Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Samsung urosły w Polsce w zeszłym roku

Nokia i Samsung urosły w Polsce w zeszłym roku

WitekT 23 Stycznia 2011 21:30

0 0

W 2010 roku polski oddział Samsunga sprzedał 3,3 mln telefonów (o około 300 tys. więcej niż rok wcześniej) osiągając przychody na poziomie 1,2 mld zł (wzrost o kilka procent) - powiedział Rzeczpospolitej Wojciech Wasilewski, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w polskim Samsungu.



Samsung zajmuje drugie miejsce na polskim rynku Wzrosła także sprzedaż urządzeń lidera - Nokii. Jak dowiedziała się Rzeczpospolita, w 2010 roku była ona około 6-8% wyższa niż rok wcześniej.


Według prognoz, sprzedaż komórek w Polsce wyniosła w 2010 roku między 9,5 a 10 mln sztuk.




Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    22.  2011-01-24 09:56:23

    Samsung rosnie co nie dziwi, ale wzrost Nokii to nuz zaskoczenie

  • -1

    23.  2011-01-24 09:58:56

    Samsung w porządku ale Nokia? Ludzie ogarnijcie się! Jak możecie kupować ten fiński szmelc ja się pytam?

  • 1

    24. ~  2011-01-24 10:18:38  host: z14-08.opera-mini.net

    Sam Wave sprzedal sie w Pl w 200 tys sztuk!A ile przywiezli polscy"turysci"z wysp i innych irlandii

  • -1

    25. ~  2011-01-24 10:18:59  host: 212.160.172.70

    ja tez w zeszlym roku troche uroslem ale newsa nikt z tego powodu nie zrobil

  • -1

    26. ~RobertX  2011-01-24 10:22:41  host: 83.1.243.180

    @23 moze dlatego, ze ten koreanski szmelc nam nie odpowiada?? Przyklad zalosnej wypowiedzi. Dzieciaki podajcie kiedys jakies konkrety. Wczym Nokia jest gotrsza (odczuwalne roznice a nie specyfikacja techniczna) i w czym symbian jest gorszy i czego mu brakuje bo naprawde malo jest jasnych stwierdzen, za to wszedzie duzo wypowiedzi na poziomie 2-latka jest bee i koniec :)

  • 1

    27. ~marek  2011-01-24 10:24:21  host: 77-254-12-186.adsl.inetia.pl

    wyznawcy Nokii byli są i będą. oni są jak zwolennicy PiS, nikt ich nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe ;)

  • 1

    28. ~Elektron  2011-01-24 10:54:00  host: 77-254-153-54.adsl.inetia.pl

    Ad 23.: bartoszevski to ty się ogarnij! Jak możesz pisać takie głupie teksty?! :-) Jak ludzie chcą kupować Nokię to ich sprawa i nic ci do tego. Wbrew nachalnej i histerycznej propagandzie przeciw Nokii to producent z tradycjami i ogromnymi osiągnięciami w branży komórkowej, który wbrew rozpowszechnianym opinią wcale nie odstaje od reszty stawki - o czym świadczy chociażby najlepsza od lat sprzedaż - zarówno na świecie jak i w Polsce.

  • 0

    29. ~Tiger N.  2011-01-24 11:05:22  host: 212.45.5.172

    #5.: "Kamil_K", muszę cię zmartwić -> firma, której tak namiętnie i pewnie dla kasy "plujesz do ogródka" zdobyła również pierwsze miejsce wśród wszystkich marek z branży elektronicznej -> w rankingu BrandAsset Valuator. Jak nie wierzysz to poczytaj np. tutaj -> http://www.bazatelefonow.pl/wiadomosci/2010-11/11793-nokia-pierw sza-w-rankingu-najsilniejszych-marek-branzy-elektronicznej-w-pol sce/

  • -1

    30. ~...  2011-01-24 11:46:00  host: 188.146.141.102.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @28 Zapluty karzeł reakcji dogadał się z 5 kolumną. Najlepsza propaganda na świecie. A tak naprawdę to krytyka dotyczy głownie dotykowego Symbiana a nie wszystkich telefonów gdybyś nie zauważył. I pomimo to co piszesz odstaje on od Androida i iOS. A teraz proszę. Wal śmiało. PEFRON już był, co teraz "mondrego" powiesz?

  • -1

    31. ~Elektron  2011-01-24 12:46:33  host: 77-254-153-54.adsl.inetia.pl

    Ad 30.: Dobrze się pan czuje?? panie "nikt" (wystudzisz się podpisać, czy nie pamiętasz jak cię zwą?! ;-) Teksty typu: "Jak możecie kupować ten fiński szmelc..." (a tego typu spamu-chłamu jest pełno na forach) to bezmyślna krytyka całej Nokii, a nie tylko OS-u Symbian! Który swoją drogą do tej pory pracuje także w dostępnych na rynku smartfonach innych firm niż Nokia. Wcale nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że te same osoby, które niedawno wychwalały Symbian w Omni HD, czy Satio teraz plują na Symbian w Nokii... nawet nie zważając na to że Symbian^3 jest niewątpliwie krokiem naprzód jeśli chodzi o ten OS. Nie dziwi mnie już także to, że większość opinii o Symbianie to tak naprawdę powielane w wielkich ilościach ksera obiegowych opinii i propagandowych haseł, a kopiujący je pewnie osobiście nigdy nie używali smratfonu z Symbianem. Ale mniejsza z tym - i tak zdecydowana większość krytykantów Nokii ma marne pojęcie o tym co się dzieje w "branży komórkowej", a do tego wyją się jak obślizgłe węże miedzy różnymi zagadnieniami wybierając tylko te, które mogą obrócić na niekorzyść Nokii i się na niej wyżywać. Ja wcale nie twierdzę, że Symbian jest doskonałym OS-em, ale doskonałymi nie są także Android, czy iOS... Android ma między poważne kłopoty z aktualizacjami OS-u dla obecnych już na rynku smartfonów; niemało "dziur" umożliwiających np. szpiegowanie oraz kradzież ważnych danych ze smartfonów; fragmentaryzacja dotycząca zarówno wersji OS-u Android jak i sklepów z aplikacjami dla smartfonów z Androidem daje się we znaki ich użytkownikom, ale jest też prawdziwą zmorą dla deweloperów i powodem licznych skarg z ich strony. Jeśli chodzi iOS to również mógłbym podać litanię błędów i nie dociągnięć, ale to co najbardziej drażni w przypadku tego OS-u to arogancja i bezczelność Apple w traktowaniu swoich klientów - np. przez lata wmawiano im, że wielozadaniowość w **** dla iPhone nie jest im do niczego potrzeba - i wielu w o uwierzył

  • 0

    32. ~  2011-01-24 12:58:02  host: mail.centrala.kaczmarski.pl

    @27 ty jesteś zwolennikiem pisu, ja nie i mam i będe miał Nokie, jedno nie ma z drugim nic do rzeczy i świadczy o niskim poziomie intelektualnym autora, żal, dziwi cię że ktoś wybiera NIE CHIŃSKI telefon, są ludzie którzy cenią sobie fakt że coś jest dobrze wykonane i wyprdukowane w Europie

  • 2

    33. ~Elektron  2011-01-24 13:01:58  host: 77-254-153-54.adsl.inetia.pl

    ...np. przez lata wmawiano im, że wielozadaniowość w OS dla iPhone nie jest im do niczego potrzeba - i co dziwne wielu w to uwierzyło! Zresztą już specjalnością Apple stało się wmawianie ludziom, że jak czegoś nie ma jeszcze w ich najnowszym iPhone to na pewno jest to niepotrzebne - oczywiście dopóki oczywiście nie trafi do nowej generacji iPhone, bo wtedy to samo co było wcześniej wg. Apple zbędę staje się nagle niezbędne ;-) - ot taka prosta propaganda marketingowa, na którą wielu się nabiera. A co do samych błędów w iOS to np. to do czego sam Apple się przyznał, czyli błędne wskazania mocy sygnału sieci komórkowej (wydali aktualizację) ale problem z utratą sygnału sieci komórkowej w iPhone 4 pozostał ;-). Następnie dość głośna "afera szpiegowska" - otóż Dziennik the Wall Street Journal opisał niedawno przeprowadzone śledztwo, podczas którego wzięto pod lupę 101 przypadkowo wybranych aplikacji dla iPhone'a i smartfonów z systemem Android. Okazuje się, że 56 z badanych 101 aplikacji wysyła unikalny numer ID smartfona do firm trzecich, nie informując nawet o tym właściciela urządzenia. Co więcej, 47 aplikacji wysyła firmom trzecim aktualną lokalizację urządzenia, a pięć z nich dzieli się nawet tak osobistymi informacjami o użytkowniku, jak wiek czy płeć. Następnie luka w oprogramowaniu iOS 4.1, która pozwala na wykonywanie połączeń nawet wtedy, gdy urządzenie jest zablokowane kodem zabezpieczającym. Podobnych przykładów jest więcej.

  • 2

    34. ~Elektron  2011-01-24 13:11:02  host: 77-254-153-54.adsl.inetia.pl

    Ad 30.: Zapytałbym cię: w jakich technicznych kwestiach Symbian tak bardziej niby odstaje od Androida, czy iOS, ale przypuszczam, że skutek byłby taki sam jakbym zapytał o to mojego zwierzaka ;-) szczekać to on potrafi, ale na pytanie ci nie odpowie ;-)

  • 0

    35.  2011-01-24 13:22:31

    Mam wrazenie, ze wszyscy porownuja starego symbiana z androidem. Jesli chcecie porownac oba systemy to zapomnijcie o starym symbianie, ktory nie jest systemem do telefonow dotykowych. Porownajcie Androida z Symbian^3, ktory to jest duzo lepszy pod wzgledem obslugi za pomoca panelu dotykowego. Wiem, ze z racji tej iz 3 jest narazie tylko w 2 modelach to niewielu z was mialo z nim dluzsza stycznosc, wiec nie porownujcie tych systemow albo porownajcie do starych iOS czy Androida 1.6 ;) Proste :) Mialem do czynienia i iOS i Androidem i szczerze mowiac nic specjalnego w nich nie ma. Ani latwiejszej obslugi ani napewno wiecej mozliwosci czy funkcji. Poprostu inne systemy, w ktorych najbardziej rewelacyjny jest marketing :) Kazdy wybiera ten, ktory mu bardziej podejdzie i wcale nie trzeba do tego pisac bzdur o innych.

  • 2

    36. ~Elektron  2011-01-24 13:23:39  host: 77-254-153-54.adsl.inetia.pl

    Ad 32. Wiesz, poruszyłeś bardzo ważną kwestię... To właśnie między innymi dlatego "kibicuję" Nokii (choć nie jestem maniakiem tej marki) ponieważ to jeden z ostatnich liczących się producentów elektroniki z Europy oraz ostatni liczący się producent telefonów z Europy. Bez Nokii Europejczycy byliby praktycznie całkowicie zdominowani w tych dziedzinach przez Amerykanów i Azjatów! Bez Nokii Europa zostałby zdegradowana z roli liczącego "partnera" do roli pomijanego "obserwatora" tego co się dzieje w tej branży.

  • 0

    37.  2011-01-24 18:42:36

    @32 - to właśnie jakość wykonania większości Nokii (np. E52, E66, N95, N97, C6) to ostatnia liga gdzieś na końcu za Sagemem... I to jest to, czego najbardziej w Nokii nie lubię.

  • 0

    39. ~Tiger N.  2011-01-24 19:32:37  host: 212.45.5.172

    #37. I to jest właśnie przykład pustych farmazonów i bezpodstawnego najeżdżania na Nokię. Akurat "Kamil_K" ma pecha, bo Nokia E66 jak i jeszcze kilka modeli serii E (np. E71) są mi bardzo dobrze znane i miałem już kilka egzemplarzy tego typu modeli w ręku (oraz je jakiś czas użytkowałem). Zatem mogę śmiało powiedzieć że typ o podpisie "Kamil_K" bezczelnie kłamie!! Od Nokii z serii E inne firmy mogą brać przykład jakich materiałów używać i jaką jakość wykonania zastosować -> użytkowałem też kilka modeli HTC, Samsunga, Sony Ericssona, a nawet myPhone i jeśli chodzi o jakość użytych materiałów oraz jakość wykonania to znane mi Nokie serii E bezsprzecznie bija te wszystkie modele na głowę!! Być może Kamil_K łazi po sklepach oraz salonach operatorskich i ogląda wystawione tam atrapy telefonów Nokii i myśli, że są to prawdziwe telefony ahahahahaha co za leszcz! ;)

  • 0

    41. ~do kamil  2011-01-24 21:06:12  host: 178-37-209-134.adsl.inetia.pl

    jak juz odrobisz zadania to idz spac.

  • 1

    42.  2011-01-25 09:28:49

    @41 - E66 jest wedlug Ciebie jest zle wykonana? Akurat z tym modelem nie trafiles bo wykonanie tego telefonu, jest swietnie. Stal naprawde sie dobrze prezentuje i jest solidny. Mam 2 w domu i o ile aluminiowa E52 mozna polemizowac o tyle do stalowej E66 nie mozna sie przyczepic... A takie opinie swiadcza, ze nie masz pojecia o czym piszesz. Przed wtystawieniem jakiemus urzadzeniu opini polecam, najpierw wziac do reki.

  • 0

    43.  2011-01-29 13:56:58

    #42. Dokladnie. U mnie w rodzinie E66 tez sporo przeszla i ma sie calkiem dobrze.

Dodaj swoją opinię