Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Nokia EOS - coraz więcej przecieków

Nokia EOS - coraz więcej przecieków

LuiN 6 Czerwca 2013 14:51

8 0

Do sieci trafia coraz większa liczba przecieków na temat Nokii EOS - nowej Lumii wyposażonej w aparat 41 Mpix znany z Nokii 808 PureView.

nokia lumia eos nokia lumia eos nokia lumia eos nokia lumia eos




Najpierw pojawiły się zdjęcia tylnego panelu z wielkim, okrągłym otworem na moduł fotograficzny. Potem pojawiły się zdjęcia całej obudowy, wreszcie mamy też kilka informacji na temat specyfikacji. Urządzenie będzie miało okrągły sensor 41 Mpix (maksymalna rozdzielczość zdjęć do 38 Mpix) o wielkości 1/1.2", wyposażony w filtr szary (ND), optykę Carl Zeiss i ksenonową lampę błyskową.

4,5-calowy wyświetlacz telefonu ma mieć rozdzielczość 768 x 1280 i być wykonany w technologii ClearBlack AMOLED (332 ppi). Do dyspozycji użytkownika będą 32 GB pamięci wewnętrznej, bez możliwości rozbudowy oraz typowe dla tej generacji urządzeń z Windows Phone 8 dwa rdzenie Krait 1,5 GHz.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: nokia

w sumie: 49
  • 2

    32.  2013-06-06 18:47:48

    appletroll_: Nokia 808 pozdrawia. Idź sobie obejrzeć choć jedno zdjęcie (w 8 Mpix). Albo film. Przecież tam w ogóle nie ma zoomu optycznego. Ani stabilizacji optycznej. Ani niezłej jak na telefony optyki (choć dalej plastik). Ani szerokiej ogniskowej. Ani wiernie oddanych kolorów. Ani dużo lepszego makro. Ani paru innych rzeczy. A nie - sorry, nie masz patentu na oglądanie konkurencji, nie wykupili jeszcze. OK, Apple the best, przekonałeś mnie, idę kupić iPhone'a 5, zaraz wracam.

  • 1

    33. ~Lalipop  2013-06-06 19:15:40  host: 178-37-226-96.adsl.inetia.pl

    Zdjęć było przecież trochę więcej, wrzucajcie następnym razem wszystkie: http://smartfan.pl/nokia-eos-zdjecia-przeciekly-do-sieci/

  • 0

    35.  2013-06-06 19:35:49

    Ja wiem, że tam był tragiczny ekran, stary system i parę innych rzeczy do kitu. Ale nie zmienia to faktu - przynajmniej dla entuzjastów fotografii. Ten model może być strzałem w 10tkę, bo naprawia problemy poprzednika - system z cyklu "łopatologia" (grupa iOS, WP) - co kto lubi (ja bym nie brał), ale przecież gama odbiorców jest czasem zaskakująco duża, ekran trzymający poziom i odpowiednio duży, do tego z typowym dla AMOLEDów kontrastem i czernią. Ksenon i LED z tyłu (wystarczy się przyjrzeć, są oba) i już szykuję się "PhotoPhone". Kurde, może M$ nie zdążył tego opatentować, a Apple wykupić, to jeszcze zdążę i zarobię krocie ; )

  • 1

    36. ~Qki  2013-06-06 20:19:01  host: aadg63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @applefan szczególnie @14... Przynajmniej użytkownicy innych marek dostają w telefonie funkcjonalność, która działa. Na Emejzingach appla nie dojedziesz do celu.

  • 1

    37.  2013-06-06 20:39:15

    mam wrażenie, że niektórzy nie do końca wiedzą co z tymi 41mpix będzie robione. Polecam poczytać jak to wyglądało w przypadku 808ki. Może rozjaśni to kilku osobom, że głównie chodzi o zoom i działanie na wycinkach tej matrycy...

  • 1

    38. ~  2013-06-06 20:44:24  host: 89-71-92-54.dynamic.chello.pl

    30. Ale do kogo masz pretensje, że się Nokia nie sprzedaje? Nie sprzedaje się, bo nie potrafi nawet głupich map zrobić. Jak mapy zrobił apple to dopiero był emejzing. Ludziom oczy z orbit wyłaziły. A poza tym Nokia nie ma zasięgu, bo na zasięg i emejzingowe trzymanie fona ma patent apple. Ma też patenty na złażącą farbę i pękające obudowy. Poza tym wszyscy robią te badziewne usb, a apple ma nawet port emejzing.

  • -1

    39. ~~  2013-06-06 21:22:08  host: 87-205-172-22.adsl.inetia.pl

    Dobrze ze WP android to scam

  • 2

    40. ~grzesiek  2013-06-06 21:31:18  host: user-109-243-200-117.play-internet.pl

    @35: amoled z powłoką clear black dobrze widoczny w ostrym słońcu jest według Ciebie tragiczny??? stary, umarły system?? to ciekawe, dla czego ciągle dostaje aktualizacje!!!!! Że mały ekran i niska jego rozdzielcość. A od czego jest wyjście HDMI??? jak ekran smartfona za mały to puść to sobie na 50'' telewizorze fullHD. Zobaczysz co to są dobre zdjęcia

  • 3

    41. ~grzesiek  2013-06-06 21:36:31  host: user-109-243-200-117.play-internet.pl

    a jeszcze wracając do symbiana. Jast zły, bo chodzi płynnie z bebechami , na których android działałby jak 'ruskie taczki (toki)' ?

  • 0

    42. ~PLANET  2013-06-06 21:48:14  host: jag4.dag.pl

    Myślenie nie boli, kolego. Nie pisałem, ze chodzi głównie o AMOLEDa. Chodziło o rozmiar i rozdzielczość. Widoczność w słońcu sobie sam dośpiewałeś. Tak, byk i jest tragiczny, bo na podgląd zdjęć się nie nadaje z tym rozmiarem i rozdziałką. Symbian jest zaniedbywany przez producentów opramowania (devów). Nie powiesz chyba, ze dynamika rozwoju jest po jego stronie? Ja wiem, ze 808 ma rewelacyjne zdjęcia, tylko że zadaj sobie pytanie, czy do ich podglądu używasz telewizora, z którym biegasz? I jeszcze UPSem żeby prąd trzymał.. ;) Myślenie się kłania, po raz kolejny. Co do Androida, na razie myślę o S4 Active i taka jakość mobilna mi wystarczy. Przy okazji kompakt że sporym zoomem.. A do poważnych zdjęć lustro, tylko że rzadko kiedy się je taszczy. Także zluzuj zwieracze ;)

  • 1

    43.  2013-06-06 22:29:57

    Te modele z tym aparatami to modele niszowe. Malo kto to kupuje tylko dla pseudo super zdjec w czasach kiedy taki Chicago Sun Times wywala 28 profesjonalnych fotografow i daje do rak wlasnie IPHONY zeby nimi strzelac fotki do reportazy (http://giznet.pl/olac-fotografow-zdjecia-prasowe-robmy-iphonem/ ). Teraz na topie sa smartfony wszechstronne, dzialajace szybko i bezblednie, ktore umozliwiaja blyskawiczne przesylanie informacji i do tego maja duza baze aplikacji. Super jakosc zdjec jest na drugim planie. Nokia potrzebuje takiego wlasnie bestsellera a nie kolejne popierdolki i kolejne lumiowe niewypaly . Czego sie nie dotkniesz jest aplikacja na iOS. Ostatnio instalowalem w domu system inteligentnego domu sterowanego m.in. telefonem. Na iPhona aplikacja dziala gladko i blyskawicznie, na Androidzie tez dziala, ale jest zlagowana i czasem sie wywala, na WP - brak aplikacji. I tak ze wszystkim. System nie zaskoczyl i nawet 10000 mpix tego nie zmieni, bo aparat nie jest killer feature i tez watpie czy akurat jest taka mega roznica w fotkach. Kolejny iPhone szykuje sie z 13 mpix a to powinno 99,9% uzytkownikom starczyc, dla reszty pozostanie lustrzanka, bo ta Nokia bedzie tez dla nich za slaba. Taki ten aparat ani dobry ani zly czyli w sumie do niczego, przerost formy nad trescia.

  • 2

    44.  2013-06-06 23:27:55

    applefan, odsyłam Cię do www.esato.com znajdziesz tam przykładowe zdjęcia z wielu modeli telefonów w tym Nokii 808 PureView (jest kilka w rozdzielczości 38 mpix). Wejdź, obejrzyj zdjęcia w PEŁNEJ ROZDZIELCZOŚCI (nie miniaturki) z iPone i Nokii, porównaj, wyciągnij wnioski i wróć. U mnie aparatów wygląda tak: większość topowych smartfonów (SGS, iPhone itd.) < większość aparatów kompaktowych < Nokia 808 < kompakty z górnej półki < lustrzanki. Co do systemów operacyjnych to mogę się przyczepić do tego że na iOS znaczna większość przydatnych aplikacji jest płatna. Czasami zdecydowanie za dużo. No i oczywiście jeszcze kwestia tego czy system komuś po prostu pasuje. Ja na iPada po tygodniu nie mogłem patrzeć i czułem ulgę mogąc się go pozbyć.

  • 0

    45.  2013-06-07 08:04:47

    @44 nawet jeśli te fotki są super to nie jest to coś co powoduje, że po ten tel ustawiają się kolejki i sprzedaje się w ilościach przy których moce fabryk nie dają rady, a o to chodzi. Z Nokii schodzą tylko małe proste prymitywne badziewka za 1 PLN, na których marża jest żadna. Co do systemów i zarzutu, że większość przydatnych aplikacji na iOS jest płatna to fakt, popularność tego systemu w PL jest mała, bo nie da się na nim tak łatwo kraść jak np na Androidzie - typowa mentalność polaka, wszystko musi być za darmo, a jak nie to i tak ukradnę. Dlatego Android święci u nas triumfy, ale jest to czynnik odstraszający devów i potem nie ma co się dziwić, że jest za darmo, ale jakość też badziewna.

  • 1

    46. ~pazzyrra  2013-06-07 09:45:23  host: bof249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @45. Po IPhona ustawia się próżna gawiedź amerykańska. Taki szpan i już. Skąd wiesz że Symbian jest zły, skoro tylko skubiesz ogryzek. Ja uwielbiam Symbiana i żałuję że znika, teraz będę miał dylemat co wybrać. W sumie to żaden z pozostałych mi nie pasuje. Trzeba przerzucić się na bezsystemowy i kropka.

  • -1

    47.  2013-06-07 10:12:08

    @46 ja już dawno przerzuciłem się z symbiana. Nokie 7650, 9300, 9500 i E72. Jaka to ulga że już ten shit znika z rynku, bo nie dało się na tym nic zrobić. Najgorsze były te zwiechy i wyładowany tel rano, bo przecież symbian systematycznie wieszał fona, włączał się niekontrolowanie, zawieszał podczas bootowania na odpalonym ekranie na biało. Cała nocka i bateria padała. Ja się nie dziwię, że ta firma pada na pysk. Najważniejszy jest produkt, a oni bazowali na marketingu i haśle, które w PL jest nieśmiertelne czyli "tylko Nokia" hahaha

  • 2

    48. ~Calm7  2013-06-07 10:17:34  host: V37-07.opera-mini.net

    46). Może ta Jolla, czy jak jej tam - da radę, to będzie wybór? Jeśli nie.. to koniec. Zwolennicy Symbiana będą mieli ciężki żywot (wybór) bo w końcu każdy, nawet najlepszy fonik przestanie działać.. ** 47). Ale Ty pirtolisz jak potłuczony! Nudzi Ci się najwyraźniej, bo przez kilka miesięcy był na portalu spokój. Niestety - znów wypełzłeś z nory :(

  • -2

    49.  2013-06-07 10:42:58

    @48 przynajmniej coś się dzieje, bo było drętwo i nudnawo :)

  • 1

    50. ~Calm7  2013-06-07 11:04:04  host: V37-07.opera-mini.net

    49). Jak Ci tak drętwo i nudnawo, to idź do lunaparku, cyrku itp. i nie drażnij ludzi na portalu takimi wypowiedziami jak z 47. A swoim gadaniem o aple, to Ty robisz antyreklamę tej firmie, nie umiesz nikogo zachęcić do ich produktów :-P

  • 1

    51. ~Adam  2013-06-07 12:23:39  host: www2.euron.pl

    @LuiN - Warto przypomnieć deklarację Nokii że EOS od 808 będzie się zasadniczo różnił w budowie modułu foto dzięki dodaniu stabilizacji optycznej.

  • 0

    52.  2013-06-08 00:31:47

    Nie wiem skąd redakcja wzięła informacje o wielkości sensora, bo nawet ludzie testujący ten telefon tego nie wiedzą (http://vizileaks.blogspot.co.uk/2013/06/first-hands-on-mini-rev iew.html). Poza tym to o ile wiadomo snapdragony obecnie stosoane w WP8 nie obsługują rozdzielczości o której wspomina redakcja... @51 już są filmy na yt (http://www.youtube.com/watch?v=fBaOuHMugb8) pokazujące działanie mechanicznej migawki i stabilizacji optycznej, więc na pewno są to dwa rożne moduły, więc początek artykułu jest bardzo mylący.

Dodaj swoją opinię