Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia: iPhone'y są nudne, a Android skomplikowany i mało bezpieczny

Nokia: iPhone'y są nudne, a Android skomplikowany i mało bezpieczny

LuiN 13 Grudnia 2011 21:51

0 0

Rynek jest bardzo zatłoczony i pełny iPhone'opodobnych telefonów. To takie morze identyczności - komentuje jeden z dyrektorów Nokii, którego zdaniem platforma Windows Phone pozwala uciec od tej nudy.

Młodzi mają dosyć iPhone'ów - zbyt dużo osób je ma, z kolei wielu użytkowników Androida nie jest zadowolonych ze złożoności systemu i braku bezpieczeństwa. Ci którzy chcą być na bieżąco i spróbować czegoś nowego, przechodzą na platformę Windows Phone - powiedział w wywiadzie dla Pocket-lint Niels Munksgaard, dyrektor odpowiedzialny za portfolio, marketing i sprzedaż w Nokia Entertainment Global.




Zdaniem Munksgaarda innowacyjność Nokii kryje się w wielu usługach, które klienci dostają od razu po wyciągnięciu telefonu z pudełka, jak Radio Mix Nokia. Tylko czy czasem ograniczony pod względem personalizacji Windows Phone 7.5 nie jest właśnie nudny?

Źródło tekstu: pocket-lint     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~Dupek  2011-12-14 08:40:42  host: public20531.cdma.centertel.pl

    Panie daj pan spokój Windows Phone 7.5 nie obsługuje nawed karty pamieci

  • 0

    15. ~3m  2011-12-14 09:18:18  host: rtr-5-62.interkar.pl

    A Nokie mają albo antyczny system, albo taki, który nakłada na użytkownika dziwaczne ograniczenia a kontakty nazywają się eople:)

  • 0

    16.  2011-12-14 09:20:55

    @14 Obsługuje. Mało tego: bez niej nie zadziała.

  • 0

    17. ~Bob  2011-12-14 09:41:02  host: public37553.xdsl.centertel.pl

    Proszę Towarzystwa, a cóż Wy potrzebujecie za aplikacje? Zgoda: nawigacja, funkcjonalny terminarz, przeglądarka obsługująca bankowość, dialer VoIP, Skype, GG, filtr połączeń? Co jeszcze? Gry? ;-) Powtarzam: kupiwszy z ciekawości Androida Samsunga GS+ dla ładnego wyglądu, aplikacji udostępniania Internetu WiFi oraz lepszego niż N5230 aparatu fot. i kamery wciąż mój główny SIM pozostaje w Nokii, mimo kilku prób zmian wciąż do Niej właśnie wraca. Według ww. kryteriów N5230 nie ustępuje tak bardzo Samsungowi, a w zakresie telefonowania/sms, bezpieczeństwa, oszczędnej transmisji, obsługi oraz synchronizacji z MOIM komputerem Samsunga przewyższa. Jest Jej tym łatwiej, że ma akumulator 1320 mAh i większą czułość w sieci komórkowej, co pozwala jej korzystać z rodzimego zasięgu Play na większym niż Samsung GS+ obszarze. Nawigacja offline za darmo nawet całej Europy na dobrym poziomie + oryginalny uchwyt samochodowy jest w N5230 wisienką na torcie. Pół roku temu kupiłem tę Nokię za 450 złotych... . Samsung Galaxy S+ 1449 zł + Kaspersky 55 zł + firmowy (znakomity) uchwyt samochodowy z ładowarką ~130 zł + Mapa Map offline 110 zł - Razem.... Na szczęście stać mnie, ale liczby mówią wiele!

  • 1

    18. ~virtutti  2011-12-14 10:15:06  host: aeat37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 czy Ty właśnie porównałeś gs+ z n5230? Naprawdę? Naprawdę to zrobiłeś? Naprawdę? O_o

  • 0

    19. ~PTK_MSQ  2011-12-14 10:18:46  host: 212.160.172.70

    Ceny telfonow NOKII nie sa proporcjonalne do tego co nam telefony daja. Jezeli NOKIA zacznie prezentowac telfony w miare atrakcyjnych cenach to zapewne wroce do tego producenta, na chwile obecna SGS II jest dla mnie telefonem spelniajacym sie w 100% a ze pozera transefer --> mnie to nie obchodzi internet mam za free wiec moge z niego korzystac do woli.

  • 1

    20.  2011-12-14 10:24:44

    Ajfony są nudne, a Nokie to po prostu Himalaje polotu i innowacyjności. Chyba kurde facio ostatnie kilka(naście) lat spędził w temperaturze niewiele większej niż -273 st. Celsjusza.

  • 0

    21. ~  2011-12-14 10:29:16  host: public20531.cdma.centertel.pl

    Tak jasne chwalcie ta swoja nokie tez kiedys miałem badziewie i tyle obudowy tandetnie wykonane w porównaniu do ceny jakies ceryfikaty smiesze gdzie trzeba date cofac zeby cos zainstalowac grunt im sie pali pod nogami bo nikt nie chciał juz kozystac z symbiana brak poprawek (aktualizaji)wymyslili sobie ze bedzie teraz windows telefon na windowsie z procesorem 600MHz jest taki zamulony jak maluch w gazie

  • 0

    22. ~  2011-12-14 10:45:37  host: z07-05.opera-mini.net

    @20 -Hibernatus II: Kiedy Nokia była Bogiem

  • 0

    23. ~plum1973  2011-12-14 11:23:00  host: apn-77-115-137-184.dynamic.gprs.plus.pl

    Nokie z Symbianem bywaja ciekawe ale te windowsem to margines marginesu sprzedaży w liczbie sztuk

  • 0

    24.  2011-12-14 11:31:13

    Kto bez problemów psychicznych wydaje pieniądze na IPhony? Mam s5830 na codzień ale mimo to zdarza się powrót do 5800 bo są sfery w których lepiej się sprawdza niż ACE.

  • 0

    25. ~dav  2011-12-14 11:31:50  host: apn-95-40-152-151.dynamic.gprs.plus.pl

    "innowacyjnosc Nokii" buahahaha. Oni sa coraz bardziej żenujący...

  • 1

    26. ~Mucus  2011-12-14 11:43:37  host: cpc2-live4-0-0-cust1341.know.cable.virginmedia.com

    Man iphone'a--- jestem zdrowy!

  • -1

    27.  2011-12-14 12:00:12

    Nie chciałem nikogo urazić-w życiu za ceny sklepowe bym nie kupił IPhona. Myślałem ze Nokia się kończy ale muszę przyznać że N9 i lumia się ciekawie zapowiada.

  • 0

    28.  2011-12-14 12:20:48

    @17 taa po co nam ogrzewanie skoro możemy rozpalić ognisko w jaskini ;-))

  • 0

    29. ~fj  2011-12-14 14:23:49  host: apn-95-40-222-39.dynamic.gprs.plus.pl

    ale p... jak potluczony. marketingowy belkot. uzywalem windows phone na htc najczesciej uzywane klawisze to reset i wylaczenie zasilania. moze tez dlatego ze to htc z grzejaca sie bateria. nie chce ani htc ani windows phone ktory wiele z tego co bledne w windowsie przenosi do wersji mobile. masa pliczkow temp i innych systemowych zupelnie niepotrzebnych i zamulajacych ale tworzonych przez ten "genialny" os. a moze to CarrierIQ tak spowalnia?

  • 0

    30.  2011-12-14 14:52:12

    @29 CarrierIQ to w USA zamula telefony ;-)

  • 1

    31.  2011-12-14 16:31:16

    @27: za cenę sklepową warto. nierówno pod sufitem trzeba mieć żeby kupować go od operatora ;)

  • 1

    32. ~geniu  2011-12-14 20:52:02  host: public-gprs18646.centertel.pl

    Widzę, że do umowy MS z Nokią (lub jak ktoś woli odwrotnie) dołączono bonus w postaci wspólnego pojmowania świata, JEST WP i Nokia, potem nuuuda, nuuuda i badziewie. Ludzie kupujcie Nokie z WP, bo się zanudzicie na śmierć, albo jeszcze gorzej skończycie.

  • 0

    33. ~gg  2011-12-15 07:55:28  host: 148.122.12.102

    29: "masa pliczkow temp i innych systemowych zupelnie niepotrzebnych" A opowiesz nam jak obejrzałeś te pliczki? Bo gdzie indziej piszą, że w WP7 nie da się nawet plików obejrzeć... ktoś się myli, czy celowo miesza? :P

Dodaj swoją opinię