Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 620 - tani smartfon z WP8 i NFC

Nokia Lumia 620 - tani smartfon z WP8 i NFC

WitekT 5 Grudnia 2012 13:40

1 0

nokia lumia 620 Nokia zaprezentowała dziś nowy model z Windows Phone 8 - Lumię 620. To trzeci model tego producenta z WP8, tym razem z niższej półki cenowej.

Model ten jest wyposażony w 5-megapikselowy aparat i przednią kamerę VGA, a także oferuje te same funkcje co modele Lumia 920 i Lumia 820. Za pomocą efektu Kinograf można na przykład dodać do zdjęć proste animacje, a przy użyciu funkcji Sprytne Zdjęcia można skomponować doskonałe ujęcie z kilku zdjęć, usuwając nawet zbędne obiekty.

Pełna kolekcja aplikacji lokalizacyjnych i nawigacyjnych w Lumii 620 obejmuje Nokia Mapy, Nokia Nawigację, a także Nokia Miasto w obiektywie. Ta aplikacja wykorzystuje technologię rozszerzonej rzeczywistości Nokia LiveSight do wyświetlania informacji o okolicy. Informacje te są nakładane na budynki oglądane przez wizjer aparatu.

Nokia Muzyka umożliwia strumieniowy odbiór muzyki bez ograniczeń - nie wymagane są: rejestracja, abonament ani odsłuchiwanie reklam. Listy odtwarzania można pobierać na telefon i słuchać ich w trybie offline.




Dzięki obsłudze technologii NFC w modelu Nokia Lumia 620 muzykę można odtwarzać bezprzewodowo za pomocą akcesoriów NFC, takich jak przenośny głośnik JBL PlayUp. Aby powiązać urządzenia, wystarczy jedynie dotknąć głośnik telefonem. Dotykając jedno urządzenie drugim można przesyłać pomiędzy nimi pliki wykorzystując otwartą i bezpieczną łączność NFC, a korzystając z aplikacji Portfel w systemie Windows Phone 8 można też dokonywać bezpiecznych płatności zbliżeniowych.

Model Nokia Lumia 620 będzie dostępny w różnych kolorach, takich jak limonkowy, pomarańczowy, amarantowy, żółty, niebieski, biały i czarny. Telefon bez podatków i subsydiów ma kosztować około 250 dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 36
  • 0

    18. ~Gaweł  2012-12-05 15:33:47  host: 87-206-226-112.dynamic.chello.pl

    Mam ASUSA laptopo-tablet z Windows8RT.Rewelacja

  • 0

    19. ~  2012-12-05 15:56:31  host: 46.205.44.170.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    pacman.Wszyscy,którzy kupują kolorowe telefony są 12 latkami? Jesteś żałosny. WitekT. Telefon posiada wideorozmowy,specyfikacja do poprawy.

  • 0

    20.  2012-12-05 16:20:47

    @17 gdzies mi smignela cena ok. 190-200 euro bez podatkow (ale rownie dobrze ktos mogl to sobie przeliczyc). najpierw bedzie jednak w wybranych krajach w styczniu (ZTCP Australia, Indie), a "pozniej" dopiero w Europie, a jak wiemy z przypadku 800tki "pozniej" moze trwac nawet 4 miesiace ;) gdyby mial 2x wiecej RAMu i te 4" wraz z troche pojemniejsza bateria to bym sie nawet nie zastanawial. aaa - nic nie ma o optyce wiec raczej nie ma co liczyc, na to by przylozyli sie do tej kwestii.

  • 1

    21. ~  2012-12-05 16:30:07  host: 89-71-146-162.dynamic.chello.pl

    @15 A mi się chce śmiać z Ciebie. Telefony z WP7 to już poprzednia generacja, która otrzymuje kolejne odsłony 7.X. Więc system jest aktualizowany. A WP8 to nowa generacja telefonów o specyfikacji dostosowanej do nowego systemu. Jaki jest sens upychać najnowszy system do starszych modeli? Jak chcesz mieć samochód z najnowszymi technologiami to po prostu kupujesz nowy model z salonu. Chyba, że jesteś kierowcą 15-letniego auta z niemiec, z doklejonymi ”ledami” z przodu, to w tym momencie rozumiem Twój żal.

  • 0

    22.  2012-12-05 17:10:22

    @10 - thonka, jestem w tej samej sytuacji, właściwie już byłem zdecydowany na kupno lumii 800, a tu pojawia się wizja taniej lumii z wp8.. sam już nie wiem czy warto się wstrzymać z zakupem

  • -1

    23.  2012-12-05 17:21:21

    Wygląda przyjemnie. Ekran tylko trochę mały.

