Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Uniwersytet Jagielloński nawiązują współpracę

Nokia i Uniwersytet Jagielloński nawiązują współpracę

orson_dzi 10 Kwietnia 2015 10:19

5 0

Uniwersytet Jagielloński oraz Nokia podpisały dziś porozumienie o współpracy, które pozwoli na wspólne prowadzenie innowacyjnych projektów, wymianę doświadczeń i organizowanie praktyk dla studentów Uniwersytetu w krakowskim oddziale Nokii.

Sformalizowanie współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a krakowskim centrum R&D Nokia Networks to długo oczekiwany krok dla obu stron, przynoszący obopólne korzyści. Uczelnia może liczyć na stały napływ aktualnych informacji o najnowszych trendach i technologiach powstających w branży teleinformatycznej, a firma na pomoc wyspecjalizowanej kadry naukowej.
Umowa przewiduje między innymi wspólne opracowywanie innowacyjnych projektów, działanie w zakresie praw własności przemysłowej i organizowanie praktyk studenckich dla studentów Uniwersytetu, które będą odbywać się na terenie krakowskiego oddziału Nokii. Oprócz tego współpraca ma dotyczyć również tematów prac dyplomowych dla wybranych studentów Uczelni, organizowania zajęć dydaktycznych i szkoleń oraz wspomagania kół naukowych. W planach jest również wspólne uczestnictwo w rożnych projektach zewnętrznych, organizowanie targów pracy, a także możliwość zatrudnienia studentów Uniwersytetu zgodnie z potrzebami Nokii.

Centrum R&D Nokii w Krakowie specjalizuje się w badaniach i rozwoju technologii stacji bazowych dla telefonii komórkowej zgodnie z najnowszymi standardami LTE. W Krakowie tworzone są i testowane nowe produkty dla różnych generacji sieci komórkowych: 3G, 4G i 5G.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:

Tagi: nokia | uniwersytet jagielloński

w sumie: 3
 • 2

  1. ~  2015-04-10 10:27:41  host: 212.109.132.194

  "W Krakowie tworzone są i testowane nowe produkty dla różnych generacji sieci komórkowych: 3G, 4G i 5G."
  nie tylko w Krakowie. Wrocław robi to samo i odwiedza uczelnie kilkanaście razy w roku i z marszu biorą wszystkich, którzy choć trochę znają wymagane przez nich języki programowania (zazwyczaj od 2 roku studiów). Wrocławska Nokia nie potrzebuje do tego jakiś współpracy.

 • 0

  2. ~Uj  2015-04-10 11:20:53  host: wrota.bajt.krakow.pl

  Krakowska też ale tu chodzi o nic innego jak sciągnięcie nowych studentów na Uj

 • 1

  3. ~  2015-04-11 12:26:46  host: 77-253-7-226.adsl.inetia.pl

  Chodzi o tania sile robocza. Ten sam porgramista juz w Niemczech zarabia 3-4 razy wiecej.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-98-96.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet