Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia ładuje telefony na rowerze

Nokia ładuje telefony na rowerze

Q! 4 Czerwca 2010 00:35

0 0

nokia bicycle chargerNokia wprowadzi do sprzedaży akcesorium, które pozwoli na ładowanie telefonu komórkowego podczas jazdy rowerem.

Zestaw składa się z uchwytu na telefon oraz dynama, które przetwarza przekazywaną przez obracające się koło energię na energię elektryczną. Następnie jest ona przekazywana do telefonu za pomocą standardowej końcówki ładowania (2 mm).




nokia bicycle charger Ładowarka zaczyna działać od prędkości 6 km/h, a wyłączą się przy prędkości od 50 km/h wzwyż. Przy takiej prędkości obracające się koło roweru przekazuje do dynama energię, która odpowiada wydajności standardowej ładowarki.

Koszt rowerowej ładowarki został ustalony na 15 euro, a na globalne ścieżki rowerowe będzie ona mogła wyjechać jeszcze przed końcem roku.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2.  2010-06-04 01:50:30

    Zawsze to coś choć samemu można sobie coś takiego zrobić ;)

  • 1

    3.  2010-06-04 02:39:34

    mozna zrobic ,a i owszem, sam mam znajomego, ktory dynamo wlasnie tak sobie przerobil ;) najbardziej by chyba zachwycily rowerzystow uchwty ;) az dziw bierze, ze tak tanio chca to sprzedawac, jezeli mialaby byc to nawet cena netto to po przeliczeniu i dodaniu VATu wyjdzie jakies 75-80zl w zaleznosci od kursu + marza naszych kochanych sprzedawcow to pewnie za 100zl pojdzie. nie najgorzej patrzac, ze najtansze uchwyty samochodowe sa za ok. 75zl bez ladowarek ;)

  • 1

    4. ~ala  2010-06-04 02:45:02  host: 20.202.116.195.easy-com.pl

    3 - 100???? 199,99 i PROMOCJA!!!

  • 0

    5.  2010-06-04 03:22:20

    Tylko kto jeżdżąc amatorsko rowerem osiąga prędkość 50 km/h??? I dlaczego wtedy się wyłącza? Jaki jest oficjalny rekord świata w prędkości jazdy na rowerze?

  • -1

    6. ~Simplusowiec  2010-06-04 06:27:11  host: user-109-243-71-162.play-internet.pl

    5. ja jeżdżąc amatorsko, amatorskim rowerem: koła 28x1.3/8, przełożenie 52/14, spokojnie na prostej wyciągam 65 kmh :)

  • 2

    7. ~KK  2010-06-04 08:07:27  host: host-87-99-0-244.lanet.net.pl

    Dynamo - technologia na miarę Nokii!

  • 2

    8. ~  2010-06-04 09:18:02  host: t18-09.opera-mini.net

    Fajne. Przyda sie rowerzystom - turystom.

  • 0

    9. ~dymo turbo men  2010-06-04 09:49:51  host: aesv175.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Motorola zrobi to ale dla kochających się pod pierzynką.

  • 1

    11.  2010-06-04 09:52:49

    Szkoda że takiego bajera do swojego skutera nie przyczepię ;P

  • -1

    12. ~  2010-06-04 10:43:58  host: apn-77-112-141-101.dynamic.gprs.plus.pl

    Ten wynalazak nie trafi predko do Europy. Najpierw ma byc w sprzedazy w Trzecim Swiecie.

  • 2

    13. ~m&m's  2010-06-04 11:11:34  host: chello089072137025.chello.pl

    @12 czyli wkrótce u nas?

  • 1

    14.  2010-06-04 11:33:52

    Szkoda ze zastosowali dynamo w przestarzalej i malo wydajnej wersji :(

  • 1

    15. ~  2010-06-04 12:25:53  host: pppoe-b-89.interblock.pl

    Telefon z prądożernym GPSem wspomagany rowerowym zasilaniem, hmmm :) Ciekawe jaką sprawność ma dynamo i jak ono wpływa na komfort jazdy oraz żywotność przedniej opony. :)

  • 1

    16.  2010-06-04 12:32:50

    Tego na BMX-a czy Górala nie zaczepisz ;P Kupuj Damke od ruskich i śmigaj z GPS-em po szutrach :)

  • 1

    17. ~  2010-06-04 13:03:21  host: t19-11.opera-mini.net

    w koncu cos na mojego jubilacika:D chociaz swoja droga to ten uchwyt co najmniej 2 razy wiecej wart od calego roweru.

  • 2

    18. ~A_lex  2010-06-04 16:08:57  host: t07-04.opera-mini.net

    #3 rzeczywiscie to przyzwoita cena jak na uchwyt na rower. Ciekawe tylko jak telefony to znosza? bo jednak na kierownicy roweru trzesie znacznie bardziej niz w samochodzie.

  • 0

    19.  2010-06-05 17:45:31

    fajnie i tanio

  • 0

    20.  2010-06-05 22:46:27

    dobra rzecz dla trekkingowców, bo jak telefon to i GPS. Dla pozostałych raczej zwykły bejer. Tym bardziej że coraz dłużej baterie mają w zwyczaju trzymać.

  • 0

    21. ~  2010-06-06 17:27:53  host: 77-253-254-239.adsl.inetia.pl

    6. ~Simplusowiec - a potem mama obudziła i kazała iść nakopać kartofli...

  • 0

    22. ~  2011-05-08 11:19:55  host: V33-03.opera-mini.net

    Lekko z górki i z wiaterkiem - ponad 60km/h na odcinku niecałego kilometra... Prędkości 6-50 km/h jak najbardziej w porządku. Szkoda tylko, że na dynamo - za duże opory podczas jazdy. No i Nokia... znowu idzie w przestarzałe technologie... Kapitalne byłoby coś takiego z wtyczką mikrousb, do prądnicy w piaście...

Dodaj swoją opinię