Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Lumia 1020 w Polsce od połowy września

Nokia Lumia 1020 w Polsce od połowy września

LuiN 30 Sierpnia 2013 20:28

8 6

nokia lumia 1020 Ruszyła polska przedsprzedaż nowego flagowca Nokii - modelu Lumia 1020 z aparatem 41 Mpix. Cena wynosi od 2899 zł.

Komputronik wycenił nową Nokię na 2949 zł, w RTV Euro AGD cena jest nieco niższa - 2899 zł. Ostatni ze sklepów podał też przybliżony termin dostępności, określony jako "połowa września".

Największym atutem nowego smartfonu Nokii jest aparat fotograficzny 41 Mpix z optyczną stabilizacją obrazu. Wśród innych zalet smartfonu warto wymienić szkło czołowe Gorilla Glass 3, czytelny w każdych warunkach 4,5-calowy ekran AMOLED, ksenonową lampę błyskową, 2 GB pamięci RAM, LTE z prędkością pobierania do 100 Mb/s czy opcjonalną nakładkę na telefon ułatwiającą wykonywanie zdjęć i zawierającą dodatkową baterię.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Komputronik, RTV Euro AGD, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 35
  • 0

    32.  2013-08-31 09:30:33

    Nie ma co demonizować, w końcu ceny telefonów podczas ich premiery są nierzadko oderwane od rzeczywistości. Kwestia kwartału i cena spadnie do okolic 2 tysięcy, na święta elektromarkety pewnie będą ją promować za 1899 lub 1999 i wtedy będzie to już nieco sensowniejsza propozycja. Co prawda konkurencja ma więcej do zaoferowania w tej cenie, a jeśli spojrzeć na serwisy aukcyjne to już w ogóle Lumia 1020 wypada słaba. Niemniej nie oznacza to, że ten telefon nie jest wart tych pieniędzy, bo jeśli ktoś oczekuje bezkompromisowej płynności działania, dużo fotografuje a przy okazji nie wymaga nie wiadomo jakich aplikacji to ta Nokia w cenie ok. 2000PLN może okazać się dobrym wyborem. Tak czy inaczej spodziewam się, że zainteresowanie tym modelem będzie podobne jak Lumią 900 - czyli niewielkie.

  • 0

    34. ~  2013-08-31 09:47:09  host: v44-06.opera-mini.net

    Tyle kasy i nawet aparat nie dorównuje 808 hehehe. Lepiej kupić 808 i netbooka Asus Vivo 11,6 cala i jeszce kasy może zostać. Bufonki zapisywać się w kolejce bo jeszce nie zdążycie kupić na premierze i obniżą wam cenę,a to już będzie wstyd i dowód na używanie szarych komórek,a ich raczej nie używacie...

  • 0

    44. ~anty-jabol  2013-08-31 18:13:58  host: v56-15.opera-mini.net

    do 23. : ...Apple zmiażdży - tak jak Weekend z "Ona tańczy dla mnie" zmiażdżył popularnością na youtube utwory takiego artysty jak np. L.U.C. Ta Nokia jest dla koneserów obdarzonych dobrym gustem i smakiem, natomiast iPhone to kiczowata masówka dla zombi-plebsu. Od września zacznie się nowa tresura apple-zombi - "o 4:00 wstań"! "do kolejki biegiem marsz"! "warować pod sklepem Apple do skutku"! "po zakupie iPhone podskakiwać, szczerzyć zęby i pajacować"!

  • 0

    45. ~Ja  2013-08-31 19:35:06  host: apn-37-7-167-6.dynamic.gprs.plus.pl

    "Ta Nokia jest dla koneserów obdarzonych dobrym gustem i smakiem" - a to dobre :) Jedna z najohydniejszych plastikowych mydelniczek na rynku jest dla koneserow, mowisz? Gratuluje gustu.

  • -1

    46. ~  2013-08-31 20:28:59  host: apn-46-76-38-21.dynamic.gprs.plus.pl

    @45, sprawdz z czego wykonane są 920/1020 i Np. ich przyciski boczne, potem łaskawie przestań p...

  • 0

    47. ~anty-jabol  2013-08-31 20:54:35  host: v56-15.opera-mini.net

    do 45. : Jeśli według ciebie stop poliwęglanu to plastik to gratuluje "rosesnania". Pewnie dla ciebie pomalowane aluminium to też plastik. Natomiast jak ci się wszystko kojarzy z mydelniczką to już twój fetysz.

  • 0

    50. ~r  2013-09-01 07:27:10  host: 89-74-12-26.dynamic.chello.pl

    #47: amelinium nie pomalujesz ;-)

  • 0

    51.  2013-09-01 07:40:17

    @49 - Mam aluminiową ramę w rowerze, pomalowana proszkowo parę lat temu, nie ma żadnego problemu. @47- A z tym "STOPEM" poliwęglanu to faktycznie się naśmiałem.

  • 0

    52. ~Namakon  2013-09-01 08:33:11  host: 81.219.84.18

    Stop to mieszanina dwu bądź więcej metali, natomiast poliwęglan to polimer podobnie jak 99% 'plastików' - zapewne stąd koledze z @45 się owe pojęcia skojarzyły ;) Natomiast nakładanie powłok na aluminium nie stanowi żadnego problemu

  • 0

    59. ~T27  2013-09-01 09:55:49  host: blb232.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Widać w komentarzach wściekłość androidowców bo widzą że w sklepie coraz więcej aplikacji. I to aplikacji dobrych a nie śmieci i wirusów jak w google play. A aplefani wściekają się bo wiedzą że ich plastik został zmiażdżony wykonaniem, mapami, aparatem, officem, itd... które Nokia oferuje. Dla niektórych drogo, dla innych nie. Ja miałam w ręku i kupuję :)

  • 0

    65. ~lui  2013-09-01 11:19:00  host: 89-70-62-187.dynamic.chello.pl

    do n8 zawsze nokia teraz samsung i mam ich gdzies ......

  • 0

    72. ~  2013-09-01 13:30:37  host: public-nat-d.vpngate.net

    P4 juz niedlugo włączy guzik i lte bedzie hulac zobaczycie

  • 0

    74. ~  2013-09-02 09:37:37  host: 77-255-235-10.adsl.inetia.pl

    @73, nie można generalizować. Opera mini to przeglądarka jak inne. Dzięki niej oszczędzić 90% transferu. Niepoważni ludzie mogą głupoty pisać z różnych przeglądarek mobilnych.

  • 0

    75. ~japan  2013-09-02 12:42:33  host: q030198.ppp.asahi-net.or.jp

    wynika z tego że komentarze są kasowane bo jest ścisła moderacja? czy jest moja racja? czy może kolacja? lub alkoholowa libacja...

  • 0

    76. ~GrubasJeden  2013-09-02 13:09:17  host: ip-31-0-87-212.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

    Ja powiem tak. Nokię miałem zawsze. Dla mnie były to najlepsze telefony - raz, że były wytrzymałe, dwa, że miały zajebongo aparaty. Nawet teraz Nokia robi solidne telefony z dobrym aparatem, ale... jest jedna rzecz, ale taka, którą da się zauważyć, na pewno każdy już się domyśla dlaczego ludzie nie kupują Nokii. Przez Windows Phone. Nie jest może jakiś najgorszy, ale stary dobry Symmbian w Nokiach, który się ciął i zacinał na wszelkie możliwe sposoby był lepszy (dla mnie). I w Ovi było więcej apek (z tego co pamiętam) ;) Tęsknię za tamtymi Nokiami i chociaż mam teraz Samsunga to nadal jestem wielkim fanem tych telefonów! :D

  • 0

    77.  2013-09-02 13:27:15

    @76 Mam nokie na symbianie, ku ścisłości E6 na Bella. Mam też samsunga Ativ S, na Windows Phone 8. Wcześniej miałem Sony Xperia S na Androidzie. Z moich doświadczeń i do moich potrzeb, chciałbym mieć Nokię na WP8. Najlepiej 1020, jak jej cena spadnie ;) Co do wielu tu, części co usunięto komentarze. LUDZIE, TO JEST TELEFON! NIE PODOBA SIĘ, NIE KUPUJ. CO CI PRZESZKADZA, ŻE KTOŚ SOBIE KUPIŁ? Można wyrazić swoją opinię, ale nie trzeba się zaraz wyzywać i unosić z emocjami.

  • 0

    78. ~Wiktor  2013-09-02 20:03:10  host: user-164-127-161-243.play-internet.pl

    Przecież to jest Polska - tu zawsze kogoś zaboli że ktoś ma telefon za 3000 a on nie :) a co do WP - osobiście zupełnie nie leży mi system chyba bardziej 'zamknięty' niż iOS. Pozostanę przy Androidzie, oczywiście chodzącym na dobrym sprzęcie, bo przyznam że 80% telefonów z Androidem na rynku chodzi jak śmieć. Pozdrawiam z LG Nexusa 4

  • 0

    79. ~fan nokii  2013-09-03 17:11:50  host: dyc83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Osobiście mam lumię 800 i uważam, że to dobry telefon. Wykonany z dobrych materiałów i wytrzymały. Spadł mi kilka razy (raz nawet z kilku metrów) i nic mu nie jest. Kilku moim kolegom iPhone spadł z mniej niż metra i zepsuty. System nie jest zły. Owszem czasami denerwujące jest, jak jakieś apki są na androida, a na WP nie, ale znajdują się odpowiedniki czasami gorsze, ale nie są złe. Chciałbym mieć lumię 1020, ale na razie jeszcze nie kupuję bo ten telefon mam dopiero od ponad roku. A teraz czas na smutne rzeczy. Nokię wykupił Microsoft. :( kto się smuci niech da plusa za komentarz

  • 0

    80. ~123  2013-09-05 23:08:36  host: 212.68.67.242

    mam od 2 dni ;) w niemczech jest juz dostpena mozna kupic. wykonanie - super, aparat? miodzio ogolnie nie chce mi sie rozpisywac ale mamy do czynienia z obecnie najlepszym smartfonem na swiecie. mialem galaxy s3 mini przed ta nokia ogolnie niebo a ziemia android to jest syf jak sie go nie zresetuje raz na pol roku to wieczna wiecha qq

  • 0

    81. ~nokia ok  2013-09-06 22:43:17  host: bvw105.neoplus.adsl.tpnet.pl

    zawsze miałem NOKIE i raczej się to nie zmieni teraz posiadam lumie 720 i 920 firmowy oba zajebiste jak wejdzie w orange 1020 to wezmę pozdrawiam fanów noki :P

Dodaj swoją opinię