Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Orange poszerzają współpracę

Nokia i Orange poszerzają współpracę

LuiN 23 Maja 2008 15:08

0 0

Na mocy porozumienia z 22. maja Orange w 8 krajach Europy, w tym w Polsce, stanie się dystrybutorem usług Nokii.

Telefony Nokii to około 40% rynku. Fiński producent od pewnego czasu oprócz samych telefonów oferuje także szereg usług dodanych. W ramach współpracy z Nokią poprzez witrynę Orange będzie można zakupić licencję pakietu nawigacyjnego Nokia Maps, gry platformy NGage czy też zakupić utwory muzyczne z biblioteki Nokii.




Współpraca będzie dotyczyła także obustronnej reklamy. Na spotkaniu przedstawicieli Orange i Nokii ustalono również powiększenie o 10 modeli linii telefonów Nokii w ofercie Orange z tak zwanym Orange menu.

Źródło tekstu: Reuters, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13.  2008-05-23 21:42:37

    Brandowany telefon NIGDY nie dorówna oryginalnemu. Brandziaki to dla mnie podróbki... Mają menu jak podróbki i psują się jak chińskie podróbki xD

  • 0

    14.  2008-05-23 21:54:56

    ***tymis - chcesz mi powiedziec , ze w razie niesplacania operator bedzie zadal odemnie telefonu? Czy jednak tylko pieniedzy? Jaka to wlasnosc operatora , ktora po wyjsciu z Salonu mozna spieniezyc w pierwszym komisie za rogiem? Porownanie z samochodem chybione - na telefonie moge miec napis Nokia , ale dlaczego mam byc uszczesliwiany w MOIM telefonie jakimis pseudo atrakcyjnymi dodatkami?

  • 0

    15.  2008-05-23 21:59:53

    Jakby Ci jakis dealer samochodowy powiedzial , ze kolor tapicerki i lakieru mozesz miec tylko w kolorze jaki on sobie zyczy i Ci wmusza to bys sie popukal w czolo i natychmiast wyszedl a taki dealer poszedlby z torabmi po tygodniu. Tu jakis Orange czy Play wmusza swoje dodatki do telefonu ktory jest Twoja wlasnoscia (sprobuj sprzedac nie swoja wlasnosc) , opowiada jakies bzdury o subsydiach(odsylam bajarzy z marketingu do slownika) i na konferencjach prasowych na zawolanie roni krokodyle lzy jakby to on chcial sprzedawac same uslugi (i oczywiscie zlojalizowac klienta najlepiej na 3 lata). Badzmy powazni. Albo jakbys sprzedawca kanapy mowil , ze "subsydiuje" kanape , a moze na niej usiasc (simlock) , tylko ten ktoremu on pozwoli.

  • 0

    16. ~  2008-05-23 22:10:56  host: f143-052.opera-mini.net

    Oj Tymis... Muszę przyznać, że takiej interpretacji jeszcze nie słyszałem. Prawda jest taka, że jak idziesz do salonu i podpisujesz umowę to de facto zawierasz DWIE powiązane ze sobą funkcjonalnie lecz z prawnego punktu widzenia niezależne umowy- o świadczenie usług telekomunikacyjnych oraz bezwarunkowej sprzedaży aparatu telefonicznego na Twoją rzecz. Właścicielem telefonu stajesz się od razu i bezwarunkowo i możesz z nim zrobić co Ci się tylko podoba. Nawet jak nie wykonujesz umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych to operator nie zabiera Ci przecież telefonu ale domaga się od Ciebie zapłaty kary umownej. A istoty zastawu chyba nie rozumiesz. Wybacz, ale u mnie z takiej odpowiedzi dostałbyś dwóje. Pozdrawiam. Piokuk

  • 0

    17. ~tymis  2008-05-23 22:12:29  host: user32.195.udn.pl

    *issa: w razie niespłacania będzie żądał pieniędzy, zwykle jest w umowie zapis o karze finansowej. Dla mnie na jedno wychodzi. Co do reszty to napisałem poprzednio, mogę powtórzyć. W celu uproszczenia procedury i jednocześnie jako takiego utrudnienia życia wyłudzaczom nie zamierzającym spłacać umowy wprowadzono simlocka (a nie w celu uniemożliwienia odsprzedaży). Można też inaczej powiedzieć, telefon stanowi ofertę operatora i w ramach tej oferty może zrobić z telefonem co chce czyli np.: załozyć simlocka lub włożyć swoje menu. Jeśli komuś nie odpowiadają dodatki Orange to niech po prostu nie podpisuje umowy, przymusu nie ma. Zwłaszcza jak znaczek jest ważniejszy niz oferta. Swoją drogą to chyba lubisz cierpieć za miliony ;-) Wiadomo, że kupujesz telefony w wolnej sprzedaży a więc bez dodatków a tu nagle taka troska o innych. I skąd założenie, że nikomu nie pasują te dodatki...?

