.7 cala - pasek z przyciskami. A pod wyświetlaczem i tak mnóstwo niewykorzystanego miejsca. Absurdów Microsoftu ciąg dalszy.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    3.  2014-08-07 23:15:55

    "Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia następcy Nokii Lumia 730, następcy modelu 720." - drodzy Redaktorzy. Zacznijcie w końcu czytać teksty przed ich opublikowaniem...

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    4. ~Roman  2014-08-07 23:25:19  host: rubi-con.net

    Lubia z Debianem? To jest własciwy Linux na ten telefon

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    5. ~pabloki  2014-08-08 07:16:58  host: ec2-54-236-252-50.compute-1.amazonaws.com

    jak mozna podnieac sie teleonami , przeciez kazdy ma praktycznie to samo. nazwa okropna .

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    6. ~  2014-08-08 08:21:25  host: public-gprs296205.centertel.pl

    @2, tak własnie. Na półce z fonami w Euro AGD od Lumii 1520 większy jest tylko... 8-calowy tablet :)
    M$ powinien zmienić nazwę marki, bo dzisiejsze Nokie w niczym nie przypominają pierwszych telefonów. I nie chodzi tu oczywiście o różnicę między klasyczną obudową a dotykowcem tylko o filozofię niezawodnego i ergonomicznego urządzenia. Kiedyś każdy mógł znaleźć dla siebie coś wśród telefonów Nokii, dziś wszystko klepane na jedno kopyto...

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7.  2014-08-08 08:57:17

    Parametry jak Moto G poza aparatami, a WP jest mniej wymagający od Androida. Trzeba się tylko wyposażyć w sporą kartę pamięci 10 klasy na aplikacje i będzie w kosztowała tak z 700zł to będzie hit.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    8.  2014-08-08 09:10:22

    @ to po jaka cholerę wchodzisz na tą stronę!nie chcesz gadać o telefonach to zaloguj się na samosia.pl a nie tu.NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA TO NIE MÓW!

    @6 prawda jest taka że dziś telefon (o zgrozo!) coraz rzadziej służy do dzwonienia. Pan Aleksander Bell pewnie teraz siedzi na górze i zastanawia co się stało z jego wynalazkiem. a co do wytrzymałości to niestety nikomu na niej nie zależy a już najmniej producentowi- dla nich najlepiej jak byśmy telefon wymieniali co kwartał.niestety nokia która kiedyś spadając na beton sprawiała że on pękał teraz jest chyba jednym z najbardziej zawodnych urządzeń i tu microsoft powinien troszeczkę popracować bo pomimo wielu zalet lumii strach to kupić żeby nie zepsuło sie podczas uruchamiania.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    9.  2014-08-08 12:53:48

    Zapowiada się ciekawie a co do wytrzymałości Nokii to nie piszcie ze jest slaba ;) mam lumie 925 z obudowa do lądowania indukcyjnego. Spadla mi juz pare razy na beton , panele i inne a jedyny feler który się pojawił to lekkie obicie aluminiowej ramki ;)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    10.  2014-08-08 13:05:57

    Oczywiście chodziło i "ladowania" ;) ah te korekty

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    11.  2014-08-08 16:08:24

    bardziej chodziło mi nie o urazy mechaniczne tylko awarie softu czy ogólnie urządzeń. tanie lumie typu 520 itp w salonach komórkowych tirami na serwisy jeżdżą-i tu odpowiedź od razu do tych co krzykną "ja mam i jest ok!". nie 100% tanich lumii jest awaryjna ale bardzo duży odsetek....nie wierzycie zapytajcie w salonach:)

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    12. ~ukasz  2014-08-08 16:25:45  host: 31-179-245-79.pawluk.org

    coś mi tu nie gra. Microsoft zostawił sobie markę Nokia? a nie miał produkować nowych telefonów już pod swoją marką? Microsoft Lumia?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-08-08 16:48:15

    prawo do znaku NOKIA mcrosoft ma do końca 2016 roku(poprawcie jeśli się mylę)skoro miał by sam robić telefony to po co wydawać miliony $ na zakup nokii ...a no po to żeby mięć już markę która coś znaczy na rynku i ma bardzo duże zaufanie wśród klientów. w takiej polsce najwięcej sprzedaje się telefonów ....nokii (podobno mają ok 40 polskiego rynku)

Dodaj swoją opinię