Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia HF-310 zamiast mandatu

Nokia HF-310 zamiast mandatu

LuiN 27 Maja 2009 11:04

0 0

nokia hf 310 Wysokość mandatu za rozmowę przez telefon w czasie jazdy samochodem to 200 zł (nie licząc punktów karnych). Przenośny zestaw głośnomówiący Bluetooth Nokia HF-310 nie tylko umożliwi kierowcom swobodne rozmowy przez telefon, ale również zwiększy ich bezpieczeństwo i wygodę. Produkt wchodzi właśnie na polski rynek w cenie 250 zł, czyli o 50 zł wyższej od mandatu.

Zestaw głośnomówiący Nokia HF-310 to urządzenie którego można używać nie tylko w aucie, ale i biurze czy domu. Urządzenie oferuje do 30 godzin rozmów bez konieczności ładowania zestawu, 960 godzin w trybie pracy stand-by (40 dni) i aż trzy sposoby mocowania.




Zintegrowany z obudową klawisz odbierz/zakończ rozmowę, funkcje wybierania głosowego (voice dialing) i wybierania ostatniego numeru (redialing) zapewniają użytkownikowi zestawu pełną kontrolę w czasie połączeń oraz ogromną wygodę. Najwyższą jakość rozmów w czasie podróży gwarantuje zastosowanie procesora DSP, który eliminuje szumy z otoczenia oraz pogłos, również we współpracy z telefonami innych producentów niż Nokia.

Regulacja głośności odbywa się za pomocą wygodnego pokrętła. Komfort użytkowania zapewnia ponadto funkcja automatycznego wyłączania, dzięki której kierowca wysiadając z samochodu nie musi pamiętać o wyłączeniu akcesorium. Małe rozmiary (80 x 21mm) oraz atrakcyjne wzornictwo zestawu Nokia HF-310 to jego dodatkowe atuty.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~Kruk  2009-05-27 11:07:30  host: abel206.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jak się łżczy z telefonem? Bluetooth?

  • 0

    2.  2009-05-27 11:10:48

    Kruk - tak, Bluetooth.

  • 0

    3. ~  2009-05-27 11:14:01  host: w3cache-1.tzmo.com.pl

    Bluetooth i tu jest problem. Pamiętaj żeby włączyć i wyłączyć bo bateria znika.

  • 0

    4.  2009-05-27 11:19:03

    3, no właśnie sam się wyłącza - wg komunikatu Nokii.

  • 0

    5.  2009-05-27 11:34:25

    Może '3' chodziło o BT w telefonie?

  • 0

    6.  2009-05-27 11:35:53

    Może to i funkcjonalne, ale wygląd jest tragiczny.

  • 0

    7. ~kozo  2009-05-27 11:36:22  host: 78.8.107.8

    *luin* tak , sam sie wylacza ale w zestawie, natomiast jemu chodzilo o telefon - w telefonie trzeba juz niestety wylaczyc recznie

  • 0

    8. ~Boj  2009-05-27 11:43:15  host: ch100.internetdsl.tpnet.pl

    Ja tego nie potrzebuje ma słuchaweczke Jabra i to mi wystarcza.Nastepną kupie sobie lepsza zeby otwarzała mp3 bo ta otwarza polifonie.

  • 0

    9. ~koral  2009-05-27 11:47:43  host: afg110.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Lepiej jest mieć słuchawkę BT w uchu, bo jak czasem kochanka zadzwoni to będzie problem.

  • 0

    10. ~  2009-05-27 11:51:39  host: chello084010183161.chello.pl

    i teraz bede mial jeszcze wieksza graciarnie w samochodzie. zestaw glosnomowiacy podlaczam do zapalniczki, laptop do zapalniczki bo bateria padla, automapa do zapalniczki. a tu nagle zachcialo mi sie zapalaic papierosa i co? aha no zapomnialem ze papierosa tez nie mozna palic w samochodzie :) proponuje zakazac uzywania manualnej skrzyni biegow bo to jest niebezpieczne. przeciez odrywamy na czas zmieniania biegow reke od kierownicy! Może pzrez komórkę gadamy dłużej niz trwa zmienianie biegow ale za to jak czesto zmieniamy biegi. Pomyślcie o tym :) a jakie niebezpieczne jest kichanie. przeciez w czasie kichania zamykamy oczy! i to nie jedno ale nawet 2! ZAKAZAĆ.

  • 0

    11. ~st  2009-05-27 12:31:16  host: aai226.internetdsl.tpnet.pl

    Użyłem takiego cuda jeden raz, ale Motoroli i uważam, że nadaje się tylko do kosza. Nic nie słychać, trzask, charkot i nic poza tym. Wywaliłem, bo to jest nic, przepaść w stosunku do zwykłej słuchawki w uchu, nie mówiąc już o zestawie samochodowym BT ale z zewnętrznym głośnikiem. Pewnie to o ten głośnik sprawa się rozbija, nie może być wbudowany w urządzenie bo jakość jest tragiczna. Zdecydowanie odradzam :(

  • 0

    12.  2009-05-27 13:00:04

    11# Odradzasz a nawet tego modelu nie używałaś...

  • 0

    13.  2009-05-27 13:16:25

    7, kozo - Bluetooth się przydaje przecież caaaały czas :P

  • 0

    14.  2009-05-27 13:21:11

    @11. Ciekawe. Bo ja uważam, że to świetne rozwiązanie w przeciwieństwie do wkładania w ucho jakiegoś badziewia. Używałem obu rozwiązań i to właśnie takie zestawy biją na głowę ergonomią obsługi te słuchaweczki. Miałem super-hiper słuchawkę Nokii, nie przechodziła sama w tryb oszczedzania energii. Przycisk właczający tak mikroskopijny że najlepiej zapuścić sobie jeden długi pazur. A zestaw głośnomówiący? Używam Jabra w podsufitce. Jeden duży przycisk + duże "analogowe" pokrętło głośności. Po 15min. od rozłączenia z telefon wyłącza się sam. Nic więcej nie trzeba.

  • 0

    15. ~  2009-05-27 14:11:55  host: f96-058.opera-mini.net

    A ja kupiłem ostatnio na allegro nową słuchawkę jabra za 20zł:) Zobaczymy jak bedzie sie sprawowała. Kosztuje 10 razy mniej niz mandat. Myslalem tez o zestawie głośnomówiącym ale po co inni mają słyszeć co ktoś mówi. Co innego jak jedziemy sami wtedy głośnomówiący

  • 0

    16.  2009-05-27 16:05:20

    sluchawki bt sa fajne na krotka mete. mnie po 2-3h trzymania takiego ustrojstwa w uchu strasznie mnie pozniej ono boli mimo nadzwyczajnej lekkosci samej sluchawki... na sama mysl nie chce mi sie potem zakladac jej na drugie ucho...

  • 0

    17.  2009-05-28 11:33:09

    Zestaw głośnomówiący, GPS, notatnik/telefon i ciekawe co jeszcze da się przyssać do szyby...

  • 0

    18.  2009-05-28 13:17:04

    No to problem baterii widzę teraz jest...

  • 0

    19.  2009-05-28 13:24:18

    11. - miew iem jaki masz problem... Ja co prawda nie używam głośnomówiących zestawów - nie chodzi o kochanki, ale nie lubie po prostu, a sam jeżdżę zwykle - mam dobrą słuchawkę na ucho. Jednak znam ludzi korzystających z takich prostych czy bardziej zaawansowanych rozwiązań (z GPS-em np.) - mój szwagier używa jakiejś motoroli przyczepianiej do osłony przeciwsłonecznje, kolega taki wtykany do gniazda zapalniczki, jeszcze innym na nawigator z podobnym zestawem... Całkiem nieźle to działa. dobrze słychać w obie strony. Oczywiście jeśli się kupuje chińszczyznę to nie ma co liczyć na jakość ;-)

Dodaj swoją opinię