  • 0

    18. ~tymis  2008-05-23 22:16:23  host: user32.195.udn.pl

    *piokuk: trochę się spóźniłem :-) Biorąc pod uwagę, że nie jestem radcą prawnym pracującym jako pracownik naukowo-dydaktyczny to nie jest to znowu taka żenada ;-)

  • 0

    19. ~  2008-05-23 22:22:12  host: aaui170.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak to dobrze, że symbianowe Nokie daje się łatwo odbrandować. Jedyny ślad pozostaje na naklejce pod baterią.

  • 0

    20. ~kwistas  2008-05-23 22:29:12  host: w3cache.wignet.pl

    Teraz z tego co wiem Orange menu ogranicza się do ikonki menu jeśli chodzi o nokie (mówię oczywiście np. o Nokii 5200) Oczywiście orange ostatnio wyczół że klientom się to niepodoba i umiescili wyłączenie ikonek w najnowszych softach, funkcje są identyczne jak w normalnych wersjach.

  • 0

    21.  2008-05-23 22:34:05

    ***tymis , nie w tym rzecz czy kupuje na wolnym rynku czy od operatora. Po pierwsze jak wspomnialem , czy potrafisz sobie wyobrazic by jakis sklep z elektronika albo wspomniany salon meblaowy gadal bzdury , a innaczej tego nazwac nie mozna , ze cokolwiek Ci subsydiuje , albo do momentu splaty rat kazal miec MixElektctronik Menu albo MediaMarktMenu? Nonsens , absolutny nonsens. Inna sprawa - jesli sprzedajesz cos nie swojego to jestes zlodziejem albo paserem , uplynniajacy przedmiot pochodzacy z przestepstwa. Niewprost udowodnilem Ci , ze sprzedajac za rogiem TWOJ telefon po wyjsciu z salonu nim nie jestes. Czy uwazasz , ze jestes?

  • 0

    22. ~  2008-05-23 22:56:28  host: f143-052.opera-mini.net

    Luzik :-) Czy nie ma jakieś metody na tego prymitywa nr 24? piokuk :-)

  • 0

    23.  2008-05-23 23:01:20

    #22. no kasuje, kasuje

  • 0

    24. ~  2008-05-24 00:00:32  host: aatt98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To chyba oczywiste. Do ceny sklepowej dochodzi koszt założenia simlocka.

  • 0

    25.  2008-05-24 00:42:16

    Koszt założenia simlocka?! Jak dla mnie to mogą go wcale nie zakładać, nie obrażę się xD... Blokują mi fona i jeszcze trzeba za to dopłacać... To jest jeszcze śmieszne, czy już głupie?

  • 0

    26.  2008-05-24 01:38:34

    #13 - ciekawa interpretacja. czyli jak zmienie sobie product code w mojej nokii i wgram zamiast softu z orange czysty nokii, to i tak to jest gorszy telefon? moze jeszcze napiszesz, ze te brane z salonow sa jakies 'gorsze' w srodku od tych branych ze sklepu firmowego?

  • 0

    27.  2008-05-24 01:44:36

    co do sporu o to czyj jest telefon i czy blokowac. coraz wiecej sieci odchodzi od blokowania telefonow i to sie chwali, szkoda ze nie w polsce. nie zmienia to jednak faktu, ze operator sprzedaje mi telefon po ustalonej przez niego wczesniej cenie, wystawia mi paragon, a niejednokrotnie fakture, na ktorej widnieje cena i nic mu do tego jak ja tego telefonu uzywam. z punktu widzenia uzytkownika simlock to ograniczanie funkcjonalnosci danego sprzetu.

  • 0

    28.  2008-05-24 03:39:18

    @17: "W celu uproszczenia procedury i jednocześnie jako takiego utrudnienia życia wyłudzaczom nie zamierzającym spłacać umowy wprowadzono simlocka (a nie w celu uniemożliwienia odsprzedaży)" Nieprawda, wlasnie w tym drugim celu. A dokladnie to nie uniemozliwienia tylko utrudnienia i nie odsprzedazy wogole tylko odsprzedazy uzytkownikom innej sieci.

  • 0

    29.  2008-05-24 03:42:09

    I czy to nie plus byl strategicznym partnerem nokii w polsce?

  • 0

    30. ~  2008-05-24 11:53:10  host: aatt98.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To było dawno i nieprawda :D Ale chyba jako jedyny miał _własny_ serwis.

  • 0

    31. ~roww  2008-05-24 13:38:20  host: dpe214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hm, plus ma sporo dobrych ericsonow, w pieciolini teraz np K660i jest za 1 zl. A Nokia, jak to nokia, w sumie przy dobrym zakreceniu sie w kazdej sieci bedzie tania :)

  • 0

    32. ~  2008-05-25 08:41:04  host: h95.radzionkow.net

    SE nie odstają od nokji, mają lepsze aparaty i prawdziwe walkmany, poza tym są tańsze od nokjiii

Dodaj swoją opinię