Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Vodafone ogłosiły współpracę przy S60

Nokia i Vodafone ogłosiły współpracę przy S60

WitekT 15 Lutego 2006 15:23

0 0

Nokia i Vodafone poinformowały o nawiązaniu współpracy, której celem jest umocnienie roli platformy oprogramowania S60 w ofercie urządzeń firmy Vodafone.

Współpraca pomoże firmie Vodafone szybciej wprowadzać nowe usługi, upowszechniając wykorzystanie platformy S60 jako standardowej platformy oprogramowania w urządzeniach mobilnych na całym świecie.

Standaryzacja platform oprogramowania urządzeń różnych producentów telefonów komórkowych daje firmie Vodafone znaczne możliwości. Będziemy w stanie skrócić czas wprowadzania na rynek nowych produktów i usług oraz pomóc klientom w szybszym przyswajaniu nowych usług. Fakt, że Nokia rozwija platformę S60 w ścisłej współpracy z nami, zapewni nam dodatkowe możliwości efektywnego oferowania nowoczesnych, spójnych usług na konkurencyjnych warunkach - powiedział Dirk Wierzbitzki, zastępca dyrektora działu terminali w grupie Vodafone.

Platforma S60 daje firmie Vodafone dostęp do czołowych rozwiązań w dziedzinie dostosowywania urządzeń do własnych potrzeb, rozbudowaną pomoc techniczną do nowych usług mobilnych oraz znakomite parametry wygody i jakości użytkowania. Dzięki możliwości dostosowania platformy S60 do własnych potrzeb, której dowodem są doświadczenia wielu operatorów, Vodafone będzie w stanie wyróżnić swoje usługi i aplikacje na tle konkurencji. Ponadto wraz ze społecznością użytkowników platformy S60 firma Vodafone będzie mogła udoskonalać rozkłady funkcji urządzeń mobilnych.
Bardzo się cieszymy, że firma Vodafone wybrała platformę S60 jako preferowaną platformę oprogramowania urządzeń. Nasza współpraca jest ważnym krokiem w kierunku szybszego różnicowania i unowocześniania usług w całej branży. Platforma S60 zapewnia bogaty zestaw aplikacji, duże możliwości rozbudowy oraz łatwość korzystania z usług multimedialnych, fotograficznych, wideo i przeznaczonych dla firm. Duży priorytet mają potrzeby operatorów związane z przystosowywaniem urządzeń do własnych potrzeb i tworzeniem aplikacji - powiedział Matti Vänskä, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu oprogramowania do urządzeń mobilnych w firmie Nokia.

Nokia i Vodafone opracują oprogramowanie uzupełniające platformę S60 na potrzeby użytkowników sieci Vodafone. Współpraca przewiduje również zwiększenie liczby licencjobiorców i upowszechnienie oferty przez otwarte zarządzanie całym projektem oraz zakłada silną pozycję niezależnych marek - zarówno platformy S60, jak i wspierających ją twórców oprogramowania. Ponadto Nokia i Vodafone będą wspólnie promować wzorcowe projekty układów półprzewodnikowych dostępne na zasadzie niezależnych licencji, aby w ten sposób przyspieszyć wprowadzanie na rynek nowych urządzeń kompatybilnych z platformą S60.

Nokia szacuje, że cała branża smartfonów osiągnęła w 2005 roku sprzedaż 46,3 mln urządzeń w porównaniu z 20,6 mln urządzeń w roku 2004. Sama firma Nokia do końca lutego 2006 roku dostarczy łącznie 50 mln urządzeń z platformą S60 (dane firmy Nokia z lutego 2006 roku).

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1.  2006-02-15 18:26:06

  Ciekawe czy taka integracja softu do smartfonów będzie miała miejsce w naszym "poczciwym" Plusie?

 • 0

  2.  2006-02-15 18:26:25

  Ciekawe co z tego wyjdzie : )

 • 0

  3.  2006-02-16 00:09:23

  W sumie to ciekawe propozycja...np.darmowe programy typu "Weather" czy IM messengery....może wkońcu zrobi ktoś prawdziwe GG pod S60??

 • 0

  4. ~duke  2006-02-16 08:36:59  host: pc1.zek.pl

  Mam nadzieje, ze NIKT nie zrobi "prawdziwego gg" pod s60.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-104-202.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet