Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 625 - szybka i dla rozrywki

Nokia Lumia 625 - szybka i dla rozrywki

sirmark 23 Lipca 2013 13:50

11 1

nokia lumia 625 Nokia zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego smartfona Nokia Lumia 625.

Nokia Lumia 625 to kolejna pozycja w serii Lumia. W budowie o wymiarach 133.2 x 72.2 x 9.2 mm i masie 159g zamontowano 4,7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości WVGA (480x800 pix), ze zwiększoną czytelnością w świetle słońca, trybem wysokiej jasności oraz wysoką czułością na dotyk.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy Snapdragon S4 1,2 GHz, wspierany przez 512 MB pamięci RAM. Telefon ma 8 GB pamięci, z możliwoścą rozbudowy kartami microSD do pojemności 64 GB. Do tego dochodzi 7 GB pamięci w chmurze (SkyDrive). Szybką łączność zapewni technologia HSPA+ (HSDPA 42,2 Mb/s, HSUPA 5,76 Mb/s oraz LTE kategorii 3 (DL: 100 Mb/s, UL: 50 Mb/s). Całość działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8 z aktualizacją Nokia Lumia Amber.

W smartfonie znalazł się aparat cyfrowy 5 Mpix z autofocusem i wieloma funkcjami, dostępnymi w zapowiedzianym niedawno modelu Lumia 1020. Wśród nich są m.in. zintegrowane aplikacje fotograficzne, takie jak Nokia Smart Camera, która umożliwia usuwanie ze zdjęć zbędnych obiektów, a także Nokia Kinograf, która ożywia wspomnienia, dodając do zdjęć ruch.




nokia lumia 625 Dostępna w smartfonie aplikacja Nokia Muzyka umożliwia bezpłatny strumieniowy odbiór muzyki bez reklam, rejestracji czy abonamentu. By słuchać ulubionych utworów w trybie offline, użytkownicy mogą pobrać wcześniej listy odtwarzania. Ponadto we współpracy z firmą Coloud Nokia przygotowała słuchawki Boom, które zaawansowane rozwiązania akustyczne oferują w przystępnej cenie. Słuchawki zawierają wbudowany mikrofon oraz przyciski do sterowania połączeniami głosowymi i odtwarzaniem muzyki.

Nokia Lumia 625 będzie dostępna w kolorze pomarańczowym, żółtym, jasnozielonym, białym i czarnym z wymiennymi obudowami do lepszej personalizacji. Sprzedaż telefonu rozpocznie się w Europie w III kwartale.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 15
  • 0

    1. ~Johny11  2013-07-23 14:24:05  host: ip-185-4-212-3.free.aero2.net.pl

    Ciekawe ile to na tych 2000 mah wytrzyma...

  • 1

    2. ~TurboDymoMan  2013-07-23 14:26:01  host: 195.243.131.130

    Jak to nie należy do gimbiozy, ani nie musi się "stajlować" na bogatszego niż jest jeżdząc autobusem miejskim, ewentualnie jak kto już wyrósł z leczenia kompleksów przed kolegami w podstawówce highendowym telefonem to ta nokia jest całkiem spoko co codzinnego użytku! Wystarczająco duża, na skraju tego co "za duże", poczta, nawigacja, czytnik kodów, aparat, internet... czego chcieć wiecej? a że komuś nie pójdzie tyle a tyle fps-ów w grze na maksymalnych ustawieniach?? tym się jarają dziesięciolatki, wkładając do highendów karty prepaid i dodatkowo jarające się na forach tym, gdzie jest roczna ważność konta za 5 złotych, bo więcej kieszonkowego od mamusi nie dostają! tak więc używają sprzętu w 99% offline, do tego korzystają z 5% możliwości, ale jarają sie bo highend to podstawa:) a nokia budżetu nie zrujnuje, nie poszpanuje się tak tym jak iPhonem..., ale nie szkoda wsadzić do torby, do kieszeni idąc na narty....

  • -2

    3.  2013-07-23 14:37:45

    Też nie rozumiem podniecania się liczbą aplikacji na dany system...ważne jest tych kilka których się używa. Używam Androida na tablecie o gorszej konfiguracji i do przeglądania netu, oglądania filmów, słuchania radia/mp3, czytania PDFów itp. spokojnie wystarcza. I system nie gra roli przy takim wykorzystaniu bo chyba da się to zrobić na wszystkich systemach. Wybór padł na sprzęt z Androidem tylko ze względu na gry właśnie bo lubię pograć :). No a bateria 2000mAh rzeczywiście starczy na jakieś 3h ciągłego używania...czyli bez szału. Nie to co moja Nokia 112 z baterią 1400... :D

  • 1

    4. ~dag  2013-07-23 15:35:19  host: 213-17-201-42.ip.netia.com.pl

    Słuchawki w komplecie? Cena?

  • -3

    6. ~dav  2013-07-23 17:02:54  host: host-52-81.compi.net.pl

    co drugi news na każdym portalu to Lumia, Nokia, M$ ... wiem że dobrze płacą za reklamy, ale ileż można!?

  • 0

    7. ~  2013-07-23 17:05:03  host: public-gprs515099.centertel.pl

    Można, bo WP po prostu działa, w przeciwieństwie do Twojego ukochanego Androida!

  • 0

    8.  2013-07-23 17:18:25

    Fajny telefon! Chyba wymienię mojego 3 letniego Iphona 3GS właśnie na ten model :)

  • 1

    11. ~lui  2013-07-23 19:28:05  host: 89-70-62-187.dynamic.chello.pl

    nokia sie skonczyla i raczej nie zmartwychstanie tak jak sony na rynku telefonow komorkowych

  • 2

    12. ~dre  2013-07-23 20:08:22  host: public-gprs463921.centertel.pl

    Sam sie skonczyles, dzieciaku.

  • 0

    13.  2013-07-23 20:34:29

    Szkoda, że Nokia wybrała WP, ale nie dlatego że to właśnie WP tylko dlatego, że nie ma Nokii z WP i z Maemo/Androidem. Zaraz ktoś napisze, że on woli WPhone...świetnie, ale przecież można mieć w ofercie telefony z WP i Andkiem, prawda ? Gdyby tak wypuścili nową wersję czegoś w stylu N82/95/ SEC905 z "dużą" baterią i dobrym wykonaniem. Nokia tylko z WP jest uzależniona od widzimisię Microsoftu, od tego jak on planuje (lub raczej nie) rozwój systemu, od jego marketingu itd. Szkoda, bo pewnie gdyby od 2-3 lat walczyli też na polu Androida to Samsung i reszta tj. chińszczyzna nie zdobyłaby tak dużych udziałów w rynku, wybór tylko i wyłącznie WP to spadek udziałów. Ostatnie wyniki kiedy mieli jeszcze Symbiana były lepsze niż te za ostatni kiedy mają tylko Lumie. ///////Telefon nawet, nawet, ale mogli już dać 1GB przyszłościowo, do tego cena ze słuchawkami... i ten kolor, bardzo jaskrawy, typowo młodzieżowy, lepszy byłby nawet granat, czerń, lekko matowy.

  • 1

    14. ~Johny11  2013-07-23 22:06:48  host: ip-37-209-154-24.free.aero2.net.pl

    @13, to, że wkroczyli w lumie to dobrze, bo cena jednostkowa poszła w górę i mimo mniejszej sprzedaży mają mniejszą stratę. Wychodzą na prostą, bo sprzedaż Lumii rośnie. Poza tym to są dobre telefony.

  • -1

    15. ~Punk  2013-07-24 01:59:18  host: 176.100.195.85

    Jakby dali lepszą baterie i przede wszystkim więcej pamięci RAM i cena nie byłaby jakaś z kosmosu jak za ten model to może i by było jakieś zainteresowanie, a tak nie wróże im dużej sprzedaży i prędzej splajtują dzięki MS niż coś zarobią na tym module i innych tym podobnych.

  • 0

    16. ~gregor  2013-07-24 23:19:34  host: 46.22.174.138

    Bo nie można być dobrym mając milion systemów opera cyjnych i tyle a windows phone jest coraz lepszy ja chciałbym wypunktować tylko, że taki galaxy s3 z waszym ukochanym androidem i wasz wzór nie miał internetu LTE i wolniej łąduje strony internetowe niż ta lumia na pewno... dwa że galaxy s3 nie miał super czułego wyświetlacza i 3 że miał 4,8 cala i baterię 2100 mah a ta lumia ma 4,7 i 2000 mah czyli róznica nie wielka a mniejsza różnica powoduje to że bateria będzie mniej drenowana.

  • 0

    17. ~gregor  2013-07-24 23:20:22  host: 46.22.174.138

    No i zapomniałem dodac ze to będzie tani telefon konkuret dla takich lg l9 itp.

  • 0

    18. ~m76  2013-07-30 11:12:50  host: 89-71-26-122.dynamic.chello.pl

    S3 mial net LTE, tylko ze wersja 2rdzeniowa.

Dodaj swoją opinię