Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Siemens prezentują nowe rozwiązania na 3GSM

Nokia i Siemens prezentują nowe rozwiązania na 3GSM

sirmark 13 Lutego 2007 19:02

0 0

Na 3GSM w Barcelonie Nokia i Siemens pod szyldem przyszłej spółki Nokia Siemens Networks, przedstawiając liczne rozwiązania, dzięki którym operatorzy i usługodawcy mogą ożywić sieci stacjonarne, komórkowe i konwergentne z korzyścią dla konsumentów i firm.

Podczas prezentacji można osobiście skorzystać z szerokiego zakresu usług muzycznych i wideo z gatunku Personal Infotainment, takich jak:
Mobilna telewizja, zarówno w technologii powszechnie dostępnej emisji DVB-H, jak i emisji na żądanie, udostępniająca programy telewizyjne użytkownikom urządzeń mobilnych.
IPTV, telewizja internetowa, która umożliwia łatwe korzystanie z internetowych form rozrywki w czasie rzeczywistym oraz usług komunikacyjnych, w tym zintegrowanej wideotelefonii i udostępniania wideo, przy użyciu technologii IP Multimedia Subsystem (IMS) i Service Delivery Framework (SDF).
Multimedia Broadcast Multicast Service (MBMS), technologia zwiększająca atrakcyjność takich usług, jak podcasting i strumieniowa transmisja telewizyjna przy użyciu dostępu komórkowego i urządzeń mobilnych.
Rozwiązanie muzyczne stanowiące zabezpieczony przed piractwem sklep muzyczny online do pobierania i odsłuchiwania w formie transmisji strumieniowych plików muzycznych oraz dzwonków, niezależnie od używanej metody dostępu.

Odwiedzający stoisko mogą także przekonać się, jak zaawansowana telekomunikacja może wytwarzać prawdziwą wartość dla wspólnot użytkowników dzięki usługom spersonalizowanym. Usługi z kategorii Rich Communication łączą w sobie zaawansowaną telekomunikację multimedialną z informacjami o dostępności użytkowników, zwiększając przychody usługodawców oraz lojalność ich klientów.
Ponieważ firmy stanowią segment klientów generujących wysokie przychody (ARPU), operatorzy mogą poprawić swoje wyniki finansowe, oferując hosting usług dla wymagających klientów biznesowych. Prezentowane są rozwiązania z kategorii Enterprise Communications (w tym rozwiązania hostingowe udostępniane przez operatorów) dostosowane do potrzeb firm, które chcą po niewygórowanej cenie zoptymalizować procesy biznesowe dzięki komunikacji mobilnej. Wśród prezentowanych rozwiązań można zobaczyć:
Konwergentne usługi dla przedsiębiorstw, w tym ciągłość połączeń głosowych za pośrednictwem IMS.
Usługi wartości dodanej dla pracowników w terenie, w tym inteligentne usługi SMS (iSMS) oraz Push to talk over Cellular (PoC).
Rozwiązanie hostingowe udostępniane przez operatora do biznesowej komunikacji za pośrednictwem usług PBX korzystających z różnych metod dostępu.

Firmy prezentują także główne elementy technologii stanowiących podstawę dochodowych usług, rozwiązania szerokopasmowe, a także rozwiązania do kontroli sieci i zasobów oraz przesyłania sygnału:
Wysokowydajne stacje bazowe z wielodostępem radiowym, które umożliwiają optymalizację i redukcję liczby wymaganych lokalizacji.
Technologię HSUPA, która urzeczywistnia mobilny dostęp szerokopasmowy.
Koncepcję Long Term Evolution (LTE), która umożliwia migrację sieci poza trzecią generację.
Zasięg radiowy w budynkach, umożliwiający korzystanie z mobilnego dostępu szerokopasmowego w pomieszczeniach.
Pełny mobilny WiMAX, który stanowi obiecującą opcję budowy niedrogich sieci transmisji danych dla operatorów, którzy nie mają licencji WCDMA 3G lub chcą dokonać migracji sieci CDMA.
HSPA o "płaskiej architekturze" — najnowszy etap ewolucji ku LTE o uproszczonej architekturze sieci, zapewniającej szybką transmisję danych po niższych kosztach.
Inteligentna kontrola ruchu w trybie peer-to-peer, niezbędna w wykorzystywaniu pełni zalet usług Web 2.0, a jednocześnie utrzymaniu poziomu usług wrażliwych na opóźnienia, takich jak VoIP i mobilna telewizja.
Platforma Service Delivery Framework usprawniająca początkową integrację najlepszych w swojej klasie rozwiązań sieciowych, skracająca czas wejścia na rynek i wydłużająca na nim obecność.
Systemy wspomagające Operation Support Systems (OSS), które ułatwiają zarządzanie skomplikowanymi sieciami stacjonarnymi, komórkowymi i konwergentnymi, ale także generują nowe źródła przychodów, na przykład dzięki zastosowaniu danych o wykorzystaniu sieci do stworzenia usługi oferującej informacje drogowe w czasie rzeczywistym.
Platformy metropolitalnych i operatorskich sieci Ethernet nowej generacji, zwiększające możliwości zarządzania ruchem w sieciach komórkowych, co ma zasadnicze znaczenie dla wydajności sieci oraz przyszłych aplikacji mobilnych wymagających transmisji dużej ilości danych.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~  2007-02-14 00:44:06  host: 213.172.40.43

    Toz to news z poniedzialku. Co Wy robicie w tej Barcelonie, ze macie tak stare newsy....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Optymalna liczba obiektywów dla tylnego aparatu fotograficznego w smartfonie to:

Pixel 3 XL będzie inny niż poprzednicy - oto nowe zdjęcia smartfonu

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet