Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 630 - pierwsza Lumia dual SIM

Nokia Lumia 630 - pierwsza Lumia dual SIM

LuiN 3 Kwietnia 2014 09:55

7 1

nokia lumia 630 Nokia zaprezentowała smartfony Lumia 630 (dual SIM) i Lumia 635 (LTE). Oba trafią do sprzedaży z zainstalowanym Windows Phone 8.1 i kusić będą przystępną ceną.



Nokia Lumia 630 do zaoferowania ma wariant z dwoma gniazdami na kartę SIM i łączność HSPA+, Lumia 635 ma jedno gniazdo na kartę SIM, ale oferuje też łączność LTE. Poza tym specyfikacje obu smartfonów są niemal identyczne.

Zobacz: Microsoft zaprezentował Windows Phone 8.1




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

W nowych Lumiach z niskiej półki dostajemy 4,5-calowe wyświetlacze ClearBlack IPS LCD o rozdzielczości 854 x 480 pikseli, pokryte szkłem Gorilla Glass 3. Przyciski systemowe przewędrowały z obudowy na wyświetlacz, co pozwoliło obniżyć koszty produkcji telefonów. Smartfony bazują na energooszczędnej platformie Qualcomm Snapdragon 400 z czterema rdzeniami 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej, którą rozbudować można kartami pamięci o pojemności do 128 GB. Nie zabrakło Wi-Fi b/g/n, jest Bluetooth 4.0 i aparat fotograficzny z matrycą 5 Mpix - niestety pozbawiony lampy błyskowej.

Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony

Nokia Lumia 630 trafi do sprzedaży już w maju, w cenie 119 euro za wariant standardowy i 129 euro w wariancie dual SIM. Na Lumię 635 poczekać będzie trzeba do czerwca - zadebiutuje w cenie 139 euro, a więc będzie jednym z najtańszych na rynku smartfonów wyposażonych w łączność LTE.

W Polsce Nokia Lumia 630 w wersji dual SIM dostępna będzie od maja w cenie 649 zł. Ceny pozostałych wariantów będą podane w późniejszym terminie.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 630 w katalogu.
Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu Nokia Lumia 635 w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: lumia 630 | lumia 635 | nokia | windows phone 8.1

w sumie: 25
  • 0

    6.  2014-04-03 12:16:03

    Szkoda, że brak osobnych przycisków funkcyjnych (na obudowie). Zajmują tylko niepotrzebnie ekran.

  • 1

    7.  2014-04-03 12:25:51

    5, patrz ostatni akapit tekstu, dodałem polską cenę.

  • 1

    8. ~  2014-04-03 12:55:33  host: n13-08-06.opera-mini.net

    orange już pewnie negocjuje z ms żeby pozwolili im zakładać sim locki i będzie lumia na jedno sim orange na abonament i drugi sim orange na karte,lumia w wydaniu orange :)

  • 1

    9. ~Chłopak z wioski  2014-04-03 13:28:39  host: ip-78-30-86-89.free.aero2.net.pl

    No bez jaj 512 RAM?

  • 0

    10. ~Mikers  2014-04-03 13:32:39  host: 88-199-94-65.tktelekom.pl

    512 ram a taka lumia 525 ma 1gb ram .

  • -1

    11. ~manyga  2014-04-03 13:43:57  host: sirius.ccig.pl

    @9 @10 Używałeś ty kiedyś WP że tak płaczesz o ten ram, oczywiście że nie x)

  • 1

    12. ~soq  2014-04-03 14:28:47  host: 194.93.124.1

    dosystemu moze nie, ale juz teraz masz aplikacje, ktore wymagaja przynajmniej 1gb ram. No ale widocznie tak intensywnie uzywasz tego systemu;]

  • 2

    13. ~  2014-04-03 15:31:20  host: z24-09.opera-mini.net

    to a 600zl wolę Mtorollę G. Super sprzęt

  • -1

    14. ~nn  2014-04-03 16:14:27  host: 89-78-151-254.dynamic.chello.pl

    Następca 520 się szykuje? Co do RAM, to ma być budżetowy smartfon (650zł), więc zapewne cieli po kosztach ile się dało. Zapewne wyjdzie coś między 930, a 630, o specyfikacji optymalnej dla średnio wymagającego użytkownika.

  • 0

    15. ~dred  2014-04-03 20:16:42  host: host-89-238-20-37.smgr.pl

    Od kiedy 129? to prawie 650 zl? Wedlug mnie 130x4 to 520. Polacy maja placic 130 zl wiecej niz na zachodzie, bo tacy bogaci jestesmy czy jest sensowniejszy powod?

  • 0

    16. ~  2014-04-03 20:57:47  host: bqh108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    taaaa, Nokia ma swój dziwny kurs: 1 Euro to około 5 zł, a czasami ponad 6 zł ...

  • 0

    17. ~Kresek  2014-04-03 21:25:36  host: 178-36-189-139.adsl.inetia.pl

    I teraz mam dylemat. Kupić nokię Lumię 720 czy poczekać i kupić Lumię 630? Jedynym minusem jaki widzę w 630 to brak diody LED...może szczegół, ale dla mnie to się liczy. Ciekaw też jestem czy te przyciski które są na dole to przyciski na obudowie czy wyświetla je wyświetlacz? Bo po obejrzeniu zdjęć i filmików nie mogę jednoznacznie stwierdzić.

  • 0

    18. ~Kresek  2014-04-03 21:27:13  host: 178-36-189-139.adsl.inetia.pl

    Oooo poprawiam się - jest napisane, że przyciski są na wyświetlaczu czyli kolejny minus.

  • 0

    19. ~Taktak  2014-04-03 21:54:17  host: 89.191.135.245

    z jednej strony brak diody to spory minus (latarka zaskakująco często się przydaję), z drugiej jednak strony 630'tka robi dość dobre wrażenie

  • 0

    20.  2014-04-04 09:24:06

    512 MB pamięci RAM na Androidzie i to samo na Windows, to różnica?
    Na Windows wystarcza, na Androida już nie do końca?

  • 0

    21. ~  2014-04-04 09:26:53  host: user-94-254-203-51.play-internet.pl

    @20 wystarcza na Android 4.4, który już jest lepiej zoptymalizowany.

  • 0

    22. ~caahir98  2014-04-04 12:53:10  host: 89-68-57-118.dynamic.chello.pl

    @15 Pamiętaj, że sugerowane ceny zawsze podawane są netto. W każdym kraju podatek jest inny więc trzeba go doliczyć.

  • 0

    23. ~dred  2014-04-04 13:17:26  host: public-gprs320301.centertel.pl

    @22 129? to ceny netto, czyli po opodatkowaniu. Znaczy juz z vatem, ktory w UE jest na podobnym poziomie jak u nas. Czyli nadal przelicznik u Nokii 1?=5 zł.

  • 0

    24. ~J  2014-04-04 20:59:34  host: dhcp95-108-121-124.eaw.com.pl

    Wszystko się zgadza - 129 ? netto po kursie 4,2 daje 541 zł + 23% vat to 666 zł.

  • 0

    25. ~dred  2014-04-05 06:05:49  host: host-89-238-20-37.smgr.pl

    CY wy nie potraficie czytac? Wyraznie jest napisane "Nokia Lumia 630 trafi do sprzedaży już w maju, w cenie 119 euro za wariant standardowy i 129 euro". Za tyle beda sprzedawane i to sa ceny z vatem, ktort na zachodzie bywa wyzszy niz u nas. 129x4,17=537 zl. Akcyzy czycla nie ma. Czyli nadal u nas drozej o ponad 100 zl.

Dodaj swoją opinię