Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Microsoft podpisują definitywne porozumienie

Nokia i Microsoft podpisują definitywne porozumienie

LuiN 21 Kwietnia 2011 16:19

0 0

Nokia i Microsoft poinformowały o podpisaniu definitywnego porozumienia o partnerstwie. Zaowocuje ono nowym, globalnym ekosystemem mobilnych usług i oprogramowania, wykorzystującym dopełniające się zasoby obu podmiotów. Podpisane przed planowanym terminem porozumienie jest zgodne ze wspólnym oświadczeniem przedstawionym 11. lutego tego roku.

Oprócz uzgodnienia warunków partnerstwa, w tym wkładu obu firm w rozwój nowego ekosystemu, Nokia i Microsoft poinformowały również o znaczących postępach w opracowywaniu pierwszych produktów Nokia z systemem Windows Phone. Obie firmy przygotowują ofertę nowych urządzeń marki Nokia, a w pracach tych uczestniczą już setki pracowników. Firma Nokia rozpoczęła już także przenoszenie najważniejszych aplikacji i usług na platformę Windows Phone i wraz z partnerem zaprasza do współpracy zewnętrznych twórców aplikacji.

Nokia wniesie do ekosystemu Windows Phone usługi map, nawigacji i niektóre usługi związane z lokalizacją, a także będzie tworzyć rozwiązania na platformie Windows Phone w takich obszarach, jak fotografia i wideo. Zostanie otwarty nowy, globalny sklep z aplikacjami marki Nokia, który będzie wykorzystywać infrastrukturę Windows Marketplace. Twórcy będą mogli publikować i dystrybuować aplikacje za pośrednictwem pojedynczego portalu, docierając do setek milionów konsumentów korzystających z urządzeń z oprogramowaniem Windows Phone, Symbian i Series 40.

Nokia wniesie też do ekosystemu Windows Phone swoje doświadczenie w dziedzinie rozliczeń na fakturze operatora - podpisane umowy z 112 operatorami na 36 rynkach.




Microsoft będzie otrzymywać od firmy Nokia tantiemy za platformę Windows Phone zainstalowaną w każdym urządzeniu, począwszy od momentu sprzedaży pierwszych produktów firmy Nokia z systemem Windows Phone. Opłaty te są konkurencyjne i odzwierciedlają spodziewaną wysoką sprzedaż urządzeń firmy Nokia, a także różne inne aspekty związane z pracami technicznymi prowadzonymi przez obie firmy - czytamy w komunikacie.

Ponieważ definitywne porozumienie zostało już podpisane, obie firmy rozpoczną teraz rozmowy z operatorami, twórcami aplikacji i innymi partnerami, aby uświadomić przedstawicielom branży korzyści wynikające z przystąpienia do nowego ekosystemu. Jednocześnie będą kontynuowane prace nad produktami Nokia na platformę Windows Phone w celu zapewnienia dostaw urządzeń w 2012 roku

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 1

    3. ~  2011-04-21 16:41:36  host: z32-04.opera-mini.net

    Ja mam N8 i C7 polecam markę Nokia.

  • -1

    4. ~gekon  2011-04-21 16:52:02  host: 87.204.175.251

    ''nokia i windows'' Boże!!! chroń Polske

  • 0

    5. ~Sira  2011-04-21 17:23:54  host: rtr-0-235.interkar.pl

    Czują oddech Androida :D

  • 1

    6.  2011-04-21 17:41:01

    [*]

  • 0

    7. ~PatrykOS  2011-04-21 17:41:53  host: 87-250-179-14.slupsk.hypnet.pl

    A ja muszę powiedzieć, że i N8 i E7 mi się podobają. Nokia ma bardzo dobre telefony dla niewymagających, ale hi-endowe też ma nawet nawet. Symbian Anna wnosi powiew świeżości do systemu, a do tego design nowych hi-endów jest rewelacyjny (jak dla mnie oczywiście). Świetna jest Nokia X7 pod względem tych właśnie wyżej wymienionych czynników :)

  • 0

    8.  2011-04-21 18:02:26

    @7: tylko cały czas zapominasz że symbian w odmianie Anna to ostatnie podrygi przed (oficjalnie zapowiedzianym) skasowaniem tego systemu..

  • 0

    9. ~  2011-04-21 18:13:53  host: 212.160.172.70

    Myślę, że znajdzie się wielu chętnych do zakupu nowych produtków Nokii z Windowsem. Wielu ludzi ma klapki na oczach i istnieje dla nich tylko Nokia. A jak zoobaczą, że z Windowsem, to pewnie się posikają w gacie. Chociaż nie powiem, bo sam chętnie bym taki telefon przetestował

  • 0

    10. ~tux  2011-04-21 18:38:23  host: staticline56902.toya.net.pl

    Wielu ludzi ma klapki na oczach dlatego kupują produkty Apple. Nokia nie ma takich klientów, chyba że zaliczyć fanów niższej półki takich jak 1100 itp

  • 0

    11. ~  2011-04-21 19:11:26  host: z15-16.opera-mini.net

    ja mam Nokie brat ma Nokie ojciec ma Nokie matka ma Nokia kochanka też ma Nokie która jest liderem statystyki nie kłamią.

  • 0

    12. ~Tomi  2011-04-21 21:18:04  host: h82-143-187-185-static.e-wro.net.pl

    Osobiście mam C7 i E52 i naprawdę jako telefony do dzwonienia, nawigacji i ewentualnego zdjęcia lub video daja rade.... Miałem Androida i różnica w systemach jest spora ale do czego służy telefon do grania i zabawy czy do dzwonienia? Zależy nam na super bajerach czy na dobrym trzymaniu zasięgu i wydajnej długo trzymajacej baterii? Naprawdę rozpatrując temat w pewnych kryteriach Nokia jest całkiem przyzwoita..

  • 0

    13.  2011-04-21 21:38:30

    @12 ..zwlaszcza tej baterii w dotykach Nokii..

  • 0

    14. ~seidhe  2011-04-22 08:54:27  host: host81-156-172-108.range81-156.btcentralplus.com

    @13 - a widziales smartfona trzymajacego 5 dni normalnego uzytkowania bez ladowarki? a oszczednego uzywania nawet 7 dni? ja widzialem - N8.

  • 0

    15.  2011-04-22 11:22:31

    @14 A widziałeś telefon który po każdym dotknięciu ekranu musi się zastanowić pół sekundy zanim wykona najprostszą czynność? Ja widziałem - N8. Myślisz że niby dlaczego niby Nokia N8 wytrzymuje 5 dni na baterii? Bo zastosowali żółwi procesor do niby Hi-Endowego telefonu. Więc gdyby policzyć czas potrzebny do wykonania tych samych operacji, to mój Desire (który wytrzymuje 24h) trzyma tyle samo :) Tylko że ja mam przyjemność z użytkowania, a nie z czekania aż się nokia namyśli.

  • 0

    16. ~play  2011-04-22 15:51:02  host: user-109-243-65-142.play-internet.pl

    ja myślę, ze z tego połaczenia wyjdzie coś ciekawego. Może nie od razu ale na przestrzeni lat...

  • 0

    17.  2011-04-23 08:23:05

    14.~seidhe A Świstak siedzi... Ja mam N8 od grudnia i mi wytrzymuje 24h, fakt że dużo z niej korzystam...

  • 0

    18. ~romano  2011-04-23 10:25:10  host: a12.net145.okay.pl

    aplauz nie masz pojecia o N8 wiec sie wypowiadaj, 5 dni na baterii? ha ha ha

  • 0

    19. ~  2011-04-23 10:37:34  host: 89-78-10-20.dynamic.chello.pl

    Niech pakują szybsze procesory to niedługo smartfony będą trzymać jak laptopy 1,5h-5h

  • 0

    20. ~n8  2011-04-25 16:49:46  host: 83.238.201.25

    15: nie miales n8 jesli piszesz taki banialuki. Do samego menu i dzwonienia to starczyl by arm 16 MHz...

  • 0

    21. ~n8  2011-04-25 16:53:19  host: 83.238.201.25

    18: 4 dni trzyma bez problemu, ale tygodniowo odbieram tylko kilka telefonow od znajomych, pykne 2-3 fotki, zrobie wpis w kalendarz...

  • 0

    22. ~Lolek  2011-04-26 11:37:22  host: 212.160.172.70

    Tantiemy? nieźle;)

Dodaj swoją opinię