Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: Lumia 710 i Lumia 800 z nowym oprogramowaniem już 27. czerwca

Nokia: Lumia 710 i Lumia 800 z nowym oprogramowaniem już 27. czerwca

LuiN 25 Czerwca 2012 16:44

0 0

27. czerwca użytkownicy Nokii Lumia 710 i Lumia 800 będą mogli cieszyć się nowym oprogramowaniem dla ich telefonów, dzięki któremu włączą funkcję mobilnego hotspota czy zyskają nowe narzędzia do rejestrowania i obróbki zdjęć.

Aktualizacja oprogramowania przyniesie ich użytkownikom wiele użytecznych funkcji, do których należą: udostępnianie Internetu z użyciem Wi-Fi, wyciszanie dźwięku nadchodzącego połączenia poprzez obrócenie telefonu (Flip to silence), nowe aplikacje (Camera Extras, Counters, udostępnianie kontaktów i inne).

Wiele osób ucieszy funkcja Play To, umożliwiająca łatwe udostępnianie multimediów na telewizorach podłączonych do tej samej sieci lokalnej (standard DLNA). W późniejszym terminie nowe aplikacje będą dostępne również dla użytkowników Nokii Lumia 610 i Lumia 900.




Aktualizacji dokonać można będzie za pośrednictwem Zune. 27. czerwca aktualizacja będzie dostępna dla wszystkich Nokii Lumia 710, za wyjątkiem tych, których Firmware revision kończy się cyframi 121xx oraz Nokii Lumia 800, za wyjątkiem tych z firmwarem kończącym się ciągiem 122xx.

Źródło tekstu: unwiredview, Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • -2

    1.  2012-06-25 16:57:55

    Póki nie ma bluetooth z przesyłaniem plików oraz możliwości zarządzania pamięcią wewnętrzną telefonu to WP7, WP8 czy nawet WP10 dla mnie nie istnieje.

  • 0

    2.  2012-06-25 17:00:21

    Czyli nie będę płacił za coś nad czym nie mam pełnej kontroli...

  • 0

    3.  2012-06-25 17:03:08

    @1 jak Ci BT potrzebne to nawet nie ma co myśleć.

  • 0

    4. ~totori  2012-06-25 17:03:23  host: afpw210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    27 czerwca pierwsze Nokie w Polsce dostaną tę aktualizację czy gdzieś na świecie ?

  • 0

    5.  2012-06-25 17:23:45

    smiesznie, nowe nokie na wp7 utraca juz wsparcie, a te na symbianie dalej maja aktualizacje

  • 0

    6.  2012-06-25 17:53:16

    Już mam poprzez NCS. Wszystko ładnie śmiga. Spory postęp jest ale najważniejsze jest to, że bateria mi wytrzymuje już prawie 4 dni, zamiast 2 jak do niedawna.

  • 0

    7.  2012-06-25 18:24:49

    @6 Lumia 710 czy 800?

  • 0

    8. ~  2012-06-25 19:16:25  host: z53-12.opera-mini.net

    Jesteście pewni że to chodzi o aktualizację do 7.8 a nie do Tango?

  • 0

    9. ~Artur  2012-06-25 19:26:47  host: host-192-162-95-244.derkomnet.pl

    27 czerwca rozpoczyna się aktualizacja do Tango, a nie do 7.8.

  • 0

    10. ~Djkam  2012-06-25 19:55:39  host: dag150.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś wam się pomyliło oglądaliście konferencje Microsoftu w sprawie WP mówili o Tango (czyli 7.5 refresh lub potocznie zwaną 7.6 tango co w rzeczywistości jest 7.10.8773) WP 7.8 jest jeszcze nie dokończony a aktualizacja ma ruszyć po premierze Windows Phone 8 i zaprezentowaniu urządzeń . I to na tyle

  • 0

    11. ~pisul  2012-06-25 20:53:06  host: nat1.res.pl

    Czy Nokię można jeszcze uratować? - http://www.gsmmaniak.pl/122675/nokia-kryzys/

  • 0

    13. ~kuba  2012-06-25 21:15:20  host: ip-78-30-106-134.free.aero2.net.pl

    #12 możesz wyjaśnić tym co nie mają Audi albo VW?!:)

  • 0

    14.  2012-06-25 21:44:34

    9, 10 - macie absolutną rację. News ma już naniesione poprawki. Dziękuję za zwrócenie uwagi.

  • 0

    15. ~haskien  2012-06-25 21:59:47  host: staticline55222.toya.net.pl

    Ja nie wiem czy w tej aktualizacji jest tyle nowości. Mam LG Swift (Optimus) 7 i np. udostępnianie po Wi-Fi mam w ustawieniach (nazwane dostęp do internetu). Funkcję Play To spełnia aplikacja SmartShare. Ja nie wiem czy te Nokie miały tak okrojony firmware czy to mój telefon ma nadzwyczajne funkcje. Dodam, że to wersja 8107, więc Mango :D Zamiast wprowadzać jakieś dziwne poprawki, które u mnie de facto już są (nie wszystkie, ale są) powinni skupić się np. na kilku regulatorach głośności. Bo staram się pamiętać, ale nie zawsze sprawdzę czy mam telefon podgłoszony na max i po graniu czy słuchaniu muzyki i zostawieniu go na trochę w innym miejscu niż ja mam kilkanaście nieodebranych połączeń etc. Niby pierdoła i co poniektórzy podniosą głos, że trzeba sprawdzać. Ale po jakimś czasie męczy co chwila sprawdzanie poziomu głośności żeby w razie czego usłyszeć połączenie czy nową wiadomość.

  • 0

    16. ~shq  2012-06-26 16:13:41  host: ip-46-21-214-87.nette.pl

    1750.0805.8773.12220 dla lumii 800 juz dostepne na serwerach nokii co prawda jest to wersja UK ale ma PL jezyk

  • 0

    17. ~  2012-08-06 11:49:20  host: aczx190.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dlaczego dla niektórych uzytkowników lumii 800 nie pojawia się aktualizacja, ja nie mam takiej możliwości chyba od maja

  • 0

    18.  2012-08-06 11:51:36

    @17 - zobacz na XDA-Developers i metodę "CAB Sender".

Dodaj swoją opinię