Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: Koniec wsparcia dla MeeGo

Nokia: Koniec wsparcia dla MeeGo

LuiN 5 Lipca 2012 08:07

0 0
Sotiris Makrygiannis, szef rozwoju MeeGo oraz deweloperzy związani z tym projektem kończą współpracę z Nokią. Dalszych aktualizacji dla Nokii N9 prawdopodobnie już nie będzie.

Z koncernu Nokia odchodzą tym samym ludzie, którzy stworzyli takie urządzenia jak N770, N800, N810, N900, N950 i oczywiście N9.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Samsung nie zaprzepaści potencjału debianowej platformy Nokii i bazujący na MeeGo Tizen OS pokaże jeszcze pazur.




Źródło tekstu: maemo.org, wł     

Dodaj do:
w sumie: 46
  • 0

    32.  2012-07-05 12:34:45

    A jakie telefony sa dla "casualowych" użytkowników biznesowych? Padające jak muchy świetne w zamyśle Nokie E52? Tanie modele z Andkiem na pokładzie? iPhone z różnych względów raczej odpada

  • 1

    33.  2012-07-05 12:37:52

    @32 E52 miała problemy tylko w pierwszych seriach.

  • 2

    34. ~mobile4you  2012-07-05 12:47:39  host: bc02.pwc.ca

    @31, to jest tylko Twoje zdanie. Jak sie wypuszcza sprzęt na rynek detaliczny, to dla przeciętnego klienta. Dla developerów i hobbystów, są inne kanały dystrybucji.

  • 2

    35. ~Kris37  2012-07-05 13:00:53  host: 194.165.48.90

    applefan gromko ogłaszał, że już nie będzie pisał komentarzy, i patrzcie - nie wytrzymał. Jak typowy kawiarniany hipster, zawsze coś wtrąci, byle wtrącić. Słowa dotrzymuje, jak prezes Lato - kiedy mu to pasuje.

  • 0

    36.  2012-07-05 13:06:19

    To chyba wszystkie E52 były z pierwszych serii, bo nam padły 3. Telefon ma przede wszystkim prawidłowo realizowac podtswowe funkcje- teraz to juz nie tylko telefonowanie- i mieć rozsadny interfejs. To nie ma byc sprzet dla geeków z tekstowa konsolą.

  • 0

    37.  2012-07-05 13:07:26

    Smutna wiadomość, pokazująca też że era "starej dobrej Nokii" niestety odchodzi w już przeszłość. Ale gdy spojrzę na swoje biurko - N900 leży gdzieś w kącie, Blackberry bawią się dzieci, a ja na co dzień korzystam z iPhone 4. Czy ten telefon Apple jest lepszy od N900 czy BB? Niekoniecznie. Ale właśnie czytam o najnowszym iOS6 - który to system, na przekór Nokii, Microsoft i RIM - będę mógł też wgrać do mojego już przecież nieco przestarzałego telefonu. I powoli staje się jasne dlaczego Apple - o ile utrzymają ten kierunek - jeszcze długo u mnie zagości.

  • 0

    38.  2012-07-05 13:24:26

    @36 w jakim odstępie czasu były kupowane?

  • 0

    39. ~Krzysiek  2012-07-05 13:33:05  host: 89-79-189-13.dynamic.chello.pl

    @applefan Nie wiem, co Ty robiłeś z N900, że Ci zamulał - ja mam ten telefon od trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra przeglądarka, a jak Ci nie odpowiada, to spokojnie możesz zainstalować sobie Operę, pełen multitasking (coś, co w dwurdzeniowym iPhone występuje tylko dla kilku chyba aplikacji), świetny klient e-mail, sporo aplikacji, po zainstalowaniu np. SMPlayera możesz odtworzyć praktycznie każdy film z napisami, świetna klawiatura, radio FM (coś, co w kosmicznym sprzęcie Apple jest niemożliwe do zamontowania), świetny aparat, nadajnik FM, wbudowane głośniczki stereo. Sprzęt ma już trzy lata a moim zdaniem nie ustępuje obecnym smartfonom.

  • 1

    40.  2012-07-05 13:38:14

    28. Koriolan: mając N9 nie rozumiem jak można się ja nie zachwycać. Wystarczy trochę wysiłku i masz: ProfileMatic do profili, dowolne układanie ikonek, dzielenie na foldery + QuickEdit i Billboard do personalizacji. Wi-Fi jakoś działa mi bez problemów podobnie klient poczty, którym jest i działa też dobrze jak również klient GG, Skype, Jabber i GTalk. Zaś pisanie Swypem, coś pięknego. Aktualizacja automatycznie po podłączeniu się do sieci: działa, nic się nie sypie. P.S. Instalujesz Easy Answer i możesz odbierać/kończyć połączenia jak chcesz: np. przykładając telefon do ucha albo potrząsają nim, też przez podwójne naciśnięcie przycisku Power.

  • 0

    41.  2012-07-05 13:42:57

    @40 to jest już klient GG na N9?

  • 1

    42.  2012-07-05 13:47:08

    @41 już?? od zeszłego roku :) Wystarczy doinstalować Extraplugins i masz: AOL Instant Messenger (AIM), Gadu-Gadu, ICQ, Jabber/XMPP, Odnoklassniki, QIP, Vkontakte, Windows Live Messenger (MSN) i Yahoo!

  • 0

    43.  2012-07-05 13:50:39

    @42 a jakieś problemy z kasującymi się kontaktami po wyłączeniu komunikatora?

  • 1

    44.  2012-07-05 13:53:51

    ok predator- dzięki za podpowiedzi.

  • 0

    45.  2012-07-05 13:57:40

    @43 nie jest to oddzielna aplikacja, nr gg czy loginy Jabbera są zintegrowane/przypisane do kontaktów w telefonie, nie zauważyłem by coś się skasowało. Ale nie jest to mój podstawowy komunikator :) wolę jabbera.

  • 1

    46.  2012-07-05 14:39:21

    @45 dzięki;)

  • -1

    47. ~dav  2012-07-05 18:34:48  host: apn-77-113-220-165.dynamic.gprs.plus.pl

    szkoda, pozostaje nam tylko Android. Reszta to syf ...

  • 1

    48. ~  2012-07-05 18:43:24  host: aano32.neoplus.adsl.tpnet.pl

    właśnie android to syf, ja i tak zostanę przy noki, bo jeszcze robią dobre modele jeśli chodzi o wykonanie MeeGo już nie ma ale mamy jeszcze wp7/8 i symbiana. Póki istenieje będę użytkować ich fony

  • 0

    49.  2012-07-06 08:29:19

    MeeGo - ależ nadal jest i będzie rozwijany, społeczność da radę :) Podobnie jak N900: Nokia już go nie wspiera a nadal powstaje fajny soft i aktualizacje!

  • 0

    50. ~jureks  2012-07-06 09:09:44  host: 193-106-245-140.noc.fibertech.net.pl

    @47~dav Przeklinam dzień w którym kupiłem SGS II. Ten system to totalny szpieg i syf,jeżeli bez roota nie można zapanować nad aplikacjami, które odpalają się kiedy chcą.Puszcze go ze stratą na Alledrogo i adios smartfony. A służbowo od 3 lat E52 i ładowanie raz na 5-7 dni

  • 0

    51.  2012-07-06 19:35:53