Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Samsung otworzyły fabryki w Indiach

Nokia i Samsung otworzyły fabryki w Indiach

WitekT 17 Marca 2006 11:43

0 0

Nokia otworzyła zakład produkcyjny w Sriperumbudur, w Chennai w Indiach. Samsung zaś w Gurgaon, w stanie Haryana.

Nowo otwarty zakład produkcyjny Nokii w Chennai jest piętnastą fabryką firmy. Jej zakłady są zlokalizowane na całym świecie. Nokia jako pierwsza firma produkuje w Indiach zarówno telefony komórkowe, jak i urządzenia sieciowe.

Nokia rozpoczęła produkcję w zakładzie w Chennai 2 stycznia 2006 r. Do dziś w fabryce wyprodukowano ponad milion aparatów. Obecnie pracuje tam 1100 osób, przewiduje się jednak, że wraz z upływem czasu poziom zatrudnia znacznie wzrośnie.
Nokia zainwestuje w indyjski zakład produkcyjny około 150 mln dolarów. Pozwoli jej to zaspokoić rosnący popyt na telefony komórkowe i rozwiązania sieciowe w regionie Azji i Pacyfiku.

W przyszłym roku nowy indyjski zakład Samsunga wyprodukuje milion telefonów komórkowych. W kolejnych latach liczba ta będzie stopniowo rosnąć.

Indie są jednym z 5 największych rynków telekomunikacyjnych świata. Według szacunków Nokii, do 2010 r. Indie staną się drugim pod względem wielkości rynkiem urządzeń mobilnych. W ubiegłym roku w Indiach sprzedano 27 milionów telefonów komórkowych. Oczekuje się, że w 2006 r. sprzedaż osiągnie 40 milionów aparatów, co oznaczałoby 20% wzrost w skali roku. Wskaźnik penetracji telefonów GSM w Indiach wynosi obecnie zaledwie 6% - możliwości wzrostu są zatem olbrzymie.

Źródło tekstu: Nokia, Samsung     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-167-243-214.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet