Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia - już nie tylko własne nazwy modeli

Nokia - już nie tylko własne nazwy modeli

WitekT 15 Lutego 2005 14:29

0 0

Nokia zdecydowała się w końcu na dostarczanie operatorom telefonów, które oni sami mogą dostosowywać do swoich potrzeb.

To dość poważna zmiana dotychczasowej strategii, która przewidywała, że wszystkie modele Nokii będą sprzedawane pod własną marką fińskiego producenta. Zmiana jest rezultatem spadającego udziału w rynku. Nokia liczy na zwiększenie dostaw dla Vodafone, który tera słuchawki sygnowane własną marką Vodafone Live! kupuje u innych producentów.

Możliwość praktycznie dowolnego dostosowania telefonu przez operatora to filar strategii Nokii, mającej na celu zwiększenie udziału w rynku. Przez ostatnie 12 miesięcy blisko współpracowaliśmy z operatorami nad większą różnorodnością modeli, aby zapewnić użytkownikom większy wybór - powiedział Olli-Pekka Kallasvuo, wiceprezes koncernu.
nokia 6101 Pierwszym modelem, który zostanie poddany nowej konwencji będzie 6101. Operator będzie mógł zmienić wygląd całego menu, wszystkie grafiki i dzwonki, a także przypisanie klawiszy szybkiego dostępu (np. do specjalnych seriwsów). Nazwa modelu i jego kolorystyka też leży w jego gestii.

nokia 6102 Innym przykładem może być model 6102, który jest odpowiednikiem Nokii 6101, przeznaczonym na rynek chiński. Posiada specjalnych wygląd i spersonalizowane menu.

Źródło tekstu: Cellular News, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 0

    1. ~ciekaw  2005-02-15 15:33:00  host: w3cache1.icm.edu.pl

    nie dobrze, Era już ma wprawę w dostosowywaniu .... np. Philipsy sprzedawane w Erze były nieco uboższe niż te na zachodzie.

  • 0

    2. ~M.Piech  2005-02-15 16:25:00  host: net1.chomiczowka.net.pl

    ale to chyab nie o to chodziło:P jeśli chodzi o erę to ma MDA:P

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-91-246.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet