Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia łata odtwarzacz w N8

Nokia łata odtwarzacz w N8

LuiN 19 Stycznia 2011 20:14

0 0

nokia n8Nokia miała wielką ambicję by uczynić model N8 uniwersalnym odtwarzaczem multimedialnym z wyjściem HDMI, obsługującym wideo jakości HD. Po ostatniej aktualizacji odtwarzacz wideo wyświetla napisy do filmów.

Poprawka nie przyniosła lepszej obsługi dużych plików - zagraniczne media donoszą, że pliki większe niż 2 GB dalej nie są obsługiwane przez telefon. Można za to odtwarzać w filmach napisy zapisane w formatach .STR i .SUB.

Warunkiem działania napisów jest nadanie tej samej nazwy plikowi filmowemu i temu z napisami oraz umieszczenie obu plików w tym samym katalogu. Podczas redakcyjnych testów Nokii N8 udało się otwierać pliki HD o wielkości większej niż 4 GB, jednak wideo nie było płynne.






Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • 0

    18. ~Adam  2011-01-19 23:33:01  host: apn-77-114-253-87.dynamic.gprs.plus.pl

    Tomi jakbyś obejrzał załączony filmik, to byś zobaczył, że nawet taki niby słaby procek daje rade z filmami w rozdzielczości HD.

  • 0

    19. ~  2011-01-20 00:19:48  host: user-46-112-244-115.play-internet.pl

    wolał bym miec tanszy i sprawniejszy telefon np sprzrzedac pudlo N8 i kupic ZTE blade mieć sprawny szybki system i sporo kasy w kieszeni i sie nie denerwowac ze tanszy telefon potrafi wiecej niz 2x drozszy

  • 0

    21. ~  2011-01-20 00:26:03  host: user-46-112-244-115.play-internet.pl

    przymula qupa X8 jak w playu obsluga czy tez internet

  • 0

    22. ~elemulek  2011-01-20 00:42:50  host: adsl-99-55-89-128.dsl.chcgil.sbcglobal.net

    Widac, ze nie wszyscy wiedza o czym mowa. N8 posiada osobny procesor do grafiki Broadcom BCM2727 GPU, wiec nie mowcie ze 680 MHz to malo..

  • 0

    23.  2011-01-20 04:17:58

    @22 nie wspominajac o tym, ze architektura ARM obecna w telefonach i x86 w komputerach to zupelnie inne platformy i nie da sie ich porownywac miedzy soba. zeby pokazac jak duzo ma do powiedzenia architektura sprzetu wystarczy wykonac prosty test - niech ktos sprobuje zemulowac plynnie gre z PS2 na komputerze odpowiadajacym sprzetowo temu, co siedzi w PS2 czyli procesor 299MHz 40kB cache, grafika 150MHz 4MB i 32MB ram :D architekturze procesorow komorkowych jednak bilzej do tej z chocby PS2 niz z komputerow (calkowicie inna linia produktow).

  • 0

    24. ~nokian idzie na dno  2011-01-20 06:31:16  host: 168-215-222-144.static.twtelecom.net

    Niestety to gwozdz do trumny. Tego telefonu nie da sie uzywac. Zlom

  • 0

    25.  2011-01-20 06:51:27

    @24 oho... usprawnili istniejaca juz w telefonie funkcje, ale widze dla niektorych to "gwozdz do trumny". niektorzy to chyba maja niezla frajde piszac takie posty... no chyba, ze komus placa za takie trollowanie.

  • 0

    26. ~n8  2011-01-20 08:38:10  host: 83.238.201.25

    :19 widać że nie masz n8. myslałem tak jak ty na podstawie pierwszych filmików na yt. dopiero jak zobaczylem n8 u kumpla zmienilem zdanie. n8 na tej wersji symbiana frowa w systemie... naprawde dobry telefon nokia postarala sie tak jak kiedys z n95

  • 0

    27.  2011-01-20 08:39:48

    Jedna myśl mi się nasunęła: szkoda, że nie odtwarza napisów w TXT. / Dzisiaj na wyborcza.biz pojawił się artykuł o kobiecie, której pracownik PLAY sfałszował podpis na aneksie do umowy, naciągając na duże straty. Myślę, że Telepolis nie powinien przemilczeć tych doniesień, zwłaszcza że "Marcin Gruszka z sieci Play odpowiedział krótko, że sprawy nie ma, bo reklamacja klientki została przecież załatwiona."

  • 0

    28. ~n8  2011-01-20 08:40:49  host: 83.238.201.25

    13: w czym rzadzi sgs? w syntetycznych benchmarkach tak, ale lażąc po sytstemie/menu mam lagi, juz bylejaka moto na qualcomm+android lepiej biega po menu/systemie, a samsung laguje... pozatym to kiepskskie wykonanie...

  • 0

    29.  2011-01-20 08:51:21

    Mam N8 od początku grudnia i jestem z niego bardzo zadowolony, nie zamienię go na żadnego innego :) Codziennie dojeżdżam do pracy drogą na której zasięg jest bardzo słaby ale nigdy nie miałem z nim problemów. Za pieniądze za jakie zakupiłem N8 mogłem kupić Samsung Galaxy S, ale wolę lepsze wykonanie tel. bez tandetnego plastiku, a poza tym nie lubię androida. Zastanawiałem się między n8 a ip4, ale apple ma za dużo ograniczeń...

  • 0

    31. ~...  2011-01-20 10:28:34  host: 188.146.255.217.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @31 A może warto zauważyć że kiedyś Nokia była ogólnie chwalona a Polsce wręcz ubóstwiana. Dlaczego teraz nie jest? Zwyczajnie niczym szczególnym na tle konkurencji się nie wyróżnia, miejscami mocno odstaje i nie trzeba do tego dopisywać pseudo teorii.

  • 0

    32.  2011-01-20 10:40:24

    Czy Samsung Galaxy S ma odtwarzacz, który poradzi sobie z plikami HD 4 GB i wyjście HDMI? Porównywałem N8 i Galaxy S już dwa razy mając w jednym momencie oba w rękach działające i skłaniam się ku Nokii za lepszy wygląd/wykonanie, lepszy aparat, wygodniejszy rozmiar, darmową nawigację i jak dla mnie Symbian bardziej mi odpowiada niż Android. Zaletą samsunga jest wygodniejsza wirtualna klawiatura, ale to dzięki temu, że jest większy. Galaxy S też jest bardzo ciekawą propozycją.

  • 0

    33. ~  2011-01-20 10:43:24  host: z03-02.opera-mini.net

    Dlaczego nikt nie wspomni o Samsung Google Nexus S na najwszym Androidzie 2.3 gdzie się resetuje w czasie rozmowy gdzie wrze na forach internetowych, o słabej jakości systemu, smartfon jest droźszy od IP4

  • 0

    34. ~  2011-01-20 11:18:17  host: user-46-113-41-137.play-internet.pl

    22 ZTE BLADE vs N8 stara architektura kontra porzadny procesor rowniez z dedykowana grafika gdzie gry te najnowsze smigaja wygorowana cena z marnym dzialaniem vs umiarkowana cena z wysmienitym dzialaniem, jedynym plusem n8 to obudowa i aparat i na tym koncza sie zalety zabytku, celowo porownalem zte blade gdyz przewyzsza on N8 zwlaszcza w kategori FUNKCJONALNOSC, DZIAŁANIE CENA

  • 0

    35. ~Kamiński  2011-01-20 11:42:09  host: 87-205-135-63.adsl.inetia.pl

    Zamieniam SGS na N8, bo ma: dobry zasięg, super aparat z xenonem, HDMI, aluminiową obudowę, jest poręczniejszy (ergonomiczna szerokość, a nie patelnia jak w Samsungu), soft na Symbiana jest bardziej dopracowany (choć nie darmowy), jest darmowa nawigacja, ma bardzo dobrą jakość dźwięku (wg pomiarów na GSMArena lepszą niż iP4), ma radio z RDS (a nie mono jak SGS) i lepiej w nim trzyma bateria. Na SGS ani zdjęć nie mogę robić (fatalna jakość, brak flasha), ani muzyki nie da się słuchać (bardzo ciche wyjście jack), ani radia, cały jest z połyskliwego plastiku jak tania zabawka, a jaranie się skaczącymi widgetami, to dobre dla dzieci neo. Pozdrawiam fanów koreańskiego badziewia

  • 0

    36.  2011-01-20 17:09:19

    @34 wiesz co to jest optymalizacja oprogramowania? To coś w czym Symbian bije Androida na głowę. Dzięki temu, świetnie działa na słabszym procku.

  • 0

    37. ~jtp  2011-01-20 19:12:04  host: 178235227002.olsztyn.vectranet.pl

    Mam N8 dwa miesiące nie będe opisywał zalet bo czytając niektóre posty myślę ,że część piszących tylko śni o N8 lub Samsungu ale nigdy ich nie będą mieli( fizycznie ich nie stać na taki telefon) ale są wybitnymi ekspertami w tej dzedzinie bo naoglądali się filików. Kupcie sobie któryś z tych telefonów i dopiero wtedy je oceniajcie. Z poważaniem. jtp

  • 0

    38.  2011-01-23 11:29:01

    27.Kamil_K Zmieniłem nazwę pliku, rozszerzenie z .txt na .sub i napisy chodzą :P A zrobiłem to używając menadżera nokii :P

  • 0

    39. ~nokia n8  2011-01-30 14:13:04  host: ip-91-193-196-21.enterpol.pl

    REWELACJA posiadam n8 i tel jest git a tych co tylko marzą niech poszczają obelgi bo tylko to im zostało no i śnic o n8 :D hahahah

Dodaj swoją opinię