Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia firmą przyjazną mamie

Nokia firmą przyjazną mamie

WitekT 9 Grudnia 2005 12:50

0 0

Nokia Poland została jednym ze zwycięzców plebiscytu Firma przyjazna mamie, organizowanego przez miesięczniki Dziecko i Poradnik Domowy.

Pisma poszukiwały pracodawców, którzy ułatwiają młodym rodzicom łączenie nowych obowiązków domowych z karierą zawodową, widzą w młodych matkach potencjał rozwoju swojej firmy i obdarzają je dodatkowymi przywilejami. Kandydatów mogły zgłaszać kobiety z całej Polski pisząc listy lub e-maile o swoich pracodawcach.

Czujemy się zaszczyceni tym wyróżnieniem. Cieszymy się, że firma jest doceniana nie tylko za swoje produkty, ale także za to, co najważniejsze dla każdego pracownika, dobrą atmosferę i szanse rozwoju. Nokia Poland jest firmą przyjazną zarówno młodemu rodzicowi, jak i każdemu innemu pracownikowi - mówi Katarzyna Kluk, Dyrektor Marketingu w firmie Nokia.
W ramach plebiscytu jury szukało firm, które robią dla swoich pracowniczek nieco więcej, niż wymaga tego polskie prawo. Kandydat na zwycięzcę musiał świadomie dbać o lepsze warunki pracy dla kobiet, które chcą opiekować się swoimi dziećmi, a jednocześnie kontynuować pracę.

Ze 150 zgłoszeń jury wybrało osiem firm, które zostały przez nie dodatkowo zweryfikowane. Ostatecznie wybrano trzech zwycięzców. Są nimi firmy: Nokia Poland, ABN Amro Bank i Memrb International Poland, którym zostanie przyznana statuetka. Firmy Johnson & Johnson i Ronson Development zostały wyróżnione.

Nokia Poland została nagrodzona między innymi za:
osiem dodatkowych tygodni płatnego urlopu dla młodych matek,
opiekę medyczną nad matką i dzieckiem,
pozostawanie w stałym kontakcie z matkami podczas urlopu macierzyńskiego, co ułatwia im powrót do pracy,
rozdzielanie pracy przyszłej mamy, podczas jej urlopu macierzyńskiego, między innych pracowników (nie jest ona zastępowana przez innego pracownika),
umożliwienie powrotu do pracy na pół etatu lub dopasowanie godzin pracy matki do jej sytuacji życiowej,
elastyczne godziny pracy i ocenianie pracowników za efekty ich działań.

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet