Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia króluje w Indiach

Nokia króluje w Indiach

WitekT 7 Lipca 2005 14:01

0 0

W Indiach w ciągu roku (do marca) sprzedano telefony komórkowe za około 2 mld dolarów.

Wzrost w kolejnym roku będzie niemały - co miesiąc w Indiach ma przybywać 1,59 mln nowych abonentów telefonii komórkowej.

Obecnie sieci w Indiach mają 55,38 mln abonentów. Dominującym dostawcą sprzętu na tamtejszym rynku jest Nokia, kontrolująca około 55% lokalnego rynku terminali.
Rynek jest podzielony między użytkowników technologii GSM oraz CDMA. Tych pierwszych jest jednak znacznie więcej. Wysokość zeszłorocznej sprzedaży w 84% była wygenerowana przez modele GSM. W przypadku segmentu GSM dominującym dostawcą była fińska Nokia (62,3%) oraz koreański Samsung (11,3%).

Telefony działające w technologii CDMA to w Indiach w przeważającej części modele LG (59,1%) a za nimi Nokie (17,6%).

W marcu 2006 roku liczba abonentów komórkowych w Indiach ma przekroczyć barierę 70 mln. Obecnie w tym azjatyckim kraju mieszka ponad 1,08 mld ludzi.

Źródło tekstu: pclab.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet