Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia HF-510 w cenie mandatu

Nokia HF-510 w cenie mandatu

LuiN 23 Listopada 2009 11:35

0 0

nokia speakerphone hf Nokia wprowadza na polski rynek samochodowy zestaw głośnomówiący Nokia HF-510. Cena zestawu to około 300 zł, a więc tyle, ile w przybliżeniu kosztuje mandat za rozmawianie przez telefon w czasie jazdy.

Przenośny zestaw głośnomówiący Nokia HF-510 to urządzenie, którego można używać nie tylko w aucie, ale także w biurze czy domu. Jest niewielki (80 x 21 mm) i bardzo prosty w obsłudze.

Zestaw wyposażony został w wyświetlacz OLED, na którym widoczny jest numer telefonu rozmówcy. Zintegrowany z obudową klawisz odbierz/zakończ rozmowę, funkcje wybierania głosowego (voice dialing) i wybierania ostatniego numeru (redialing) zapewniają użytkownikowi zestawu pełną kontrolę w czasie połączeń.




Nad jakością rozmów w czasie podróży czuwa procesor DSP, który eliminuje szumy z otoczenia oraz pogłos. Dzięki zastosowaniu w zestawie HF-510 funkcji automatycznego wyłączania, kierowca wysiadając z samochodu nie musi pamiętać o wyłączeniu akcesorium.

Zestaw można umieścić w dowolnym miejscu za pomocą trzech sposobów mocowania (osłona przeciwsłoneczna, montaż do szyby i do deski rozdzielczej). W pełni naładowane urządzenie może nam służyć na ok. 31 godzin rozmów oraz do 186 godzin w trybie czuwania.

Źródło tekstu: Nokia, wł     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~bender  2009-11-23 11:47:34  host: public-gprs87276.centertel.pl

    "nokia wprowadza na polki rynek", powinno być polski. pozdro.

  • 0

    2.  2009-11-23 12:23:28

    bender - fakt, Polki są już na polskim rynku :) Dziękuję; poprawione.

  • 0

    3. ~A  2009-11-23 12:29:45  host: ip-94-42-15-88.multimo.pl

    A jaki sens ma wydawanie 300 zł. skoro większość słuchawek ma już tryb głośnomówiący.

  • 0

    4.  2009-11-23 12:42:59

    3 A, nie wchodząc w kwestię samej kwoty (bo zestawów jest dużo, w tym znacznie tańszych), przeważnie w telefonie jest niewystarczająco głośny system głośnomówiący do swobodnej rozmowy podczas jazdy.

  • 0

    5. ~bender  2009-11-23 12:48:29  host: public-gprs87276.centertel.pl

    LuiN, imprezka niedzielna? "rynki"? tak wiem, klawisz obok klawisza. A co ze słuchawkami bluetooth, kosztują mniej niż 100 zł, i są wygodniejsze.

  • 0

    6.  2009-11-23 13:11:37

    bender: to już chyba co kto lubi...

  • 0

    7. ~gnx  2009-11-23 13:19:09  host: inet20909nr-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    mandat to 200 zł a nie 300 :)

  • 0

    8. ~shootem  2009-11-23 13:23:11  host: 212.182.84.177

    czyli, jak rozumiem, kupując ten zestaw, wymierzam sam sobie mandat. to ja wolę taniej chyba... ;)

  • 0

    9.  2009-11-23 13:50:07

    No sorry... Ale takie debilne porównania - "w cenie mandatu", "w cenie czipsów/jogurtu" - mnie po prostu rozwalają ;-) Ja nie mam zestawu głośnomówiącego i mandatu nie zapłaciłem jeszcze za rozmowę przez komórkę w samochcodzie ;-) Bo rozmawiam przez słuchawkę bezprzewodowa. Tak samo nie mam radiz cb w cenie mandadu za przekroczenie - a mandaty za przekroczenie w całym swoim życiu 2 tylko dostałem (za przekroczenia 12 i 16 km - raz, bo przesunęli granicę miasta, drugi raz bo pan władza nie uznał moich argumentów i stwierdził, ze 100 m od białej tablicy na wyjeździe z "obszaru" na dwupasmowej drodze bez przejść nie można jeszcze przyspieszać ;-)

  • 0

    10. ~impassive  2009-11-23 14:11:28  host: chaos.tpnet.pl

    Rozmowa przez zestaw głośnomówiący rozprasza tak samo jak rozmowa bez niego. Obowiązek używania zestawów został wprowadzony po zgłoszeniu wniosku przez posła Unii Wolności, który miał firmę handlującą owymi zestawami.

  • 0

    11. ~  2009-11-23 14:29:55  host: gsl130.internetdsl.tpnet.pl

    #9: najlepsze są "za jedyne 3 grosze dziennie"

  • 0

    12. ~thqe  2009-11-23 14:37:36  host: 87-205-4-136.ip.netia.com.pl

    by sie multipoint przydal w tymtym

  • 0

    13.  2009-11-23 17:27:31

    @9, wlo, w drugim przypadku niestety pan władza miał racie, bo przepisy muszą być jednoznaczne. Jeżeli już 100 metrów od granicy obszaru zabudowanego można by było przekraczać prędkość, to dlaczego nie od 101 metrów? A jeżeli od 101 metrów, to dlaczego nie od 102 metrów, itd.? Ja dostałem mandat za przekroczenie prędkości o 17 km/h, bo spieszyłem się na maturę z angielskiego i wyprzedzałem faceta z CB radiem, za którym wlokłem się kilka kilometrów (widocznie wiedział o tym fotoradarze) przy znaku ograniczenia prędkości do 40 km/h. Inna sprawa, że cała pułapka była taka: najpierw znak ograniczenia prędkości, tuż za nim samochód straży miejskiej typu dostawczy ustawiony przodem do znaku, a tuż za nim dwie skrzynki, które zauważyłem dopiero w czasie w czasie wyprzedzania. Dostałem mandat na 50 zł (wynegocjowane ze 100 zł) i 2 punkty karne. Gdybym wtedy pomyślał, to może bym nie przyjął mandatu, bo działanie straży miejskiej było kontrowersyjne i mogło powodować zagrożenie w ruchu drogowym.

  • 0

    14.  2009-11-23 17:29:45

    @13: A przy okazji. Da się jeszcze zarobić na przyznawaniu się do cudzych wykroczeń, czyli branie punktów karnych na siebie? Kaska by mi się przydała, a własnych punktów i tak nie mam jak zbierać ;-).

  • 0

    15.  2009-11-23 20:31:42

    guregori - dlatego nie dyskutowałem ;-)

  • 0

    16. ~Troglodyta  2009-11-24 14:37:15  host: ibp66.internetdsl.tpnet.pl

    @14 - da się. Podobnie jak da się zarobić za wprowadzanie policji w błąd.

  • 0

    17. ~pit  2010-08-17 19:31:44  host: 188.93.161.213

    Skopiowałem książkę telefoniczną do zestawu... W pamięci są już numery z opisami jak w telefonie. Niestety jak ktoś do mnie dzwoni wyświetla się tylko numer, bez opisu. Wie ktoś jak to rozwiązać?

Dodaj swoją opinię