  • -1

    24. ~  2012-12-05 17:21:40  host: 77-254-136-231.adsl.inetia.pl

    a co z autofocusem? jest czy nima?

  • 0

    25.  2012-12-05 17:26:31

    Niestety wg. strony Nokii ta Lumia nie posiada optyki Carl Zeiss więc z jakością zdjęć może być różnie.. również zestaw ubogi, poza słuchawkami i kablem do transmisji danych nie ma nic.

  • 0

    26. ~franco baresi  2012-12-05 17:35:34  host: public97087.xdsl.centertel.pl

    a co ma być ? to budżetowy model. Chyba tylko Sony napycha tam jakichś swoich dupereli do tanich modeli, ale to co dostaniesz w zestawie sporo zależy od miejsca gdzie kupisz ich telefon. Przynajmniej słuchawki są, pamiętam że w Samsungu Galaxy Ace mogłem sobie o nich pomarzyć :)

  • 0

    27. ~Piotr  2012-12-05 17:47:32  host: 156.17.156.120

    To czekamy jeszcze na Lumię 720 z wyświetlaczem 4 cale

  • 0

    29. ~Jxjx  2012-12-05 19:54:27  host: adtd177.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W sumie fajny telefon, dla niezbyt wymagającego użytkownika. Brał bym ;) Mam obecnie chęć na coś niedrogiego z WP8. Android mi się znudził, a iOs nie chcę, bo mam iPada, więc iPhone to będzie dokładnie to samo, co mam w tablecie. Nie chcę też wydawać kroci na telefon.Macie jakieś typy ?

  • 0

    30.  2012-12-05 20:09:36

    Ja mam. Nawet kilka.

  • 0

    31. ~gość  2012-12-05 22:33:41  host: 84-234-44-130.internetia.net.pl

    @21 chyba nie wiesz co znaczy inwestycja i zakup nowego urządzenia moja zona ma 800 bo nie chciała androida, ja miałem cąły czas galxy s2 dostanie aktualizacje 4.1 mam galaxy s3, jeżeli chodzi o lumie jak wyszła zapłaciłem za nią 1600zł bo to był topowy smartfon topowe smartfony muszą mieć aktualizacje chociaż jakiś czas, a jeżeli chodzi o auto mam audi A4 3 letnia z salonu PL kupiona za gotówkę bo mnie stać, ale nie forum o autach pozdrawiam

  • 0

    32. ~gosc  2012-12-05 23:40:10  host: user-188-33-85-252.play-internet.pl

    @31 Stać Cię na nowe, dobre auto, a nie potrafisz poprawnie wypowiedzieć się po polsku. Żal mi Ciebie...

  • 0

    33. ~rudy  2012-12-06 10:28:54  host: customer-ip-193-151-51-252.ipv.net.pl

    @32 i ma internet z internetii...

  • 0

    34. ~dmc  2012-12-07 13:19:57  host: user-94-254-192-110.play-internet.pl

    fajny.... ale dla mlodszych smartfoniarzy ;-)

  • 0

    35. ~  2012-12-13 11:07:23  host: 095160002055.lomza.vectranet.pl

    "dla młodszych" od kogo?

  • 0

    36. ~*  2012-12-21 20:07:28  host: 193.188.198.2

    ludzie puknijcie się! osoba dorosła nie może mieć kolorowego telefonu? ale idioci. nie no ale się uśmiałem ... żal was! -.- nie piszcie jak nie wiecie nic i tym telefonie bo ośmieszacie się !

  • 0

    37. ~zwolennik solidności  2012-12-29 01:39:42  host: 89-76-29-127.dynamic.chello.pl

    Jesli w tym modelu Nokia tak jak w Lumi 820 i 920 też postawi na solidność i wytrzymałość jest to napewno mój przyszły telefon. Noki nareszcie sie obudziła po sukcesie 3310 ( a recepta na dobrą sprzedaz jest prosta- stabilnosc , prostota i pancerne wykonanie )

  • 0

    38. ~  2013-01-11 17:24:41  host: v51-09.opera-mini.net

    po przeczytaniu roznych recenzji to mysle ze to bedzie moj nastepny telefon. widac ze nokia sie stara i trzeba to mocno docenic ! mam nadzieje ze nokia da rade znowu byc mega popularna marka z telefonami z windows phone. trzymam kciuki :) obecnie mam samsunga z androidem i szczzerze powiem ze to plastikowa zabawka z andkiem. android to dla mnie nuda i zero przestrzeni i aktualizacji ! takie jest moze zdanie. sa ludzie ktorzy sie z tym nie zgodza ale to ich juz jest sprawa. ja jednak wole wp i bede go brac przy nastepnych umowach. brawo nokia !!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię