Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia Here na wszystkie urządzenia z Androidem

Nokia Here na wszystkie urządzenia z Androidem

LuiN 22 Października 2014 10:27

13 0

nokia here android Samsung na krótko dostał pakiet nawigacyjny Nokia Here na wyłączność - ceniona aplikacja nawigacyjna Nokii dostępna jest teraz na wszystkie urządzenia z Androidem.



Pakiet Here został udostępniony przez Nokię póki co w wersji beta, jednak pierwsze recenzje są bardzo pozytywne i pojawiają się nawet głosy, że aplikacja działa lepiej niż pod Windows Phone, z którego się wywodzi.




Program pobiera mapy do pamięci urządzenia, dzięki czemu do głosowej nawigacji nie jest konieczne stałe połączenie z Internetem. Wymagania aplikacji są niewielkie - wystarczy 1 GB pamięci RAM i Android w wersji przynajmniej 4.1 Jelly Bean. Producent sugeruje też ekran o przekątnej od 4 do 6 cali.

Po zakończeniu fazy testowej, Nokia Here trafi do Google Play. Już teraz można ją jednak pobrać spod tego adresu.

Źródło tekstu: Nokia, wł     
Źródło zdjęć: Nokia

Dodaj do:

Tagi: nokia here

w sumie: 37
  • 1

    18.  2014-10-22 12:19:36

    12 "Thanks for the feedback. Currently you are able to select from three route options. We might consider adding waypoints in the future versions" trza poczekać :)

  • 2

    19.  2014-10-22 12:33:40

    Pamiętajcie że to jest wersja BETA. @7 tomuńka - pomimo że mapy załadowane są offline aplikacja działa online pobierając informacje o ruchu. Np. na EDGE mapy się raczej nie załadują więc tryb offline jest super. Poza tym NIE MUSISZ ładować map do telefonu. Można też online jak ci przeszkadza :) Poza tym nie wszyscy mają pakiety roamingowe więc za granicą też można korzystać bez narażania się na koszta.

  • 1

    20. ~stano0  2014-10-22 13:25:44  host: 85-222-124-3.home.aster.pl

    tylko nie rozumiem po co aplikacja ma dostęp i możliwość wysyłania sms'ów????

  • 0

    21.  2014-10-22 13:42:30

    @20: Pewnie po to, by można było kupować mapy lub inne funkcje jak już wyjdą z bety.

  • 0

    22. ~Mark  2014-10-22 14:07:14  host: dynamic-78-8-216-77.ssp.dialog.net.pl

    Asus fonepd 7 adnroid 4.1.2 : "niestety aplikacja nie działa na tym urządzeniu"

  • 1

    23. ~krzysiek  2014-10-22 14:10:23  host: user-164-126-124-61.play-internet.pl

    @7 jestem kierowcą busa, jeżdżę po całej UE. Nawigacje zmieniałem średnio przeważnie co 2-3 miesiące, bo tak długo żadna nie potrafiła wytrzymać. Obecnie mam w 2 telefonach i jestem bardzo zadowolony. Na obecną chwilę transmisja danych w roamingu jest cholernie droga. A, że ty jeździsz tylko raz w tygodniu do kościoła na cóż. Teraz każdy czeka jak zejdzie roaming i ceny będą jakieś normalne.

  • 1

    24. ~  2014-10-22 14:35:12  host: host-176-221-121-93.dynamic.mm.pl

    @7, która z nawigacji online jest możliwa do zakupu za jednorazową opłatą, bez cyklicznie powtarzających się wydatków?

  • 0

    25. ~  2014-10-22 14:39:42  host: host-176-221-121-93.dynamic.mm.pl

    @10, nie, to jednak jest żart. MapaMap, Sygic, Automapa i Naviexpert a także darmowe Google Maps/Nawigacja działają na trzyletnim smartfonie z 512 MB RAM i Androidem 2.3.4.

  • 0

    26. ~Pedro  2014-10-22 14:44:14  host: d12-58.static.icpnet.pl

    @24 Nawigacje online są za darmo, natomiast jeżeli chodziło Ci o nawigację offline, to ja polecam Sygic. W promocji kupisz za ok. 60 zł za dożywotnią licencje na całą europę z aktualizacjami map. Bardzo ładnie wygląda i dobrze prowadzi.

  • 0

    27. ~  2014-10-22 16:01:56  host: user-94-254-193-30.play-internet.pl

    Sony Xperia Z1 4.4.4 - aplikacja nie działa. Wersja beta 1.0

  • 0

    28. ~  2014-10-22 16:18:50  host: public-gprs516947.centertel.pl

    jesli ma takie mapy i dziala tak jak w mojej e52 to chce ja ! najlepsza nawigacja z jakiej kiedykolwiek korzystalem. Swego czasu bardzo duzo i czesto. 99%dokladnosci. zawsze dobra droga !

  • 0

    29. ~mKotek  2014-10-22 16:57:16  host: dpm181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Testowałem ostatnio na Samsungu trasach: 2x470km oraz 2x220km. Przy wyznaczaniu trasy przez A2 i S3, Here poradziło sobie zupełnie dobrze, jedynie proponując czas przejazdu na poziomie 4:58, czyli myląc się o godzinę w stosunku do mojego rzeczywistego czasu przejazdu. Natomiast na teoretycznie prostszej trasie A2 i A1 do Włocławka, z sobie tylko wiadomych powodów, zarządziła zjazd A1-16 w Kowalu i jazdę do celu drogą krajową. Zupełnie, jakby nie wiedziała, że autostrada jest już czynna dalej. Co ciekawe, z powrotem nie miała pojęcia, że zjazd A1-14 jest czynny i uparcie namawiała mnie na powrót do Włocławka. Dopiero jak dojechałem do ronda przed wjazdem na autostradę, nagle odkryła, że ona istnieje i można nią pojechać. Jednakże moja radość trwała jedynie do zjazdu A1-15, gdzie zdecydowanie postanowiła mnie przekonać do wycieczki z powrotem do Włocławka, a następnie do wjazdu na A1 zjazdem w Kowalu. Z oczywistych powodów nie skorzystałem, ale jest to ciekawostka zabijająca przydatność na faktycznie nieznanej trasie. Czasy jazdy też do kitu, mimo, że teoretycznie skądś czerpie informację o warunkach dojazdu. Na plus na pewno odnajdowanie POI, tu radzi sobie w miarę, ale też bez rewelacji. Brak też głosu PL HD.

  • 0

    30.  2014-10-22 17:57:34

    Wymagania trochę na wyrost odpaliłem na LG Swift L3 II Dual poza mikrym ekranem chodzi znośnie.

  • -1

    31. ~MK  2014-10-22 18:29:06  host: static-81-219-165-182.devs.futuro.pl

    No to panowie, dzięki komu mamy dobre mapy offline i to za darmo na androida? M$ rządzi ;)

  • 0

    32. ~tlc  2014-10-22 18:30:07  host: 91.229.249.103

    W Polsce nie używałem ale za granicą dość intensywnie - i tu się właśnie przydają mapy offline. Nie da się pobrać map Google niektórych krajów, np. Izraela a w Here i owszem. Najpierw opracowuję trasę i punkty na here.com a potem synchronizuję ją z telefonem.

  • 0

    33.  2014-10-22 21:42:40

    Wlosnie testuje i do dup.y Nie wyszukuje ulic i konkretnych numerow.
    Np. nie znajduje Lipiwa 17a w Kolobrzegu.

  • 0

    34.  2014-10-22 21:44:30

    Palcówka: Lipowa

  • 0

    35.  2014-10-23 10:28:28

    Na razie więcej wad niż zalet. Jak na razie nie udało mi się założyć konta, żeby skorzystać z map offline. Przy próbie jego utworzenia pojawia się komunikat o błędzie z ich strony. Zauważyłem też, że nie ma ulicy na której mieszkam oraz kilku ulic sąsiednich. Dodam, że jest ona około 3km od ścisłego centrum (czyli rynku z ratuszem) miasta wojewódzkiego i istnieje od 3 lat.

  • 0

    36. ~super  2014-10-23 12:52:13  host: user-46-113-140-182.play-internet.pl

    sprawa, ale radzę sie nie rzucac i poczekać na wersję z google play.

  • 0

    37. ~Jarek M  2014-10-23 15:47:12  host: staticline-31-183-124-163.toya.net.pl