Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia i Adobe - Flash w telefonie

Nokia i Adobe - Flash w telefonie

WitekT 20 Lutego 2006 09:59

0 0

Nokia ogłosiła utworzenie Forum Nokia PRO: Flash Zone - nowego programu pomocy technicznej zorganizowanego wspólnie przez firmy Nokia i Adobe, a przeznaczonego dla firm zrzeszonych w Forum Nokia PRO, które chcą tworzyć aplikacje Macromedia Flash do urządzeń udostępnianych przez operatorów komórkowych na całym świecie.

Technologia Macromedia Flash oferowana obecnie przez firmę Adobe znajduje coraz szersze zastosowanie na rynku urządzeń mobilnych i elektroniki użytkowej. Forum Nokia PRO: Flash Zone będzie oferować firmom należącym do Forum Nokia PRO, które opracowują atrakcyjne aplikacje biznesowe, rozrywkowe i użytkowe oraz gry w formacie Flash do urządzeń mobilnych Nokia, dostęp do bezpośredniej pomocy technicznej i szkoleń Adobe, a także szerokie możliwości rozwoju działalności biznesowej.

Forum Nokia PRO: Flash Zone łączy w sobie inne specjalistyczne propozycje dla programistów udostępnione w 2005 roku - Forum Nokia PRO Symbian Zone, Forum Nokia PRO Enterprise Zone i Forum Nokia PRO Networks Zone. Nowy program będzie administrowany w ramach Forum Nokia PRO - płatnego programu pomocy technicznej firmy Nokia, który gromadzi ponad 400 czołowych firm programistycznych z całego świata - w regionalnych oddziałach Ameryki Północnej i Południowej, Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Azji.

Oprócz pełnego zakresu usług Forum Nokia PRO, użytkownicy nowego Forum Nokia PRO: Flash Zone zyskają zniżki na oprogramowanie Adobe, bezpłatne kopie wybranych odtwarzaczy Flash Lite do testowania na obsługiwanych terminalach, bezpośrednią pomoc techniczną za pośrednictwem specjalnej listy e-mail, potencjalne możliwości prezentacji aplikacji na imprezach branżowych, wyłączny dostęp do seminariów online i materiałów technicznych, a także wcześniejszy dostęp do informacji o nowych produktach i do programów w wersji beta.

Otwarcie Forum Nokia PRO: Flash Zone to kolejny etap współpracy firm Nokia i Adobe, która umożliwiła już wprowadzenie technologii Macromedia Flash do urządzeń Nokia oraz współpracę nad opracowaniem narzędzia programistycznego do platformy Flash 8. Nowa sekcja Forum Nokia to kolejny dowód zaangażowania firmy Nokia na rzecz wspólnoty profesjonalnych programistów oraz podmiotów już stosujących technologię Flash. Pomoc techniczna, szkolenia i możliwości rozwoju biznesowego przyczynią się do zwiększenia potencjału aplikacji mobilnych - uważa Lee Epting, wiceprezes ds. Forum Nokia.
Nowa sekcja PRO Zone Forum Nokia działa na podstawie uprzednio zawartej umowy licencyjnej, na mocy której Nokia ma prawo do integrowania technologii Flash na platformach urządzeń mobilnych, między innymi na przodującej na świecie platformie smartfonów S60. Wyrazem tej integracji jest zamiar dołączenia Flash Lite do pewnych smartfonów multimedialnych Nokia Nseries i biznesowych Nokia Eseries, począwszy od 3. wydania S60, a także do innych wybranych urządzeń Nokia S60 i Series 40.

Na całym świecie jest około miliona programistów na platformie Flash. Ta wyjątkowo innowacyjna i twórcza społeczność z pewnością zaoferuje klientom firmy Nokia atrakcyjne aplikacje. Nowa sekcja Forum Nokia PRO: Flash Zone będzie stanowić dla programistów aplikacji mobilnych centralne źródło pomocy dotyczącej tworzenia materiałów i aplikacji, które znajdą uznanie wśród użytkowników atrakcyjnych, nowych urządzeń Nokia Series 40 i S60 z funkcjami Flash - uważa Gary Kovacs, wiceprezes ds. rozwiązań mobilnych i sprzętowych w Adobe.

Flash Lite to profil standardu Flash firmy Adobe do urządzeń mobilnych. Dodano w nim kilka zasadniczych funkcji związanych z łącznością i poszczególnymi urządzeniami oraz standardami, a także obsługę profilu mobilnego formatu SWF firmy Adobe.

Za pomocą narzędzia Flash Professional 8 programiści mogą tworzyć teraz nowe, atrakcyjne materiały Flash Lite i aplikacje do urządzeń mobilnych z funkcjami Flash. Narzędzie Flash Professional 8 zawiera interaktywne emulatory urządzeń z ponad 90 różnymi profilami sprzętowymi, co ułatwia programistom tworzenie jednej aplikacji i testowanie jej współpracy z wieloma modelami urządzeń. Profile sprzętowe są dodane standardowo, a ponadto można je aktualizować.

Nowe urządzenia Nokia z funkcjami Flash umożliwią użytkownikom bezprzewodowe pobieranie aplikacji rozrywkowych, biznesowych i użytkowych, a także gier w formacie Flash oraz odtwarzanie materiałów przechowywanych w urządzeniu lub w pamięci wymiennej. Aplikacje Flash można dynamicznie aktualizować przy użyciu strumieniowych transmisji danych do urządzenia ze zdalnego serwera używając protokołu HTTP, co stanowi znaczny postęp w porównaniu ze statycznymi wygaszaczami ekranu, tapetami i pozostałymi aplikacjami w innych formatach.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet